Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra vagyunk...

Milyen támogatásokra vagyunk jogosultak a következő esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal van két gyermekünk (4 és 2 évesek lettek most) és most jön a harmadik. A harmadik betöltötte a 91.napot a magzati életben.

Eddig én apai gyeden voltam ami lejárt. Anya nem dolgozott eddig,mert 21eves és nagyon kevés a munkaviszonya. Természetesen igénybe veszem az adóvisszatérítést minden hónapban. És a családi pótlékot is kapjuk.


A kérdésem: milyen támogatásokat érdemes még igénybe venni? Miről tudtok esetleg mert annyi oldal van a neten hogy lehetetlen rajta kiigazodni. Ti hogyan csinálnátok a penzeket?



2023. jún. 14. 11:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Igen járt iskolába és nem kaptunk rá CSED-et így van.
2023. jún. 14. 12:15
 12/36 anonim ***** válasza:
37%
Akkor sorry, azt hittem a diplomás csed jár rá is, de akkor egyetemi jogviszony kellhet hozzá sajnos. :(
2023. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
18%

Csak arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen kötözködő válaszolóknak miben lesz jobb az élete, ha megmondja, hogy hogyan kellett volna élni? Elárulom. Semmiben. Ugyanolyan nyomorultak maradtok!

Kérdező, úgy csináljátok, ahogy az egyik válaszoló írta. Ha megvan a kicsi, illetve még előtte, az anya vegye át a 2 évesre a gyest, és a picire is ő fogja kapni. Ha letelt a 6 hónap, akkor pedig visszaálltok, te igényled újra a picire a gyed-et, középsőre a gyest, ha közben nem lesz három éves.

2023. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
88%
Azért arra bezzeg jók ezek a nyomorultak, hogy eltartsák a semmire családot alapítókat...
2023. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
94%
Az van, kerdező, hogy a kormány nem az ilyen fiatal szülőket akarja támogatni, hanem a közeposztályt, akiknek már eleve van penze és dolgozott. Ezért van, hogy a párod nem tud adokedvezményt igenybe venni és nem jár neki csed, gyed sem. Diakhitel elengedés ugye nem számít. Lakáshitel elengedés sem, ha eddig nem volt hiteletek. Ha a babavárot nem vettetek fel, azt most már nem is érdemes, mert meglévő gyerek nem számít bele. Csokot majdnem mindig előfinanszírozni kell. Adomentesség csak annak előny, aki fizet adót. Sgóval összessegében igazából ti nem tudtok semmit ervenyesíteni a kedvezményekből, mert nem ratok van szabva, nem titeket akarnak támogatni.
2023. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Gyes jár az anyának munkaviszony nélkül, gyed extra az apának kétéves korig, de eközben az anyának a tbt fizetnie kell.


Ezentúl van csok, babaváró hitel, három gyerekre hétszemélyes autóhoz támogatás.


Anyai munkaviszony nélkül azonban meg vagytok lőve, nem tudjátok kihasználni ezek jó részét, max ha az apa kiemelkedően keres.

2023. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon szültem, 23 évesen, diplomával és 5 év szakmai tapasztalattal (levelezőre jártam egyetemre). Most 24 vagyok, mindjárt születik a második gyerekem. Volt egy jó fizetésem, kapok gyedet, el tudjuk tartani magunkat tisztességesen bármilyen segítség nélkül, vissza tudok menni dolgozni szakmába és 24 évesen hál istennek semelyik gyerekem nem lett down szindrómás. :D Ti nem az árral szemben küzdötök valami jobbért, csak nem csináltátok túl okosan.
2023. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17%
Ha úgy érzed, hogy te tartod el őket, azzal bizony neked van dolgod! Nem is kevés.
2023. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén miért is kéne még pluszba támogatni? Nem dolgozott semmit, csak szül... Milyen munkaerőpiacra lép be? érettésije lehet max. 3 gyerekkel hova kell majd?
2023. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
85%
#19 Nem a szülőket, hanem a gyerekeket szerintem kellene támogatni (és nem csok-kal meg babaváróval, hanem ingyenes különórákkal meg tudomisén tanulmányi ösztöndíjjal és könyvtári előfizetéssel), mert szerintem nekünk lenne jobb, ha abból a három gyerekből burkoló vagy festő lenne, mintha ők sem szereznek érettségit (a nő dolgozott, mielőtt szült, szóval gondolom 16 éves koráig járt suliba).
2023. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!