Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra vagyunk...

Milyen támogatásokra vagyunk jogosultak a következő esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal van két gyermekünk (4 és 2 évesek lettek most) és most jön a harmadik. A harmadik betöltötte a 91.napot a magzati életben.

Eddig én apai gyeden voltam ami lejárt. Anya nem dolgozott eddig,mert 21eves és nagyon kevés a munkaviszonya. Természetesen igénybe veszem az adóvisszatérítést minden hónapban. És a családi pótlékot is kapjuk.


A kérdésem: milyen támogatásokat érdemes még igénybe venni? Miről tudtok esetleg mert annyi oldal van a neten hogy lehetetlen rajta kiigazodni. Ti hogyan csinálnátok a penzeket?



2023. jún. 14. 11:20
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
78%

“nem releváns,hogy van-e gyerekem”

Már hogy a viharba ne lenne releváns, főleg ha majd a 3 kiskölyök felváltva lesz beteg, akikkel emiatt majd felváltva kell folyamatosan táppénzre menni, ami miatt ki fog majd szívni? Tippelj: a többi kolléga bizony meg úgy összeségében a cég, hogy ugyan felvett egy új munkaerő, de nem sokkal van előrébb. Volt ilyen kolléganőnk, nem sokáig maradt.. Túl sok ilyen példát látni mindenhol ahhoz, hogy elhiggyék és megkockáztassák, hogy majd pont te nem fogsz hasonlókat bejátszani. Egyszerűbb eleve gyerektelent felvenni.🤷🏻‍♀️ Na meg aztán meg jönnek a kifogások, hogy el kell mennem előbb, mert jaj most Pistikért kell menni, most Pannikának van ovis előadás, most ez van, most az van. Vagy jaj most nem tudok maradni túlórázni, mert hát a gyerekek…

Ez sokszor még egy gyerekkel is okoz problémákat, hát még hárommal. Letagadni meg úgysem lehet, hogy van gyereked, nem kell ehhez beleírni az önéletrajzba, elég ha végignézik pl jelen esetben azt a több évnyi üres lyukat, amíg nem dolgoztál (mármint jelen esetben a kérdező párja, de egyszerűbb most E/2-ben) és máris világos lesz. Vagy rákérdeznek, hogy na és mit szoktál csinálni pl a szabadidődben, ami 3 gyerek mellett jó eséllyel nem igazán van. De van, ahol direktbe rákérdeznek, hogy van-e gyereked/akarsz-e. Ha meg más nem, a családi pótlék, adókedvezmény, gyerek utáni szabi stb miatt derülne ki, egy rakat nyilatkozatot le kell adni.

2023. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
26%

26# vagyok. "nem releváns,hogy van-e gyerekem vagy nincs amíg megoldom a felügyeletét/betegséget máshogyan." Nyilván arra az esetre gondoltam,mint írtam is,amíg megoldom. Szerintem ez embere válogatja,helyzetfüggő is. Nálunk van olyan egy gyermekes kolléganőm is,aki hetente,két hetente oda volt és helyettesíteni kellett. Ellenben van 3 gyerekes is,akinek ráadásul a férje 24 órázik,mégsem kellett soha sem,mindig mindent megoldottak máshogyan,elcserélte a napjait,ilyesmi. Helyettesíteni soha nem kellett. Ezt ránézésre egy interjún nem fogja senki tudni kiszűrni,mint ahogyan mást sem. Nem egyszerűbb gyerektelent,mert ő is elmegy pár év múlva szülni,mint ahogy általában a nők. Egyszerűbb lenne férfiakat felvenni mindenhova csak ennyi erővel. :D Egyébként nálunk van 4 gyerekes anya is,a 4 gyerekével vették fel hozzánk és tárt karokkal várták. Ezt csak gondolom a férfitöbblet munkahelyen gond.... nálunk 98%-ban nők dolgoznak az épületben és mivel 1-2 kivétellel szinte mindenkinek van gyereke,így nem csinálnak belőle gondot. Az meg hogy direkt rákérdez szeretnék-e gyereket... egy nőtől szerintem szintén abszurdum,mivel 1-2-től ELTEKINTVE IGEN szeretnének a jövőben nyilván! Ekkora barom kérdést,de igen hallottam sajnos ilyenekről is. Remélem aki megkérdezi HR-es az ilyet,annak nincs. Azt nem szeretné megkérdezni egy héten hányszor bújok ágyba a férjemmel?Biztos ennek is köze van a szakmai tudásomhoz,mint ahogyan annak is,hogy éppen romantikus regényt olvasok a szabadidőmben vagy horror filmeket nézek. :D

Egyébként elhiheted voltam a másik oldalon is,ahol folyamatosan behívtak a családosok helyett mondjuk karácsonykor és nem betegség miatt,szimplán kihúzták magukat a munkánkból és pont ez vitt arra,hogy most már gyerekkel is azt gondolom,hogy én nem fogok kicseszni mással,gyerektelennel,bárkivel,emiatt átkérettem magam olyan helyre,ahol ha gond lenne sem kellene helyettesíteniük,senkit nem hívnak be helyettem.

Na ez tényleg eltért már a kérdező kérdésétől. Bocsi.

2023. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyenre.
2023. jún. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Wow, hogy csináltunk pénzt?


Először is mindketten elvégeztük az egyetemet (BA+MA), 6 évet dolgoztam (férjem 8-at, mivel két év van köztünk), majd elmentem munkából szülni, ekkor töltöttem a 29. évemet. Nem csüngtünk az állam csöcsén, engem pl. meg se illetett akkor semmilyen adókedvezményes lehetőség. Egyedüli dolog amivel éltünk, az egy gyerekre a babaváró hitel, így tudtunk venni lakást, kipótolva az önerőnket és így nem a semmibe vállaltuk a gyereket. Amíg nem volt gyerek, addig átlagolva azt a 7 évet, lakás önerőre gyűjtöttünk, mindenféle szülői támogatás nélkül. Gondtalan érzés lehet fiatalon szülni, sok esetben könnyebb is, de én sose fogom megérteni, hogy egy jóléti társadalomnak nem nevezhető helyen, ki mer 0 munkatapasztalattal instant bevállalni 3 gyereket... Mi az 1 gyerektől is paráztunk, hogy hogyan hozzuk ki majd anyagilag, ha kiesek a munkából, pedig elég jó keresete van mindkettőnknek, viszont a GYED-el nem sokra megyek, ha a normális fizum meg bőven a kétszerese és egy plusz fővel nő is a háztartás.

2023. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem 29 évesen sem voltam öreg, a Down-szindrómás ítéleted pedig eléggé félrement, mivel nagyobb százalékban fiatal anyukák szülnek Down-os babákat, lévén náluk nem kötelező a koruk miatt a NIPT szűrés vagy az amnio. Nyugodtan utánanézhetsz a statisztikának, welcome internet.
2023. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Ti hogyan csinálnátok a penzeket?


Úgy, hogy nem ingyenélőként szülném halomra a pujárókat, hanem megfontoltan, munkaviszonnyal, és megtakarítással vállalnék gyereket.


Örülök hogy gyarapszik az ingyenélők köre, nem vagytok még elegen:-(

2023. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!