Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hosszú lesz, lent kifejtem?

Hosszú lesz, lent kifejtem?

Figyelt kérdés

Szóval . 4 évig lombikoztunk és mivel a munkahelyemet nem tudtam a reprodukciós intézetbe behívàsokkal összeegyeztetni, így egy év után úgy döntöttünk a férjemmel, hogy egy fizuból is kijövünk,így én nem dolgoztam 3 évig és magam után fizettem a TB-t. Végül sikerült a beültetés és január végén február elején fog megszületni a baba. A kérdésem az lenne, hogy ha meglesz a baba, akkor is továbbra is fizetnem kell magam után a TB-t , vagy ha már baba van, akkor valamelyik juttatásból ami a gyerek után jár, vonják? És így, hogy 3 évig nem dolgoztam, a családi pótlékon kívül jár még valami?

Nagyon nem vagyok itthon a témában, persze majd bemegyek a NAV-hoz érdeklődni, de ha itt is tud valaki segíteni azt megköszönném!



nov. 29. 10:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyes+családi jár, tbt nem kell fizetned.
nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves első!
nov. 29. 10:37
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
GYES-t fogsz kapni a pici 3 éves koráig, amíg kapod, nem kell magad után fizetni a TB-t, családi pótlékot is kapsz és jogosult leszel egyszeri anyasagira is (a kiskönyv kell hozzá és min. 4 pecsét a dokitól).
nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Oh és hallottam, valami egyszeri támogatásról is a baba megszületése után, ami elvileg mindenkinek jár és a mindenkori minimálbér nem is tudom hány százaléka. Vagy rosszul tudom?
nov. 29. 10:38
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja.
nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Hármas! Na erre gondoltam 🙂!

Oh a pecsétek száma bőven meglesz.

nov. 29. 10:39
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az az egyszeri anyasági támogatás, amit a 3 írt.
nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, igen jár egyszeri anyasági támogatás hetvenvalahányezer.
nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek! És amúgy be kell mennem a NAV-hoz, lejelentkezni, hogy lett babám és hogy akkor onnantól nem fizetem csekken a TB-t, vagy ez bekerül automatikusan a NAV rendszerébe? És az egyszeri anyaságit azt nem kell igényelni, csak automatikusan küldik?
nov. 29. 10:41
 10/24 A kérdező kommentje:
7-8! Igen, igen, arra gondoltam, csak nem jutott eszembe mi hivatalosan a megnevezés!
nov. 29. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!