Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kisgyerekes szülők miért...

A kisgyerekes szülők miért nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Itt nálunk a cégnél az a módi, hogy aki gyed-es, vagy gyes-en van, helyette nem alkalmaz a cég senkit.


23-an vagyunk az osztályon, ebből 5-en vannak otthon a kicsi gyerekkel, van olyan nő is, aki már a 4-et szüli zsinórban, és otthon akar maradni még 5 évig anyagági pénzen, mire jó ez?


2013. aug. 24. 15:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
49%

Jól teszi aki megteheti én is fogok még egyet szülni és 3 babát nevelni , a cég pénzén!!

De ez egy óriási baromság bárki is irta elnézést én azért a pénzért megdolgoztam és azért kapom kapjuk hagy beszéljek a kismamák mellett mert azért évekkel ezelőtt megdolgoztunk!!!!És jár nekünk és elég szomoru hogy igy gondolkodnak emberek ahogy te kérdező!!

2013. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
41%
Ja és megszakadna a szívem ha a 2 éves lányomat bölcsibe kéne dugnom!!!
2013. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
85%
Ennél a cégnél ennyien is el tudjátok végezni a munkát? Valószínűleg igen, mert akkor vennének fel helyettük valakit, hiszen lehetetlen lenne a cég működése. Egyszerűen ezt nem értem, milyen munkakör ez? Én buszvezető vagyok, amikor eljöttem GYED-re azonnal vettek fel helyettem valakit, mivel az emberek nem tudtak volna bemenni dolgozni (munkásjáraton voltam). HOgy van az, hogy nálatok ennyi ember hiányzik mégis jól megy a munka?
2013. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
40%
lehet hogy neked hiányzott amunka kedves kérdező de sok nőnek nem hiányzik, én nem is tervezek visszamenni dolgozni ha minden igy marad.
2013. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
64%
10 évet dolgoztam ugyanott mire eljöttem szülni. Én voltam a klasszikus megbízható munkaerő, aki a belét is kidolgozta és nem volt beteg. Hát, ezentúl nem leszek az :) Van két gyerekem (néha elgondolkozunk a harmadikon is) és a kicsi 3 éves koráig mindenképpen itthon akarok maradni. Igen gyes-en, ami borzasztó kevés (most még gyeden vagyok). A nagyobbik hiába ovis korú, nem vették fel, így itthon van velem. Próbáld ki, mennyire pihentető így otthon lenni :) Ha ébren vannak max mosok, teregetek, most így nyáron állandóan mászkáltunk játszóterezni több helyre, babás programokra, mindig van valami "dolgunk". Takarítást akkor csinálom, amikor az apjuk is itthon van, főzni meg késő este vagy hajnalban tudok. És ez így nekünk jó. Este 10 után még néha a hobbimra is jut idő. Tervezek egy céget is beindítani, azzal is pont elég munka van. Sokkal szabadabb az életem, mintha dolgozni rohannék két gyerek mellől, onnan nekik se lesz könnyű az élet. A gyes kevés, sokkal több pénzt kapnék, ha visszamennék akár 4 órába, de most nem ennek van itt az ideje.
2013. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon szeretnék visszamenni, csak a gyerekeim az oviban havonta 2x betegek az olyan anyukák miatt, akiknek fontosabb a munka, mint a gyerek egészsége, és full betegen, felkúpozva is beviszik közösségbe a kis lurkót. De semmi baj, mert legalább hallgathatom, hogy az ő adójukból lógathatom idehaza a lábam.
2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nekem 3 kisgyermekem van, és most várom a 4.-et. Melóról annyit, hogy az elsőt 18 évesen szültem, és olyan melóm van, hogy addigra félre tudtam tenni 1 millió forintot a kicsire. Pedig külön albérletben éltünk a párommal. Aztán 3 hónapos volt,mikor visszamentem dolgozni, és a szülés előtt 1 nappal jöttem el, majd mikor 3 hónapos lett, visszamentem. És ez minden gyereknél így volt. Most is melózom, pedig 2 hetem van szülésig.

Csakhogy az én melóhelyem kötetlen, a páromé is, és így vagy ő van a kicsikkel vagy én, és össze tudjuk hangolni.

De mi van azokkal, akiknek nincs segítség, és mondjuk reggel 6-tól este 6-ig melóznának. Ki vinné a gyerekeket oviba, suliba? Hiszen az ovik általában 7-től délután 4-fél 5 ig vannak nyitva.

Majd ha a cégek elgondolkoznak azon, hogy a kicsiknek külön ovit nyissanak, mint Amerikában a nagy multik, akkor megértem, hogy felteszed ezt a kérdést, de addig?

Pláne ha állásinterjún azt mondod, neked 1-2-3-4-5-6-stb gyermeked van, még talán kifelémenet el is felejtenek köszönni is.

2013. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%

Komolyan nem értem, hogy mi a kérdésed lényege :)

Most az a baj, hogy zsinórban vállalnak több gyereket az anyák? Vagy hogy egyáltalán vállalnak?

De hiszen neked is van, akkor igazán megérthetnéd! Tudod, nem mindenkinek olyan a munkaköre, hogy feltétlenül élvezi azt nap, mint nap, éveken keresztül végezni, így persze, hogy nem vágyik azonnal visszamenni. Ha meg több gyereket terveznek, akkor miért baj az, hogy egymás után vállalja őket?


Nekem 2 van és én sem mentem vissza dolgozni közöttük. Ill. mentem volna, de közbeszólt a sors, terhes lettem a kicsivel és így alakult, amit nem bántam meg egyáltalán, pedig így 5,5 évet voltam itthon egyhuzamban. A kicsi 2 éves korában kivettem a felhalmozódott szabijaimat, ami majdnem 3 hónap volt és azóta (1,5 éve) dolgozom folyamatosan.

Nem is értem, hogy anya létedre hogy tudsz a 3 év alatti gyerekes anyákra úgy tekinteni, hogy ők csak otthon ülnek...

2013. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert ők foglalkozni is akarnak a gyerekükkel, nem csak megszülni, és bölcsibe adni. Ha megteheti nagyon jól teszi. Senki nem szólok le, akinek korán vissza kell mennie, nehogy félre értsetek, sajnos a szükség nagy úr.


Én itthon vagyok a gyerekeimmel, saját vállalkozásunkban annyit dolgozom, amennyit be tudok vállalni. És látom, hogy mennyire jó ez a gyermekeinknek. Sokat számít, ha van idejük felkészülni az ovira, és a saját tempójukban szokhatnak be.

2013. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én pl. néha szeretnék már visszamenni dolgozni, de mivel segítségem 0, ezért itthon ülök, nem hiszem hogy az job lenne, ha visszamennék és kb. 2 havonta 2 hetet itthon lennék, mert a 3 gyermekemen végig megy egyszerű nátha.
2013. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!