Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti ezt hogyan oldanátok meg?...

Ti ezt hogyan oldanátok meg? Totál tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Novemberbe készülünk ez első lombik beültetésre. A munkahelyemen még van kb 15 napom a szabadságból, megvan még a 15 nap betegszabim is. Na most, ha meglesz a punkció, utánna a transzfer, ezidő alatt szeretnék otthon lenni, na meg persze az utána lévő két hétben is, mivel ekkor derülne ki, hogy megmarad e. Ezt szeretném szabadságból megoldani, de esetleg a munkáltató nem enged, akkor kiírnak táppénzre, vagy nem? A lényeg, ha sikerül, mindenféle képpen szeretnék itthon lenni. Még mielőtt megvetne ezért valaki, 6 éve várunk a babára, a munkahelyemen nincs fűtés télen 2 fokban vagyunk, az influenzás emberkék jönnek mennek ilyenkor nállunk, és hát pakolászni is kell. Ez egy lerakat, bolt.

Ti mit tennétek, hogyan jönnétek el?


2013. okt. 3. 10:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ha sikerül, onnastól végig otthon szeretnék lenni.
2013. okt. 3. 10:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg tudod ezt beszélni a főnökeiddel? Mert ha igen, már most bejelentheted, hogy te akkor szabadságra mész, biztos jobb néven veszik, mintha az utolsó pillanatban szólsz.

De ha ez nem megy, biztos hogy kiírnak táppénzre, csak azzal ugye anyagilag kevésbé jársz jól. Azt hiszem ilyenkor a háziorvos írhat ki, de ezt inkább kérdezd majd meg.

2013. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudnak róla, most még nem is akarom, hogy tudják, majd ha sikerült.
2013. okt. 3. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, lombik vagy inszemináció esetén is védett vagy, vagyis a munkáltató nem mondhat fel!! De ennek nézz utána.

Ha nem engednek el szabira, akkor táppénzre mindenképp mehetsz, de nem biztos, hogy a betegszabit igénybe veheted, lehet csak a 60%-os táppénzt, az orvostól függ, milyen kóddal ír ki!

2013. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben előre jelezném, hogy akkor szabadságot akarok kivenni. Ha nem is adják oda mind a 15 napot (nálunk biztos nem adnák ki), akkor beszélsz az orvossal, hogy utána írjon ki. Ha elmondod az orvosnak a munkakörülményeidet, jó eséllyel gondolkodás nélkül ki fog írni, és ha megmarad a baba, vissza se kell menned dolgozni.
2013. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azóta átgondoltam mégegyszer, és pont így döntöttem. Ma be is jelentettem hogy egy hét szabadságra szeretnék menni. Utána majd látjuk hogyan tovább.

Köszi mégegyszer. Megnyugtattál.

2013. nov. 8. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!