Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-es anyukák, akiknek...

GYES-es anyukák, akiknek nincs hova menni dolgozni, Ti nem féltek a jövőtől?

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nahát kedves utolsó.....21évesen szültem 9,5hós a fiam, de soha nem jutott ez az eszembe hogy csak azért vállaljak gyerekeket hogy ne kelljen dolgoznom :O! 30hetes terhes voltam amikor ott kellett hagynom a munkámat orvos javaslatára,de már most vállalnék munkát és nem azért mert rosszúl keres a párom hanem azért mert utálom hogy nem tudom magam eltartani és a párom pénzéből kell élnem!
2014. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Mayra ***** válasza:
Én meg dolgoztam màr 19 évet :-) most màr a csalàd a fontos és ha nem lennêk 40 szülnék többet is és nem azért hogy ne kelljen dolgozni.
2014. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A férjemnek a viszonyokhoz képest jó állása van, legalábbis neki megfelel, és bárhol találna a szakmájával, de épp az a baj, hogy ő beéri ezzel, nemigen akar mozdulni, úgy veszem észre. Igen, családdal, a semmiből nem lehet költözni, különben már én elindultam volna, ha tetszik a férjemnek, ha nem. Nem fogok a semmire további gyerekeket szülni, az biztos, a létbizonytalanságra, mert felelőtlenségnek tartom, ettől függetlenül nem ítélem el, akinek ez a megoldás és megfelel neki. Nekem viszont nem felel meg, mert sajnos szellemileg nem elégít ki semmilyen szinten a gyereknevelés és a háztartás, és ez sem ítélkezés, csak egyszerűen mások vagyunk, én fejlődni szeretnék, nem megrekedni, vagy visszafejlődni, márpedig most azt érzem, nincs hova fejlődni, hacsak nem visszafelé. Természetes, hogy az ember tudja, mi lenne jó, esetemben például a költözés, és évek óta nyúzom a párom, mégsem történik semmi, csak az, hogy befordulok a reménytelenségtől, de úgy érzem, ez nem hatja meg különösebben, én azt várom, hogy végre belássa, el kell vinnie minket innen, ő meg mintha azt várná, mikor nyugszom már bele, hogy ez van. Ez a párkapcsolati probléma mondjuk nem ide tartozik, csak annyiban, hogy a reménytelenség része, úgyhogy előre is köszönöm, ha erre nem reagáltok, ellenben nyugodtan leírhatja ide mindenki, ha ugyanígy érez, vagy, ha már megoldotta, hogy oldotta meg...
2014. jún. 24. 10:32
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha három nyelven beszélsz, miért nem próbálsz meg mondjuk elhelyezkedni /saját vállalkozást indítani erre alapozva? Nem tudom, milyen diplomád van vagy OKJ-s szakmád ( az is lehet hogy arrafelé ezeket nem tudod eladni), de azért a nyelvtudással szerintem lehetne kezdeni valamit, különösen ha 3 nyelven is beszélsz.

Miért nem próbálsz meg mondjuk első körben tanítani vagy tolmácsolni, vagy fordítani? Akár GYES mellett.


Én egyébként folyamatosan lesem az állásportálokat,adtam magamnak kb fél évet hogy munkát találjak. Tisztában vagyok azzal hogy kisgyermekesként nem lehetek egy főnyeremény a leendő munkáltató szemében, ezért nem is teszem magasra a mércét ( korábban nagy multinál dolgoztam középvezetőként).

Épp itt a gyakorin olvastam, hogy valakinek a férjét egy igen jó pozícióból rúgták ki: nem kesergett sokáig, felcsapott pizzafutárnak. Ennek kapcsán ismerkedett meg a leendő munkaadójával: elbeszélgettek, és nem sokkal később újra tuti helye lett-ennél az ügyfelénél:))


Engem ez a történet nagyon inspirál! ( Köszi annak aki leírta).


Szóval: nem keseregni, próbálkozni, nem nagyon válogatni, és nem feladni.

2014. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nyelvtanári diplomám van. Adószámosként fordítok és online oktatok, most még ugyan a tanítást nem vettem vissza, a kicsi miatt, de hamarosan. Szívesen vállalkoznék, de képtelenség kitermelni a rengeteg járulékot, ha pedig magasabb óradíjjal dolgozok, csökken a tanítványok száma. Fordításban is kevés a munka. Tanárként hely nincs, fordítóként nincs teljes állás, csak bedolgozás, mert ahogy írtam, kevés a munka, szóval itt semmi nincs. A tanítványaim jó része is külföldről tanul velem, itthon nincs pénze az embereknek magánórákra, inkább elmennek gyorstalpalóra. A nyelviskolák is döglődnek errefelé.
2014. júl. 5. 12:08
 16/20 anonim ***** válasza:

És ha nem kizárólag oktatásban gondolkodnál, hanem cégeket keresnél meg az önéletrajzoddal?


Tesóm szintén nyelvtanár ( 1 nyelvet beszél a magyaron kívül), ő kapcsolattartóként helyezkedett el egy olyan cégnél, akinek több külföldi ügyfele volt ( nem tudom a pozíció pontos megnevezését, de ez most nem is olyan fontos).

2014. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy valakinek úgy indult be saját vállalkozása, hogy eleinte a neten ingyenes szakmai anyagokat publikált a blogján ( később fb-n), és tanácsokat adott a hozzá fordulóknak.

Amint egyre nagyobb lett az olvasótábora ( "szájhagyomány útján" terjedt a jó híre: ez is egy jó marketingfogás szerintem), különböző személyre szabott tanácsadásokat vállal, természetesen pénzért ( online vagy személyesen), így most már saját sikeres vállalkozása van.


Ez persze idő és türelem függvénye, kell hozzá legalább 1-2 év ( amíg nem nagyon hoz érdemi profitot), és sok- sok munka.

2014. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Előbbin már túl vagyok többször is az elmúlt 10 évben. Utóbbin is, bár hasonlón ügyködök éppen. Szülés előtt is beletelt 2 évbe, mire felfutott a tanulók száma. Csak ugye gyerekkel erősen korlátolt az ember ideje, feleannyit tudok jó esetben dolgozni az egészen, mint előtte. Ez megy folyamatosan a háttérben, csak tudod, azért jól esne ennyi mindennel egy olyan meló, amibe nem kell hétköznap estéket, éjszakákat alvás helyett, hétvégéket invesztálni, hanem reggel felveszed a munkát, este leteszed, aztán van egy kis privát életed is...
2014. júl. 8. 23:21
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ez a párkapcsolati probléma mondjuk nem ide tartozik, csak annyiban, hogy a reménytelenség része, úgyhogy előre is köszönöm, ha erre nem reagáltok"


Ne haragudj, de az eddigi válaszaid alapján azt érzem, hogy alapvetően mégiscsak ez a legnagyobb probléma.

Attól hogy elköltözöl (= elmenekülsz - akár együtt, akár külön), nem fog megoldódni.

A párod nem figyel rád, valszleg nem segít neked otthon szinte semmit, "te csak vezesd a háztartást, neveld a gyereket, majd én keresem a pénzt".

Neki "jár", neked "kötelességed". Ez a felosztás.

Tudod, hogy sokkal többre lennél képes, de nemhogy támogatást nem kapsz, hanem egyenesen visszahúznak.

Tippelek: több b...gatást kapsz, mint dicséretet.

Amíg ez a felállás, 10-szer olyan nehéz dolgod lesz, mintha nem lenne ez a hatalmas "kő a szíveden" (=kolonc a nyakadon, púp a hátadon?)

2014. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Fején találtad a szöget... igen, ilyen szempontból is csapdában érzem magam.
2014. júl. 11. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!