Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSI...

MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG? Részletek alul!

Figyelt kérdés

2006 óta folyamatosan dolgozom egy cégnél, minden évben határozott idejű munkaszerződést kötünk. Idén októberben teherbe estem, novemberben közölték, hogy januártól nem hosszabbítják meg a szerződésemet (a babáról nem tudtak).


A nagy kérdés: MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG???????????????


#1: Január 1.-től hurrá, kereshetek másik állást, de őszintén, ki a fene fog engem terhesen alkalmazni? Válaszolok: SENKI!!!!!


#2: Elmehetek 3 hónap munkanélkülire, és utána mi lesz? Hónapokig semmi pénz? 0 Forint? Haljak éhen, dögöljek meg a szülésig? Mert terhesen senki nem fog felvenni?! Mégis hol élünk??????????????? Kijöttem a gimnáziumból és folyamatosan dolgoztam, folyamatosan 12 évig, nem minimálbérért! És most, hogy szarban vagyok, terhesen munka nélkül ezt kapom! Így szaporodjon a magyar???????? ÍGY????


Mit tudok tenni, hogy kapjak TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t is? És mondjuk szülésig legyen valami bevételem? Be kell lennem jelentve a szüléskor, csak akkor kapok GYÁS-t meg GYED-et. Le van szarva az, hogy mennyi ideig hol dolgoztam előtte. Hihetetlen.


#3: Decemberben írassam ki magam táppénzre mondjuk májusig? Aztán menjek munkanélkülire? Tényleg ez az egyetlen megoldás marad?


Teljesen ki vagyok készülve és akadva…


Van esetleg köztetek, aki hasonlóképpen járt mint én? Milyen megoldást talált erre a helyzetre?



2014. nov. 20. 16:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
külföldi bér után nem fogsz kapni tgyást és gyedet. Kérdező! A szüléskor mindenképpen biztosított kell, hogy legyél, és csak az utolsó munkahelyeden elért jövedelmedből számolnak tgyást és gyedet. Táppénzen addig lehetsz, amíg biztosítási jogviszonyod van. Mivel határozott idejű szerződésed van, itt még a munkajogi védelem se jöhet szóba sajnos..Próbálj valami állást keresni
2014. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

5 év után a határozott idejű munkaszerződést határozatlan munkaszerződéssé kell módosítani, ha az 1 cégnél van. Ha te 2006 óta dolgozol ugyanannál a cégnél, a szerződésednek 2011 óta határozatlannak kellene lennie.

[link]


Táppénzen csak addig lehetsz, amíg van munkaviszonyod, ha az megszűnik januárban, a táppénz is megszűnik.

Ami járható út, hogy a szülés előtt 2-3 hónappal menj álláskereső támogatásra, így igényelheted a tgyást, majd gyedet.

2014. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ! Írtátok, ha megszűnik a munkahelyem, megszűnik a táppénz is. De ha fizetem a TB-t, úgy hogy nincs munkahelyem, akkor mehetek táppénzre terhesen???
2014. nov. 22. 14:25
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.A táppénz munkához kötött,nem a TB-hez.Annak jár táppénz,aki állományban van.
2014. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha fizeted magad után a TB-t, ami kötelező, ha nincs bejelentett munkád és semmilyen segély által nem vagy biztosítva, az azt jelenti, hogy jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra.

Táppénzt azért fizet az állam az embereknek, mert keresőképtelenségük miatt nem tudnak dolgozni, mivel betegek. Ha nincs munkád, nincs táppénz, mivel nincs kereseted és nincs mit pótolni.

2014. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Hát akkor eléggé rossz a helyzet. Főleg ha azt vesszük, hogy elég magas fizetéssel voltam bejelentve. És ha most terhesen esetleg valaki alkalmaz minimálbérben, akkor rontani fogja az átlagot és kevés TGYÁS-t és GYED-et fogok kapni. Esetleg erről mit tudtok, 2015-ben is lesz egy bizonyos határ ami felett nem adnak GYÁS/GYED-et? Idén mennyi volt a maximum?
2014. nov. 23. 09:46
 17/22 anonim ***** válasza:
Adni mindig adnak.Csak maximalizálva van.De én munkaügyi bírósághoz fordulnék,mert nem volt helyénvaló ahogy veled eljártak.5 hosszabbítás után véglegesíteni kellett volna.
2014. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha átmész másik munkahelyre, akkor csak az új helyen elért kereset lehet az alap, az előző munkahely keresetét nem veszik figyelembe, ez az új jogszabályt tavaly nyáron vezették be.

A tgyás nincs maximalizálva, a gyed felső határa a minimálbér kétszerese, ha ennél több a bruttód, a gyed alapja akkor sem lehet több a minimálbér kétszeresénél. Ez jelenleg 203 ezer forint.

2014. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem dolgozott folyamatosan 2006 óta, ha van egy 4 éves gyermeke is, se előtte, se utána nincs 5 év egybefüggően.
2014. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
2006 óta ugyanannál a cégnél van.Az tök mindegy,hogy közben gyermeke is születik,attól még ő hivatalosan ott foglalkoztatva van.Szerződést ugyanúgy hosszabitanak.
2014. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!