Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSI...

MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG? Részletek alul!

Figyelt kérdés

2006 óta folyamatosan dolgozom egy cégnél, minden évben határozott idejű munkaszerződést kötünk. Idén októberben teherbe estem, novemberben közölték, hogy januártól nem hosszabbítják meg a szerződésemet (a babáról nem tudtak).


A nagy kérdés: MI A PIKULA LESZ VELEM SZÜLÉSIG???????????????


#1: Január 1.-től hurrá, kereshetek másik állást, de őszintén, ki a fene fog engem terhesen alkalmazni? Válaszolok: SENKI!!!!!


#2: Elmehetek 3 hónap munkanélkülire, és utána mi lesz? Hónapokig semmi pénz? 0 Forint? Haljak éhen, dögöljek meg a szülésig? Mert terhesen senki nem fog felvenni?! Mégis hol élünk??????????????? Kijöttem a gimnáziumból és folyamatosan dolgoztam, folyamatosan 12 évig, nem minimálbérért! És most, hogy szarban vagyok, terhesen munka nélkül ezt kapom! Így szaporodjon a magyar???????? ÍGY????


Mit tudok tenni, hogy kapjak TGYÁS-t, GYED-et és GYES-t is? És mondjuk szülésig legyen valami bevételem? Be kell lennem jelentve a szüléskor, csak akkor kapok GYÁS-t meg GYED-et. Le van szarva az, hogy mennyi ideig hol dolgoztam előtte. Hihetetlen.


#3: Decemberben írassam ki magam táppénzre mondjuk májusig? Aztán menjek munkanélkülire? Tényleg ez az egyetlen megoldás marad?


Teljesen ki vagyok készülve és akadva…


Van esetleg köztetek, aki hasonlóképpen járt mint én? Milyen megoldást talált erre a helyzetre?



2014. nov. 20. 16:18
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen, valóban folyamatosan volt munkaviszonyom GYED alatt is. Szinte munkából mentem szülni, aztán anyagi gondok miatt 11 hónap után mentem vissza dolgozni. Ez idő alatt lejárt a munkaszerződésem, amit akkor meghosszabbítottak attól függetlenül, hogy otthon voltam.
2014. nov. 25. 12:50
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

ezt itt találtam a gyakorin:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

nem túl etikus, de ha jól ki lehet belőle jönni.... a kényszer sok mindenre ráviszi az embert :O

2014. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!