Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért társadalmi elvárás,...

Miért társadalmi elvárás, hogy a gyerekemnek 2-3 éven belül legyen testvére? Önző szülő vagyok, mert úgy érzem, most magammal, magunkkal is kell foglalkoznunk?

Figyelt kérdés
Van egy két éves gyerekem (amolyan kétemberes gyerek),akit nagyon szeretek,de esténként jól esik kettesben lennem a párommal, jól esik,ha magamra is jut egy kis időm, és bár szülés után is vékony voltam,mégse tudom elképzelni,hogy azt az időt,amit magamra tudok most fordítani,azt egy másik gyerekre fordítsam. Szeretnék magammal foglalkozni,eljárni egy kicsit itthonról,nem bulizgatni,hanem kiszabadulni,csinosan öltözködni,hogy újra visszataláljak önmagamhoz,és ne kelljen végre hallgatnom a játszótéren,hogy kinek mit csinál a gyereke..

2015. jan. 14. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9! Ezt tökéletesen megfogalmaztad!!!


Én is ezt szoktam mondani, hogy azért nem szülök még egyet, mert "kell a testvér",meg "legyen kivel játszani" mert én nem érzem azt, hogy kell nekem/nekünk még egy gyerek.

4# voltam

2015. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért lett ebből társadalmi elvárás, mert sokaknak úgy kényelmes, hogy egymás után legyenek, és közbe ne kelljen visszamenni dolgozni, amolyan egy kosszal letudósan, és nem értik, ha másnak meg pont az a jó, ha közben dolgozik kicsit. Kinek mi a jó, ne érdekeljen más véleménye.
2015. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez azoknál elvárás akiknek nem volt előtte életük... Én megmondtam az osztálytalálkozón hogy amint lehet megyek vissza dolgozni, persze egyből le lettem hurrogva hogy na majd meggondolom magam, meg hogy ők ugyan nem mennének vissza inkább szülnének. De ha megmondtam volna nekik hogy szobalánynak meg raktárosnak lehet én sem mennék vissza akkor persze én lettem volna a bunkó. Könnyű ám lemondani a kvázi "semmiről" de én jól éreztem magam a munkahelyen, szerettem a kollégáim a munkám a szép ruhákat amiket hordtam, ékszerek, smink és igenis szeretném majd ezt egyszer visszakapni. Hogy önző vagyok? Lehet, lesz.rom. De bevallom három műszakozni én sem vágynék vissza.... bár ki tudja :)
2015. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, aki egykeként nőtt fel (jó körülmények között).

Azt mondta huszonévesen: "egy biztos, nem fog kiszúrni a gyermekével azzal, hogy nem lesz testvére".


A két gyerek nem kétszer annyi figyelem!

És ha a saját magadra fordított időt nézed, a második gyerek bőven megtérül, amikor egymással játszanak, amikor egymást "nevelik", amikor a nagyobbik vigyáz a kicsire.


Meg amikor az egyik hétvégén az egyik, a másik hétvégén a másik látogat meg az idősek otthonában.

2015. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!