Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki rúghatnak veszélyeztetett...

Ki rúghatnak veszélyeztetett terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Elég ritka és fúra helyzetbe kerültem..mikor a szerződésemet alá írtam (jan.19-én)még nem tudtam,hogy terhes vagyok azonban pár napra rá kiderült,hogy terhes vagyok!Még most is dolgozom de veszélyeztetettnek mondtak előző vetélés miatt és most gyógyszert is kell szednem!A szerződésemben az áll,hogy határozatlan időtartamú munkaviszonyt létesítettem!Az lenne a kérdésem,hogy a 3-hónapot le kell tudnom,hogy ne rúgjanak ki és el tudjak menni táppénz-re?Még most nem tudják bent a munka helyemen,hogy terhes vagyok a doki azt mondta,hogy szerinte 12-hetesig járhatok dolgozni de ezt nekem kell érezni!És még az lenne a kérdésem,hogy egy külsős cég által vagyok a munkahelyemen mikortól tudnak engem állományba helyezni?Mennyi ledolgozott munkaviszonynak kell lenni?
2015. febr. 23. 19:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt minden indoklás nélkül kirúghatnak sajnos...Ha tudod titkolni a próbaidő végéig megpróbálhatod, de sok jót me várj a munkáltatótól, kicsi az esélye hogy megtartanak így is. Hány hetes leszel amikor lejár a próbaidőd?
2015. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, h határozatlan idejű a szerződésed!

De van-e próbaidő??

Mert próbaidő alatt simán kirúghatnak!

2015. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
igen van próba idő:3hónap ami azt jelenti,hogy Április 19-én lesz meg a 3-hónapom!március 10-én leszek 12 hetes!és ha ki húzom április 19-ig és utána be nyújtom a papírt,hogy veszélyeztetett vagyok és táppénzre megyek kifognak rúgni?megtehetik?
2015. febr. 23. 19:25
 4/42 anonim ***** válasza:

Ha kihúzod a próbaidő lejártáig, akkor már nem rúghatnak ki!

Kérdés, hogy ugye akkor már 4 hónapos leszel, látszani fog-e előtte és lesz-e rosszulléted!

Milyen a munkaköröd? Tudod veszélyeztetettként csinálni?

2015. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
hát igazából most is vannak rosszúl létem de szerencsés vagyok mert a mellfeszülés és egy kis hányingerem szokott lenni ami nagyon hamar el is múlik és napjában 2X jelentkezik!a munka nagyon rossz 12 órázok 2 megyek 2 napot otthon vagyok de azt gondoltam ki,hogy március 10 ig megyek rendesen dolgozni utána veszem ki a szabikat mindenféle kitalált indokkal és ha 2 nap szabit ki veszek akkor már 6 napot egyszerre otthon tudok lenni a vége fele el megyek táppénzre és legközelebb meg viszem a veszélyeztetett papíromat a munka ügyre ugye áprilisba!Nekem csak az a lényeg hogy ne rúgjanak ki!hogy kapjam a pénzt terhesség végéig!!Mert ugye nem akarok pénz nélkül maradni szülésig
2015. febr. 23. 19:45
 6/42 anonim ***** válasza:
Addigra 17 hetes leszel, kétlem.hogy addig tudod titkolni. Jön a tavasz, még ha nem is nő addig látványosan a hasad, nem leszel rosszul egyáltalán akkor is észre fogják venni hogy sokat leszel szabin, sok orvos, védőnő, vérvétel, ultrahang csak napközben intézhető. Ha addig kihúzod ok de ha nem simán kirúghatnak és mivel titkoltad és nem leszel kvázi korrekt velük amiért elhallgatod ki is fognak valószínűleg. Sajnos nagyon sok a 3 hónap és te már benne vagy a terhességedben is jópár hete.
2015. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Ha március 10-től kiveszegeted a szabikat akkor is simán esélyes hogy kirúgnak, mivel az bőven próbaidő alatt van még. Szerintem ezzel sem jársz jól. Illetve táppénzre csak annyi időre mehetsz amennyit ledolgoztál előtte, igy néh utána hogy egyáltalán ha "túléled" a próbaidődet el tudsz-e menni szülésig táppénzre.
2015. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Le se telik a próbaidő de szabikat veszel ki tuti kiraknak, na meg ha tp-re mész. Nem fognak olyat alkalmazni aki így kezd. Inkább keresnek mást. Mivel veszélyeztetett vagy több mint valószínű h nem fogod áprilisig bírni, titkolni meg aztán végképp nem, elég ducinak kéne lenned h biztos ne sejtsék.
2015. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat!Esetleg ezt az állományba helyezést tudja valaki,hogy működik?annyit tudok róla,hogy a fizetésem 60%-át kapom meg szülésig és ezt az állam fizeti csak kell egy hely ahol állományba vesznek...azt nem tudom mennyi idő után tudom állományba helyeztetni magam..És szerintetek mit csináljak?Most ha korrekt voltam ha nem megvan a 3 hónap ki rúghatnak vagy sem??
2015. febr. 23. 20:06
 10/42 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt az állomámyos dolgot.nem tudom de nézz utána, hátha...

Ha nem derül ki a próbaidőd végéig hogy terhes vagy, és utána határozatlan idejű szerződésd van, akkor nem túl etikus de nem rúghatnak ki. De mondom, nézz utána mennyi időre tudsz táppémzre menni, elég-e a szülésig. Ez az egyetlen.lehetőséged. De akkor április 20-ig dolgoznod kell, nincs szabi, nincs táppénz és ne bukj le.

2015. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!