Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki rúghatnak veszélyeztetett...

Ki rúghatnak veszélyeztetett terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Elég ritka és fúra helyzetbe kerültem..mikor a szerződésemet alá írtam (jan.19-én)még nem tudtam,hogy terhes vagyok azonban pár napra rá kiderült,hogy terhes vagyok!Még most is dolgozom de veszélyeztetettnek mondtak előző vetélés miatt és most gyógyszert is kell szednem!A szerződésemben az áll,hogy határozatlan időtartamú munkaviszonyt létesítettem!Az lenne a kérdésem,hogy a 3-hónapot le kell tudnom,hogy ne rúgjanak ki és el tudjak menni táppénz-re?Még most nem tudják bent a munka helyemen,hogy terhes vagyok a doki azt mondta,hogy szerinte 12-hetesig járhatok dolgozni de ezt nekem kell érezni!És még az lenne a kérdésem,hogy egy külsős cég által vagyok a munkahelyemen mikortól tudnak engem állományba helyezni?Mennyi ledolgozott munkaviszonynak kell lenni?
2015. febr. 23. 19:01
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Jajj hát már csak a te kommented hiányzott ide de nagyon..nem is bírtad volna ki hogy ne írj ide igaz?Nem sok választ el ahhoz,hogy járjon nekem sőt alanyi jogon lehet meg is kapom!Te meg úgy írod ide a szarságod mit ha soha életembe nem dolgoztam volna és fel lennék háborodva,hogy vajon nekem mért nem jár!Semmi mást nem kívánok neked csak azt hogy kerülj te is ilyen helyzetbe mint én mert nem nehéz itt Magyarországon!És akkor okoskodj majd te nagyokos
2015. febr. 27. 18:07
 32/42 A kérdező kommentje:
*Méltányossági jogon!
2015. febr. 27. 18:18
 33/42 anonim ***** válasza:

Fáj az igazság...

Akkor elmondom neked hogy az első gyerekemmel csak GYest kaptam pedig nem a lábam lógattam előtte mégis így alakult sajnos,de nem akartam mindenáron úgy GYed.et kapni hogy épp hogy,táppénz,meg kihúzom vhogy..

Azóta dolgozom itthon és kapom a Gyed.et.ennyi

2015. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

"így alakult sajnos,de nem akartam mindenáron úgy GYed.et kapni hogy épp hogy,táppénz,meg kihúzom vhogy.."

Erre csak azt tudom mondani,hogy micsoda kis állszent vagy biztos pénzel pumpolt az anyuka meg apuka anyós meg após és máris mosolyra állt a képed!gondolom ha ez nem így lett volna igencsak el gondolkoztál volna mit és hogyan kéne csinálni és megragadni a lehetőségeket!Elég szánalmas vagy azt kell hogy írjam :D

2015. febr. 27. 20:50
 35/42 anonim ***** válasza:

Juj, neked tényleg fáj az igazság...

Szóval vegyél vissza az arcodból, mert nem vagy abban a helyzetben, hogy pattogj! :-)

2015. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

33-as, szerintem meg te vegyél vissza. A Kérdező dolgozott és most is dolgozik. Semmi okod őt bántani, ellenben neked valami komoly problémád lehet az életeddel, mert nagyon megkeseredetten írogatsz itt.

Ha te nem igényeltél gyedet az első gyerekeddel, az a te problémád és persze még buta is voltál, ez részedről inkább önzőség v. nem is tudtad hogy lehet kérni méltányossági alapon v. más egyéb probléma miatt nem kérted, de nem hiszem, hogy valaki olyan hülye lenne, hogy járhat, csak meg kell igényelni és ki tudja mi lesz... Szerintem senki sincs olyan hülye ma Magyarországon, aki nem használja ki a lehetőségeket. Ennyi erővel ne igényelj családi pótlékot sem, mert azért meg egyáltalán nem kell dolgozni, még táppénzre se kell menni érte. Vagy tényleg nem értem, hogy mi bajod van?

Azon meg nem kell csodálkozni, ha valaki külföldre megy manapság dolgozni.

Amúgy igen, nem más pénzével kell kérkedni. Kíváncsi vagyok téged ki tartott el, mikor csak gyesen voltál. Ja, a párod, a szüleid, meg párod szülei és na persze az állam. Te meg otthon ültél kb. 37 ezer forintért, amit állambácsi adott neked és semmit nem kellett tenni érte.

Na, most ez milyen már? Gyesre mertél szülni? Nem tudtad, hogy gyesre nem szülünk? Most akkor mi is sértegessünk téged, mert az első gyereked gyesre szülted?

Nem egy talpraesett ember vagy. Kaphattál volna első gyerekedre gyedet, de nem, mert te nem mész táppénzre (inkább vetélj el, végül is...), mit csináltál felmondtál? Hát, nagyokos vagy, mit ne mondjak?

Kérdező, ne foglalkozz vele, az éjszaka biztos nem kapott meg valamit:D Vagy neki nem jutott eszébe az első gyerekével, hogy mit kell tenni, hogy kaphasson veled is gyedet és most irigy. Erre már nem lehet mit mondani. Szegény nő.

2015. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
35-nél is kicsapódott a szakmunkás kultúra...:)
2015. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Valóban nem kaphatott meg valamit az este :D De viszont annak ellenére,hogy sérteget itt engem sajnálom mert egy 2 gyerekes anyukáról van szó de olyan h.ü.ly.e szegénykém!Valahogy nem érzékeli ki,hogy itt nem neki van igaza és másnak a pénzével kérked :D nem is értem de nem is fogom tudni megérteni mert mint írtam szegény asszony nem 100-as :D :D
2015. febr. 28. 09:04
 39/42 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél kérdező, titkolod amíg tudod?
2015. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Táppénzen vagyok most jelenleg mert nem bírtam be menni dolgozni,nem éreztem túl jól magam!Most gondolom az fog következni,hogy fel hívnak és le számoltatnak de nem tudok mit tenni sajnos!A körzeti orvosom 9-kódú táppénzes papírt állított ki nekem beszélgettünk és ő váltig állítja,hogy nem fognak ki rúgni táppénzre vesznek mert a veszélyeztetett terhesség minden esetben felment!Nem akartam nagyon bele menni majd kiderűl hamarosan!
2015. márc. 5. 12:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!