Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek megoldható gyerekk...

Szerintetek megoldható gyerekkel egyedül lakásvásárlási hitel így?

Figyelt kérdés

van Funda megtakarításom, jelenleg alig van benne még, de adnak kölcsönt, kb 800 ezret.

plusz igényelném a csokot, az olyan 400 ezer(ha jól tudom egy gyerekre)

ezen felül vennék fel banki hitelt


banki árverezés alatti lakásokat nézek, amiket potom összegért árulnak a valódi értékükhöz képest.

3 millió 54 M2-es és nem túlzok, erre jönne az ügyvédi, meg egyéb költségek(nem tudom mik vannak még nem vettem lakást)

de 6 millióig gondolkodom.


(mert ha már albérletben képes vagyok tengődni, ennyi erővel hitelt is fizethetnék, de legalább saját lakásért)


jelenleg 140 a netóm, de ha meg is szűnne a munkahely, piacképes vagyok külföldön is(voltam kint, most is hívtak, megy a nyelv is)


sok sok évig még gyűjteni nem szeretnék, mert szeretnék minél hamarabb saját ingatlant, mert ez túl kicsi, gyereknek sincs külön szobája, és nem akarom "ferdén" nevelni.


szerintetek megoldható a lakásvásárlás, vagy álmodok?


2015. márc. 29. 23:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

félszocpol az, hogy nem csak új ház építése vagy új lakás vásárlására hanem használt lakás/ház vásárlására is jár.


csok még nincs és minden amit írnak róla csak spekuláció június 1.-én írják ki a feltételeket, szóval lehet még meglepetés... a bankok se igen tudnak róla mit mondani, szerintem ha beleszámítod akkor várd ki ezt az időt, addig járj utána a bankoknál, hogy mi hogy. na meg mikor számolgatsz a hitel mértékéről akkor a fizudat is bele kell számolni mert nem adnak annyit, hogy utána ne tudj megélni. szerintem neked, mivel van egy gyereked ugye 20-30E körüli lehet csak a törlesztőd, de nyilván nem veheted fel a hitelt 60 évre, ezt is számold hozzá

2015. márc. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az eddigi hozzászólásokat, így lehet ismétlek másokat. Én csak arra akarom felhívni a figyelmedet (tapasztalatból mondom), hogy vigyázz nagyon a banki árverezés alatti lakásokkal, házakkal. Magam is ezt figyelem már jó ideje, és hamar rájöttem, hogy azok az ingatlanok amik "olcsók" azokat nem szabad megvenni. Még pedig azért nem, mert

1. haszonélvezeti jogot nem veszik le róla, vagyis ha megveszed, továbbra is a haszonélvező használja.

2. több tulajdonosa van a háznak. Vagyis a bank az egyik tulajdonos alól adja el a házat, de a többi tulajdonos megmarad.

Azok a házak amik "tiszták" azok nem olcsóak.


Amúgy azt sem árt tudni, hogy bármilyen ingatlant veszel a vételár 20-30 % át kell bemutatnod önerőnek.

2015. márc. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Először is nem szeretnélek elkeseríteni, de egyedül ilyen fizuval nem igazán vagy hitelképes. Tehát valószínűleg kérni fognak tőled adóstársat is.

A hitelek mértéke bankonként nagyon eltérő. És azt is tartsd szem előtt, hogy oké hogy a Funda ad 800 ezret, de az is kölcsön.

A hitelezésnél sosem a vételárat nézik a bankok, hanem a piaci értéket, majd használt lakás esetén ennek veszik a 80-95-%-át, mint forgalmi értéket és a hitelt csak ez alapján tudják meghatározni (hogy milyen százalékkal dolgoznak az egyrészt bankfüggő másrészt ingatlanfüggő - hol helyezkedik el, milyen gyorsan értékesíthető...), majd ennek a 70-80% mehet ki maximum hitelként, ha a többi feltétel is megvan. Tehát az sem 100% hogy te a forgalmi érték 80%-át fel tudod venni hitelként.

Hivatalosan ugye most elvileg a jövedelmed 50%-a lehetne a törlesztő, DE ezt egyik normális bank sem vállalná be. Általában úgy szokott lenni, hogy a leigazolt jövedelmedből levonját a havi költségeket, és pl nálunk annak veszik a 33%-t (tehát ha nem akarnál fizetni ennyi lehetne a letiltás, bár elvben ugye amikor nincs pénzed akkor nem tudsz fizetni, de ez már mindegy). Tehát mondjuk ha így gyorsan számolok mondjuk 20 évre 3 M beleférne.

Hogy milyen költségek merülnek fel hitelnél azt is már írták előttem, bár azt is lehet, hogy ez már a kölcsön része legyen, tehát neked ne kerüljön pénzbe.

És szintén figyelj arra, hogy milyen ingatlant árvereznek (ha valóban ilyet akarsz venni), írtak már a buktatókról, de még jó pár van. Persze kifoghatsz jót jó áron de az ritka.

2015. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Minimum 40 ezres törlesztő plusz a fundamentát is fizetned kell az mondjuk 10e.

A rezsi legjobb esetben 30ezer,és máris 80nál tartunk.

egyéb költségek,ügyvéd,átiratás,közjegyző,erre 100t min. számolj,meg sok apróság.

Egyedül felelőtlenségnek tartom,bár nem tudom albérletre mennyit fizetsz most(nekem 60 a törlesztőm hasonlo lakásnál)

2015. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

23 ezért is gondolkodom fordítva(a banki magas törlesztők miatt)


pl a banktól kérek sacc 800 ezer kölcsönt önerőnek

és a Fundától kérném a lakáshitelt(csak mert jóval kedvezőbben adják a hitelt a bankoknál)


jelenleg olyan 60-80 az albérlet rezsivel együtt, pont ezért gondokoztam, hogy ennyi erővel lakást is törleszthetnék..

2015. márc. 30. 11:26
 26/34 anonim ***** válasza:

A támogatásra válaszolva:


Kik igényelhetik a CSOK-ot?


a természetes személyek (házastársak, élettársak, egyedülállók) már meglévő gyermekek után, illetve

a 40. életévüket be nem töltött házaspárok a nevelt gyermekek számától függetlenül legfeljebb két gyermek vállalása esetében (megelőlegezett családok otthonteremtési kedvezménye),

a családok otthonteremtési kedvezményét korábban született gyermeke után igénybevevő a később született gyermeke után is a lakáscélú hitelintézeti kölcsönszerződésből (2015. július 1-jét követően kötött) eredő tartozás törlesztésére, a lakáscélú hitelintézeti kölcsönszerződés megkötésének időpontjában érvényes összegben és feltételek szerint.


forrás:


[link]


Ajánlom még a Raiffeisen bank hitelszűrő-jét. 3 m ft-ot enged 25 évre a kalkuláció......

2015. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Fundamenta nem bank h hitelt adjon.

Ha magas a megtakaritásod akkor az mellé felvehetsz lakáskölcsönt.

De ott is elég sok mire a sok kicsit összeadod...

2015. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

pont Raiffeisenes vagyok :)


a Funda is javasolta amúgy, hogy a banktól kérjem inkább az önerőt, tőlük meg a lakásra valót(hitelt v kölcsönt már nem tudom)

a bank meg azt mondta a funda legyen az önerő


egyértelmű, hogy mindkettő magának akar nagyobb részt hogy fizessem, de a funda jobb, meg fix ráadásul...

2015. márc. 30. 12:39
 29/34 A kérdező kommentje:
köszi a linket akkor ha azt mondom, hogy szülni fogok x éven belül még egyet, akkor pluszt is kapok(megelőlegezett családtervezés ezt jelentené?)
2015. márc. 30. 12:40
 30/34 anonim ***** válasza:

Ez csak egy ötlet, de ha ennyire piacképes vagy külföldön, sőt még hívtak is, akkor miért elégedsz meg ezzel a 140 nettóval?

Menj ki egy időre, tegyél félre, aztán vegyél ingatlant otthon. - bár nem tudom, mekkora a gyerek, vagy mennyire vagy idekötve. De a gyerek is tanulna nyelvet, stb.

2015. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!