Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek megoldható gyerekk...

Szerintetek megoldható gyerekkel egyedül lakásvásárlási hitel így?

Figyelt kérdés

van Funda megtakarításom, jelenleg alig van benne még, de adnak kölcsönt, kb 800 ezret.

plusz igényelném a csokot, az olyan 400 ezer(ha jól tudom egy gyerekre)

ezen felül vennék fel banki hitelt


banki árverezés alatti lakásokat nézek, amiket potom összegért árulnak a valódi értékükhöz képest.

3 millió 54 M2-es és nem túlzok, erre jönne az ügyvédi, meg egyéb költségek(nem tudom mik vannak még nem vettem lakást)

de 6 millióig gondolkodom.


(mert ha már albérletben képes vagyok tengődni, ennyi erővel hitelt is fizethetnék, de legalább saját lakásért)


jelenleg 140 a netóm, de ha meg is szűnne a munkahely, piacképes vagyok külföldön is(voltam kint, most is hívtak, megy a nyelv is)


sok sok évig még gyűjteni nem szeretnék, mert szeretnék minél hamarabb saját ingatlant, mert ez túl kicsi, gyereknek sincs külön szobája, és nem akarom "ferdén" nevelni.


szerintetek megoldható a lakásvásárlás, vagy álmodok?


2015. márc. 29. 23:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

most elolvastam a CSOK-ot, de nem találtam olyan pontot, hogy egyedülállók is igénybe vehetik. mindenhol "szülők" vagy "házastársak" vannak, majd kérdezz utána ha lesz már.

és utólag fizetik ki, ezt is számold bele, hiába számít önerőnek, ha nem tudod letenni az asztalra, csak majd a vásárlás után x héttel lesz a számládon

2015. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Egy gyerekre 500 000 ft a csok.
2015. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom függ a ház méretétől.


Ha csak később kapod meg a szocpolt vagy mi az új neve se gáz de olyan lakást kell találni ahogy az önerő nem haladja meg a 800 ezer forintot, amit neked beleszamolnak az önerőbe. És ha megjön az a 4-vagy 500 ezer akkor azt rá lehet költeni a házra.

2015. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Vagy... Keresel olyan albérletet ahova van elővásárlási opciód és az albérleti dijat beleszamoljak az onerobe. Ha egy ideje ott laktok es összejött a penz a hónapok alatt, akkor lehet rá felvenni lakashitelt. Itt Nyíregyházán tudok ilyet, kérdezhetsz utána hogy feléd ilyen nincs-e.
2015. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

11 én is nagyjából futottam át a csokrendszert, de úgy tudom egyedülállóak is igénybe vehetik, meg van amolyan "félcsok" most azt nem tudom hogy a szülőre, vagy gyerekre vonatkozik e, nagyon nem mentem bele, mert még csak tervezgetek, álmodozok, hogy úgy mondjam


meg azon agyalok, lehet a banki hitel inkább jobb ha az az önerőre megy és a Funda hitelezné a lakást, mert a Fundának kedvezőbbek a törlesztői a banki hiteleknél

2015. márc. 30. 00:01
 16/34 anonim ***** válasza:
Nézd meg a törvényt, nem jon-e vmi pozitív változás még, m azt hallottam, hogy júniustol lesz szocpol használt lakásra is, hátha lesz más is. Mobilhaz nem oké, pláne gyerekkel. A bank megkerdezi majd, mennyi a rezsid, és minimum 20 e fttal számolni fog. + van-e másik hiteled, hitelkartyad. A fundamentas hitel be fog számítani, mert kiszamoljak, (helyetted :( ) mennyi kötelező kiadasod lesz és figyelembe veszik. Javaslat: hitelkalkulator a neten, a szimpatikus bankok személyes felkeresese, érdeklődés céljából. Fognak és csinaltass is előzetes kalkulációt! Remélem nem vettem el a kedved.
2015. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

13-as úgy érted, hogy ha a csok 500 ezer forint az én önerőm csa 300 ezer lehet, hogy megfeleljen ennek az általad említett 800 ezres határnak? és egy lakás 20 %-a kell, hogy önerő legyen, ahogy fentebb írta valaki, ezek szerint akkor

max 4 millás lakást vehetnék..?

2015. márc. 30. 00:03
 18/34 A kérdező kommentje:
még nem akarok bankba menni, meg hitelkalkulátort nézni, ha eleve még ez a kölcsön-hitel-csok rész sem világos
2015. márc. 30. 00:04
 19/34 anonim ***** válasza:
Nem. Úgy értettem hogy lenne 800 ezres fundád. Az talán magában elég oneronek szocpol nelkul. És ha jon a szocpol akkor abbol a pénzből lehet lakást ujitani/butorozni stb.. Összesen adott az a 1,2 vagy 1,3 millió csak ha a szocpolt utolag fizetik ki akkor önerő nem lehet belole idoben. De bútor még igen.
2015. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. márc. 30. 00:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!