Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek megoldható gyerekk...

Szerintetek megoldható gyerekkel egyedül lakásvásárlási hitel így?

Figyelt kérdés

van Funda megtakarításom, jelenleg alig van benne még, de adnak kölcsönt, kb 800 ezret.

plusz igényelném a csokot, az olyan 400 ezer(ha jól tudom egy gyerekre)

ezen felül vennék fel banki hitelt


banki árverezés alatti lakásokat nézek, amiket potom összegért árulnak a valódi értékükhöz képest.

3 millió 54 M2-es és nem túlzok, erre jönne az ügyvédi, meg egyéb költségek(nem tudom mik vannak még nem vettem lakást)

de 6 millióig gondolkodom.


(mert ha már albérletben képes vagyok tengődni, ennyi erővel hitelt is fizethetnék, de legalább saját lakásért)


jelenleg 140 a netóm, de ha meg is szűnne a munkahely, piacképes vagyok külföldön is(voltam kint, most is hívtak, megy a nyelv is)


sok sok évig még gyűjteni nem szeretnék, mert szeretnék minél hamarabb saját ingatlant, mert ez túl kicsi, gyereknek sincs külön szobája, és nem akarom "ferdén" nevelni.


szerintetek megoldható a lakásvásárlás, vagy álmodok?


2015. márc. 29. 23:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Azért a banki árveréses lakásokat, amik nagyon áron aluliak, nem olyan egyszerű megvenni. Vannak olyanok, amik mondjuk a piaci árhoz képest 70-75%-os áron vannak, na, azokat még talán, arra kapsz hitelt is. De a nagyon olcsók, amik "árveréses" ingatlanok, ott ált. a megjelölt ár a kiindulási ár, arra megy a licit-ha van, valamint szokott az árverésnek lenni részvételi díja, ez 1-2 százezer, ha vásárolsz a végén, ha nem. Első körben tájékozódj, hogy ilyen ingatlanra kapsz-e egyáltalán hitelt, vagy csak KP-re lehet megvenni.
2015. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

egyelőre csak tervezgetek


még mindig nemigen látom értelmét hogy konkrétumok után szaladgáljak(eleve a funda lehet nem is adna lakáscélú kölcsönt, mert még alig fizettem befelé, stb)


amúgy csak amolyan technikai problámák miatt nem tudok kimenni, hogy pl nincs kocsim babakocsival meg bőrönddel ki se érnék a vonathoz, nemhogy felszállni, meg stb, előre fizetni az albérletet(a munkahely mondjuk biztosítana szobát, de gyerekkel, lakótárssal lakni..hát nem is tudom)plusz a bölcsibe be kellene szoktatnom, tehát úgy kellene lakást kivennem, hogy még vagy min 2 hétig szoktatni szeretnék, amit megint fizethetek ugye..de ha csak 4 órát dolgoznék, akkor az állam állja a minimálbér felét, azaz meg lenne a 4 órás m.bérem olyan 450 Eur(plusz italpénz, vagy jatt)erre kapnék még 450 Eur-t havi nem visszatérítendőt, de szóval 900 Eur-ból megélni egyedül gyerekkel kint...itthon ugyan szép összeg, csak lehet utalni sem tudnék haza belőle, és akkor lehet csak 8-ban vennének fel ahova most hívnak, nehezebb 4 órás munkát találni nekem(de van egy, csak oda meg nem akarok költözni, mert az olyan falu, szóval ha az a m.hely megszűnne, költözködhetek máshova, stb hosszú)

2015. márc. 30. 13:39
 33/34 A kérdező kommentje:

*jó lenne valakivel együtt imenni, élni akinek van kocsija stb, úgy ok lenne, felesben fizetni a kéglit stb

hívtam volt m.társamat mert nem tal soha állást magának, de most itthon van valami idősgondozó még gondolkodik.


egyszerűen nem találok partnert

2015. márc. 30. 13:44
 34/34 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést kérek, ha nyers leszek.


A Fundamenta nem puszira ad kölcsönt, hanem akkor, ha letelt a szerződéses idő, és rendesen fizetted. Akkor hozzácsapják az állami támogatást, meg adnak mellé hitelt, így jön ki a 800 ezres szerződéses összeg. A csok és a Fundamenta is önerőnek számít.


A másik dolog, hogy az árverezés szépen hangzik, de nem olyannak való, aki tényleg használni akarja a megvett lakást. Ugyanis a legtöbb esetben képtelenség kiköltöztetni az eredeti lakókat - nem véletlenül kerülnek ennyibe ezek a lakások.


A harmadik, hogy a bank nem veszi figyelembe, hogy ha gond van, mehetsz külföldre dolgozni, őt a kereseti igazolás érdekli. Egyedülálló szülőként, 140 nettóval nagy valószínűséggel nem vagy hitelképes (nyilván utána kell járni a különböző bankoknál, eltérőek lehetnek a feltételek). Nyilván logikusnak tűnik, hogy albérlet helyett inkább sajátért fizess, csak a banknak ebben kevés a buli.

2015. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!