Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nekem az előző két évben...

Ha nekem az előző két évben volt munkaviszonyom, de az idén szept. Elején megszűnt, egy hét kimaradt, majd elmentem munkanélkülire kapom majd a TGYÁS-t és a GYED-et? Most 4 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
A munkanélküli ha lejár és addig elhelyezkedem mielőtt lejárna akkor ez az egy hét ami kimaradt a munkahelyem és az álláskeresői támogatás között megszakításnak minősül? Tehát honnan kezdődik a 365 napon az elmúlt 2 évben? A lényeg h a lehető legésszerűbb megoldást keresem, hogy ne csak GYES-t kapjak.
2015. okt. 26. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülés napját megelőző 2 évet nézik.Azt viszont kalkuláld bele,hogy terhesen nagyon nehéz munkát találni.
2015. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lehető legjobb az lenne, ha lemondanád a járadékot és a szülés előttre időzítenéd, hogy egyáltalán legyen esélyed kapnod a csedet, gyedet. Mikorra vagy kiírva, mert ahogy számolom necces a 365 nap is hogy meglegyen az elmúlt két évben ha nem találsz vmi munkát.
2015. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 365 napban lehet megszakítás, nem kell folyamatosnak lenni, csak annyi, hogy a szülést megelőző 2 évben nézik, de akár 2 hónap szünet is lehet, itt nem számít a megszakítás.

Gondolom most kapsz álláskeresési járadékot. Ha igen, akkor az tuti nem tart ki szülésig, mivel még csak 4 hetes vagy. Na, szóval, terhesen tuti el tudsz helyezkedni? Mert ha lejár az álláskeresési támogatás és nem találsz munkát, akkor csak gyes jár, akkor is, ha megvan a 365 biztosított napod.

Valóban, meg kellene szakítani az álláskeresési támogatást, majd a csed igénylés előtt újra igényelni. Mennyi álláskeresési jár? Nem írtad, pedig ez most nagyon fontos. Ha álláskeresésin vagy, akkor tudsz majd csedet igényelni, illetve gyed igénylésre is kell hagyni legalább 1 nap álláskeresésit, mert ha lejár a csed, akkor vissza kell menni legalább 1 nap álláskeresési napra és onnan igényelni a gyedet, mert ugye így leszel csak biztosított.

Ha most kihasználod az összes álláskeresési napod, akkor annak lejárta után mindenképp kell munkát találnod, ha akarsz csedet és gyedet, mivel egyik feltétel a 365 nap mellett az, hogy az igénylő igényléskor is legyen biztosított. Tehát vagy legyen munkahelye v. álláskeresési támogatáson kell lenni.

Ha találsz munkát, akkor a csed és gyed alapja az új munkahelyen elért jövedelmed lesz, a régit egyáltalán nem veszik figyelembe.

Ha álláskeresésiről mész csedre és gyedre, mind a kettő alapja a minimálbér lesz, kivéve, ha az álláskeresési alapja kevesebb volt, mint a minimálbér.

2015. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy ha szüléskor nem lesz munkahelyed és nem leszel álláskeresési juttatáson sem, akkor gyes jár 3 évig alapestben.
2015. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm a válaszokat! Az álláskeresőim november végén jár le, szóval egy hónap múlva és a minimálbért kapom nettóban kb. havi 70-80.000 Ft-ot.

Ha lemondom akkor újraindíthatom? És akkor mit fognak nézni? A maradék egy hónapot fogom megkapni mondjuk ha a szülés előtt indítom be 2 héttel vagy 3 héttel?

2015. okt. 27. 18:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha találok munkát muszáj megmondanom h terhes vagyok? Mmint ha letelik a 3 hónap próbaidő és addig nem látszik a hasam akkor elvileg utána nem rúghatnak ki igaz?
2015. okt. 27. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Elmondanád mi volt a tapasztalat, hasonló cipőben vagyok én is.Köszönöm
2017. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!