Felvettek dolgozni szept közepétől, akkor voltam 12 hetes terhes. Azóta agyalok, hogy elmondjam- e vagy csak dec közepén a próbaidő után?

Figyelt kérdés

Nem ìgy terveztem,de màr mindegy. A munka tetszik, elégedettek is velem.

Szeretnék is ide visszajönni gyed alatt,de ìgy? Mit fognak szólni?


2015. nov. 19. 08:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%
utolsó, jó hogy csalásra biztatod.Gondolom, ha veled járna el nem jogszerűen a céged valami miatt, akkor is dicsérnéd őket, hogy milyen jól tették hogy nem az egyenes utat választották, és hátulról fúrtak meg téged igaz? Hisz attól, hogy ezt a munkavállaló csinálta, a dolog lényegén nem változtat semmit.Ha meg nem mondta volna el, akkor azonnal beperelték volna.
2015. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

Képzeld, az én munkahelyemen fel is vettek dolgozni két kismamát, mindkettőn látszott, hogy az, mégis. Az egyik egy hónapot dolgozott, majd táppénzre ment, próbaidő alatt, mégis állandóra átvették.


A kérdezőt azért bíztattam erre, mert a legtöbb munkahely nem korrekt, miért legyen a munkavállaló az? Megnézném, hányan vállalnák, hogy munkanélküliként, rendes juttatás nélkül legyenek kismamák, csak mert szerintük úgy tisztességes! Az ember a gyerekének akar jót, ha ezért el kell hallgatni egy ideig a terhesség tényét, ám legyen.

A munkáltató nem rokkan bele anyagilag.

2015. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
tudod, van akinek többet ér a becsülete az ilyen hazugságoknál.
2015. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha jót akar az ember a gyereknek, akkor minimum 1 éves munkaviszonyra szül, hogy legyen GYED, mert ha az még hazugsággal sem jön össze az új helyen, akkor a gyerek után jár a GYES, ami semmire sem elég. Sok helyen köszönik, de nem kérnek a kismamákból, lehet, mindig van egy szerencsés 10%, akit felvesznek így is. Csak tudod nem mindegy, mert a kérdező esete elsülhetett volna rosszul is. Tehát lehet azt írni, hogy ha nem jön össze a munka, el lehet lenni a GYESEN és a csp-on is, de aki jót akar a gyerekének, az tényleg GYED -re jogosultság után megy el szülni, és nem totózik, hogy lesz-e vagy sem. Javarészt igaz, hogy nem korrekt a munkáltató, de azért a munkavállalókat sem kell kitenni az ablakba..
2015. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
mert ugye az apa állásra ma lehet, biztos, de holnap lehet bizonytalan. Szerintem ebből érdemes kiindulni. Ez lemaradt az előzőből.
2015. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Bocs, de ebben a helyzetben szerintem nem lehet a becsület lovagját játszani..A szülés utáni 2 évedet tehetik tönkre anyagilag..Persze , optimális esetben nem kerülsz ilyen helyzetbe.DE ha, az a kérdés kinek az érdekeit kell nézned ?Csakis a sajátodat!
2015. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
77%

"tudod, van akinek többet ér a becsülete az ilyen hazugságoknál."


Ja, persze. Megnézném, ha lennél olyan helyzetbe, ahol az a kérdés, az igazat mondod a munkáltatónak, és mész az utcára, a gyereket meg a nélkülözésbe szülöd (netán emiatt el kell vetetni vagy örökbe adni), vagy hazudsz, és valahogy könnyebben, de megoldod, mit választasz.

Nem voltam a kérdező helyzetében, sem ebben a felvázoltban, de nem is ugatok a magas lóról, hogy így becsület meg úgy, pedig alapvetően én is ilyen elvet vallok. De ha a gyerekem és a saját boldogulásom a tét, nem játszanám az erkölcs lovagját, mert a nyomorban aztán vigasztalgatja magát az ember azzal, hogy de becsületes voltam!

Ez képmutatás te és a többi válaszadó részéről, semmi más. (Aki meg inkább a munkáltató érdekét nézi, nem a gyerekéét, az amúgy is szégyellje magát!) Nem a végtelen őszintetéssel és a becsületességgel jutnak előre az emberek, én nem ezt látom, de biztos más Bolygón élünk. Én a Föld nevűn.

2015. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek aki értelmes vàlaszt adott. A bunkóknak meg csak annyit,hogy eszetekhez mérem.

Nem hazudoztam,törvény adta jogom volt nem elmondani,de végül nem bìrtam én sem,mert rossz érzés,de nem jàtszom a megélhetésünkkel,mert nem mindegy hogy max gyeddel vagy csak a gyessel vagyok itthon.

A munkàltatóm nagyon rendes( de előre sajnos ezt nem lehet tudni) kaptam pl egy havi prémiumot is karàcsonyra,és vàrnak vissza,amit most megint megerősitettek és úgy gondolom ezzel fogom a mostani hozzààllàsukat meghàlàlni hogy vissza is megyek.

Azt gondolom,hogy ìgy volt jó és mindenkinek ezt javasolnàm ha màr egyszer van rà lehetőség,hogy nem kell elmondani.

2015. dec. 30. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!