Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki terhesség alatt...

Ha valaki terhesség alatt vált munkahelyet irreálisan magas fizetéssel azt mikor szurhatják ki?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm megtudta h terhes, azonnal felmondott a minimálbéres állásából. 2 céghez is bejelentették, 250 körüli bruttóval. Persze egyiknél sem dolgozik, csak szivességi alapon bejelentették h szülés után többet kapjon. Ebből lehet baj? Kinek és mikor tűnhet fél a dolog? Milyen büntetés járhat és kit büntetnek ilyen esetben? Őt vagy a céget?

2016. máj. 28. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A Nav-nak fog feltűnni előbb-utóbb.Amennyire tudom,ha nagyon szembetűnő,akkor ki fognak menni ellenőrizni,és mind 2 félt bűntetik.
2016. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Egy ismerősöm ugyanezt csinálta.

Most van 5 éve (jött a 2.)otthon,még senkinek sem tűnt fel.

2016. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem tilos dolgozni terhesen új helyen. Én is 17hetesen kezdtem máshol,na igaz,közmunkás bérért,de nekem meg az volt a lényeg,hogy meglegyen a csed,gyed ,mert két hét hiányzott hozzá. Nekem a szerződésem is csak fél éves most itt,szülés után jár le majd. De a csedet én úgy tudom a cég fizeti,jét helytől meg nem kaphat úgysem,szóval tök mindegy. Mellesleg két helyre 8órára be se lehet jelenteni. Két 250ezres 4órás meg... hát na,amennyi csaló cég van....engem is más összegre jelentettek be előző helyen és ha nem kerülök tp re,ki se derül,aztán mehettem volna onnan csedre gyes összegért. Ennél még most a közmunka bérem is jóval több lesz.
2016. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az egyik helyen 4 vagy 6 órás a másik helyen pedig 8. És a két helyről van neki több mint 250 bruttója. Elött évekig minimálbéres volt. Ez azért elég feltűnő és éles váltás nem? Főleg h elvileg terhesen talál 2 munkahelyet is ahonnan ennyire magas bért "visz haza"?!
2016. máj. 28. 09:31
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
És most ez nagyon szúrja a szemed igaz?
2016. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Téged ez miért zavar? Egyébként a 250 bruttó se sok..
2016. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
Épp ezt akartam írni még.
2016. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem szúrja a szemem mivel üzletvezetőként a nettóm ennyi... Csak nem szeretném ha bajba kerülne....
2016. máj. 28. 10:12
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Hogyne :D
2016. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

hát figyelj,még ha fel is tűnik a Navnak,akkor sem biztos hogy baj lesz belőle,mert az ilyen cégek csak úgy szokták vállalni az ilyen bejelentést,hogy ha para van tudják igazolni a dolgokat.irodai meló,otthonról végezhető stb stb.

Egyébként annyi a necc,hogy nem feltétlen fog jól kapni,mert énis ebbe a csapdába estem.Vagyis engem felvettek minimálbérrel dolgozni,próbaidő után kaptam a rendes magas bérem,de ez lényegtelen,hisz az adott cégnél nincs meg 180 bérezett napom.Ergó a minimálbér 2x alapján fogom kapni a csedet,hiába volt jó fizum.Ki van ez találva rendesen....

2016. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!