Hogy is van a gyed extra?

Figyelt kérdés
Decemberre várjuk a babát, én sajnos nem dolgoztam elötte,igy csak gyest dogok tudni kapni. De hallottam hogy apuka igényelheti a gyed extrát? Ez hogy vam pontosan?mikortol.lehet igényelni apukának illetve addig én kaphatom a gyest?Mindenki annyi mindent mond nem nagyon értem hogy is van ez?

2016. szept. 1. 11:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Amikor szülsz, megigényled a gyest.

Majd a baba 6 hónapos korától apa igényelheti a gyedet (munka mellett), neked meg le kell mondanod a gyest, és fizetned a TB-det (havi 7ezer Ft)

2016. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
És ha lejár a gyed én ujra igényelhetem a gyest 3 éves koráig vagy az lehetetlen?
2016. szept. 1. 11:11
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Igen, utána igényelheted újra a gyest. És pontosítanék. Apuka nem a gyed extrát igényli, hanem a gyedet munka mellett.
2016. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
És apuka ugyanugy dolgozhat mellette rendesen?és kb mennyi a gyed hogy számolják? Illetve miket kell magam után fizetnem?köszönöm a segitséget.
2016. szept. 1. 11:20
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

A gyed a bruttó jövedelem 70%-a. Ebből vonnak 10+15 %-ot.

Neked csak a TB-t kell fizetned, havi kb 7.000 Ft. nAV-nál tudsz csekket kérni hozzá.

2016. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
A gyed az átlagfizetés 70%-a. Pontosabban úgy van, hogy a jogosultságot (ami nálatok az igénylés dátuma lesz szerintem)megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafele számított 180 naptári nap átlagjövedelme lesz az alap. Ennek veszik a 70%-át, és ebből lejön 15% SZJA, és 10% nyugdíjjárulék. Viszont a GYED maximalizálva van, ami jelenleg nettó 116ezer Ft (adókedvezmény nélkül), szóval ha a fenti számítás ennél magasabb összeget hoz ki, akkor ezt a 116ezret fogjátok kapni.
2016. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi hogy be csatlakozom, de akkor ha jól értelmezem a szülés után rendesen kell igényelni a gyest majd fél év után férj bemegy az oep-hez kér egy nyomtatványt azt gondolom a munkáltatoval kitolteti és ugyanúgy dolgozik mint eddig csak nem gyest hanem gyedet kapunk. De mi a teendő akkor ha nem vagyunk házasok akkor is el lehet járni így?
2016. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Azt lefelejtettem, hogy bruttóval kell számolni!
2016. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell hozzá házasnak lenni. A lényeg, hogy közös háztartásban neveljétek a gyereket.
2016. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
7-es, igen természetesen, ha a párod a gyerek apja hivatalosan.
2016. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!