Hogy is van a gyed extra?

Figyelt kérdés
Decemberre várjuk a babát, én sajnos nem dolgoztam elötte,igy csak gyest dogok tudni kapni. De hallottam hogy apuka igényelheti a gyed extrát? Ez hogy vam pontosan?mikortol.lehet igényelni apukának illetve addig én kaphatom a gyest?Mindenki annyi mindent mond nem nagyon értem hogy is van ez?

2016. szept. 1. 11:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem, arra gondolok ha fél év elteltével bemegyek az oephez ott segítenek hogy mit kell tenni, lemondani a gyesrol hogy parom igenyelje tovább munkahely mellett (7-es)
2016. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ja hát akkor csak annyit kell tenni, hogy lemondod a gyest, a párod pedig a munkahelyén a lemondás dátumával megigényli a gyedet. Ennyi.

Úgy tudom, hogy gyes lemondására nincs külön nyomtatvány, hanem neked kell írnod egy nyilatkozatot amiben lemondod. De ezzel kapcsolatban azért kérdezz rá kormányablakban.

2016. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"És az mit jelent hogy egy következö baba esetén ez az idöszak nem fog számitani?"


Ezt hogy érted pontosan?

2016. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az oep honalapjáról le lehet tölteni a GYED igénylő nyilatkozatot, azt kitöltitek, és a párod beviszi és leadja a munkahelyén. Kell csatolni hozzá a baba iratainak másolatát, de ezt szerintem írják ott is, hogy pontosan miket.

A gyes lemondásról meg mint írtam úgy tudom, hogy nyilatkozatot kell írni. De ha erről szeretnél több tájékoztatást, akkor kormányablakban, esetleg a máknál tudsz érdeklődni, mert a gyes nem az oep hatásköre.

2016. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm :) (7-es)
2016. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Persze apukának is meg kell felelnie a gyed igénylés feltételeinek. A legfontosabb, hogy neki is meg kell lennie a szülést megelőző 2 évben a 365 biztosított napnak! De gondolom ez megvan.
2016. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk 5éve egy helyen van az apuka bruttó 170ezer a keresete :) engem most küldtek el cég megszünés miatt ezért kérdeztem én is rá erre a gyedre (7-es)
2016. szept. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!