Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól mentetek vissza...

Mikortól mentetek vissza dolgozni szülés után?

Figyelt kérdés
Kivártátok a 3 évet, vagy már hamarabb munkába álltatok? Nem viselt meg anyagilag a jövedelemkiesés? Volt esetleg, aki már fél év után munkába állt?
2018. jún. 3. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Szeptemberben lesz 2,5 eves a kicsi.akkor megyek vissza.

A nagyokkal regebben itthon voltam oviig,de most valahogy mas.nem jo itthon.

Anyagilag nem hianyozna,de muszaj valami ertelmeset is csinalnom.

2018. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Negy eves koruktol kezdtek az ovit. Nem viselt meg minket anyagilag, beosztottuk a penzt.
2018. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

3 éves volt a nagy, 1.5 a kicsi, amikor visszamentem dolgozni.

Most fél éves lesz a 3. gyerek, amikor újra dolgozom majd. Férjem marad gyeden.

2018. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 isten halála válasza:
35%
előtte se dolgoztam 16/L
2018. jún. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

😂 16L

Meg tanulni se tanultál ezek szerint!

2018. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekünk valahogy úgy jött ki a lépés pont, hogy minden klappolt. Anyagilag belefért volna az a plusz egy év gyes, de fejlesztést írtak neki elő, (koraszülött volt), így mehetett volna heti 4 alkalommal korai fejlesztőbe, vagy az integráló bölcsődébe, ahol az összes szükséges fejlesztést, plusz még egyéb foglalkozásokat is megkaphatott. Ez utóbbit választottuk, már 2 és fél éves volt éppen, nekem lehetőségem adódott 4 órás munkára, így ő szépen ment bölcsődébe, ebéd után, altatás előtt pedig hazahoztam. Rengeteget fejlődött, szinte lemaradás nélkül kezdhettük egy év múlva az ovit. Ott már beszoktatni sem kellet, heti két fejlesztést ott is kapott még, nekem is könnyebb volt visszaállni a 8 órára. Nagyon szerette a bölcsit, nyilván ha látom, hogy nyögvenyelős, vagy más szempontból nem megfelelő, akkor elhordom heti négyszer a fejlesztőbe, de ez így minden szempontból ideális volt, sokkalt többet kapott ott, mint egyéb úton lehetett volna, tényleg szerencsénk volt velük, profi, emberileg maximumot nyújtó szakemberek, felszerelt intézmény. Elvileg a bölcsödének nem kellene opcionálisnak lennie, ha szükség van rá fejlesztés, vagy az anya munkába állása miatt, akkor megy a gyerek és kész, egyéb esetben miért menne? én is gyakorta hallom, hogy kell a gyrekenek a társaság, de szerintem evvel fölösleges megideológizálni ezt az egészet bármelyik szülőnek, hiszen egy kétéves biztosan jobban elvan az anyja mellet, ha szocializálódik a közös programok, játszótér, stb.. alatt az a legtöbbjüknek elég. Ha meg vissza kell menni dolgozni, akkor fölösleges teóriákat gyártani róla szerintem. Én maradtam volna otthon óvodáig, ha megtehetem, szerintem a gyerekek legtöbbje (a kivételek meg erősítik a szabályt) élvezi a korai anyával töltött éveket és gyönyörűen fejlődik a kizárólagos (testvérrel megosztott) figyelem, törődés mellett. A bölcsi sem ördögtől való, de itthon nálunk, Magyarországon (mert ugyan miért volna lényeges külföldön hogy megy, itthon élünk) a dolgozó szülő gyerekeinek van fenntartva, nem avval a céllal jött létre, hogy a kicsi társaságban legyen, vagy megőrizze a bölcsi, amíg anyuka otthon a kisebbikkel babázik.
2018. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os, én meg pont azért maradtam a harmadik évre is, hogy megkapja a kellő fejlesztést, mert a bölcsiben nem tudták volna biztosítani. :)

Szeptembertől ovis és ott se fog kapni, nem is tudom még, hogy ki fogja áthordani a rehabra.

2018. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan is. Itt nálunk a városban van egyetlen egy integráló bölcsőde (mindenféle fogyatékkal élő kicsit is fogadnak, mozgás/érzékszervi, egyéb fogyaték), így nagyon felkészült a bölcsőde. Saját logopédus, gyógytornász/konduktor, szomatopedagógus van az intézményben, heti egy alkalommal még HRG gyógyúszásra is hordták azokat a gyerekeket, akiknek a neurológus adott ajánlást, ingyen és bérmentve mindezt. Ezeket heti 4*1 órában nem lehetett volna kivitelezni, de kötelezően annyi volt előírva, az megint más, hogy a bölcsiben ezen felül kapott grátisz rengeteg plusz fejlesztést. Eleve kiscsoportos létszámmal működtek, 7 gyerekre volt 2 gondozó és minden fejlesztés (úszáson kívül) épületen belül. Koraiba utazni kellett volna 20 km-t, akkor még nem volt helyben, nem tudom azóta van-e és csak a kötelezőt kapta volna. Igen, nagy szerencsénk volt valóban, azóta is "visszasírjuk" profizmusa miatt a bölcsit, de tudom, hogy nagy átlagban a privát út marad csak a járható, ha az ember jót akar a gyerekének.
2018. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én nem hivatalosan mentem vissza dolgozni a kislányunk 2 hónapos korába, kizárólag alvásidőben. Férjem vállalkozó, teljesen szabad a munkaideje. Gyógytornász vagyok, volt 3 magánbetegem szülés elött és őket újra elkezdtem csinálni, mindegyiket 2-szer egy héten, ez 6 alkalom, 6*1,5 óra egy héten. Nem anyagi okok miatt, hanem a lelkemnek tett jót. 1 éves volt a kislányunk, amikor csináltunk egy családi vállalkozást a Férjemmel, úgyhogy ott csinálom a papírmunkát, így már csak egy magánbetegem maradt. Októberben jön a kistesó, akkor sajnos a maradék 1 betegtől is meg kell válnom majd:(. Úgy tervezzük, hogy a kicsi 3 éves korába megyek vissza majd a kórházba dolgozni.


1,5 éves anyukája, 22 hetes kismama

2018. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én másfél éves korában szerettem volna, de különböző okok miatt nem jött össze. Most két éves, költözünk...még mindig szeretném, de nem tudom mi lesz belőle.
2018. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!