Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megkérem, az orvos rizikós...

Ha megkérem, az orvos rizikós terhesség nélkül is kiír táppénzre a terhesség teljes idejére?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 10:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Budos a munka ?
2018. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
1# miért kell ekkora bunkónak lenni?
2018. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%

#1 te egy bunko paraszt vagy. Egy terhes nonek megterhelo a rosszulletek mellett dolgozni is es faraszto.

Kerdezo nem kell kulonosebb ok hozza, ha a dokid megerto es normalis akkor megfogja erteni. Mond neki hogy sokat vagy rosszul a munkahelyen esetleg nem tudsz koncentralni fsradekony vagy es levert szeretnel pihenni. Ki is ir. En az elso 3 honapban tudtam dolgozni de sokat voltam rosszul es sokat mentem tappenzre, foloslegesnek ereztem igy bejarni hogy sosem szamithattak ram igy inkabb eljottem, es meg mindig sokat betegeskedem a pici miatt.

2018. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Simán. A fáradtság, rosszullét, de maga a terhesség ténye is elég ma már, hogy otthon maradhass.

Persze a papírodon az lesz, hogy veszélyeztetett vagy.

2018. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Orvosa válogatja. Párom háziorvosa pl simán kiír bárkit bármikor táppénzre. Csak odatelefonál a párom, hogy "megint fáj a háta, nem tud felkelni", és az orvos aznaptól táppénzre veszi, csak utolsó nap kell bemenni a táppénzes papírért. Legdurvább, hogy az orvos mondta, hogy csak telefonáljon ezzel a szöveggel, és akkor be se kell menni. Ha ilyen orvosod va, nem hinném, hogy pont terhesség miatt ne irna ki. Az én háziorvosom hálistennek nem ilyen.
2018. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Tp csalas. Ha nem vagy rosszul minek maradnal otthon? Esetleg olyan munkad van h veszelyes lenne a babara? Mert az megint mas... Itt kene tudni h miert nem akarsz dolgozni.
2018. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Megbeszélés kérdése. Én pl vészes hányás miatt magas kockázatúnak lettem besorolva és minden papíromon veszélyeztetett terhesként futok, kivétel a táppénzes papíron, mert ha egyszer azzal a kóddal vesznek fel, akkor nem mehetek már vissza dolgozni. Megbeszéltem a dokival, hogy mennyi az a határ ameddig várhatunk, hogy elmúlik, 12 hetes vagyok és még 3 hetet kaptam, szóval most várunk.

De volt kolléganőm akit a 12 hét után írtak ki alacsony vérnyomás miatt. Elvileg ez nem magas kockázat, mégis rossz közérzet társul mellé és akadályoz a munkában is. De van akit már azért kiírnak, mert olyan a munkája ami a dokinak nem tetszik, és nem engedi úgy dolgozni. (Ezt tőlem is megkérdezte a doki, hogy jó-e nekem, ha ezt csinálom mert szerinte nem. Mondtam, hogy de igen mert van más munkakör is amit tudok végezni és úgy nem gáz).

2018. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
persze, minden doki vágya a táppénzcsalás kérdező. Persze, vastag borítékkal minden elintézhető. Bár akkor 7-8 hónapig nem mehetsz se nyaralni, se nagybevásárolni, se családlátogatásra. Ezeket is kalkuláld bele.
2018. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó jó nagy marhaságot irtal.

Végig veszélyeztetett tp-n voltam, mert volt egy vetélésem előtte. Ez a terhességem viszont panaszmentes vokt, mégis kiirtak...(olyan helyen is dolgoztam )

Hát nem ültem otthon nyáron, voltunk mindenhol, erdekes senki se szólt erte, kaptam a tappenzt rendesen, most pedig a gyedet

2018. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
#6-os ugyan ki tudna meg hogy a doki csalt egy picit? Ha valoban faradt es vannak rosszulletei akkor az egyaltalan nem csalas. Semmit nem mondott meg a kerdezo megis azt fujod hogy tp csalas. Semmivkozunk hozza hogy miert akar otthol maradni. A te felelosseged? Nemhiszem. A kerdezo es az orvosa felelossege hogy milyen indokkal megy tappenzre.
2018. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!