Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megkérem, az orvos rizikós...

Ha megkérem, az orvos rizikós terhesség nélkül is kiír táppénzre a terhesség teljes idejére?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 10:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Pedig a 8-as nem írt hülyeséget. Ha táppénzen van valaki, akkor hivatalosan nem hagyhatja el a lakhelyét. Ergó nem mehert nyaralni sem, és még a szomszéd városba sem ruccanhat át. Én egyszer elszóltam magam a 6. hónapban, hogy elmentem a lányomért anyukámhoz, akik 180 km-re laknak. Nem tettem zsebre, amit az orvostól kaptam érte.
2018. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Problémás gyerekekkel dolgozom, és azért szeretném már a terhességem alatt kiiratni magam,mert ezelőtt is minden hónapban sikerült valamilyen betegséget összeszedni a gyerekektől, arrol nem beszelve, hogy mivel problémásak, rúgnak harapnak, es nem szeretném ilyen veszelynek kitenni a pocakomban lévő babamat. :)

2018. dec. 21. 13:24
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
Utolso. En nem arra ertettem azt hogy nem tudja meg senki hogy volt nyaralni stb termeszetesen tappenz alatt nem mehet el mert kap egy tappenzes ellenorzest es ha nincs otthol akkor abbol baj lesz. Arra ertettem hogy a dokinak ha kicsit tobbet fullent az allapotarol azt nem tudna meg senki hiszen nem hiresztelgetne hogy na en azert vagyok tappenzen mert kamuztam a dokinak hogy itthol legyek.
2018. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
És mi van abban az esetben, ha jön egy ellenőrzés es nem vagyok otthon? Azert 9 honapig csak kimozdul az ember a hazbol :D
2018. dec. 21. 13:31
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

A mindennapi életed elvileg élheted, pl lemehetsz a kisboltba, vagy a sarki újságoshoz, és tehetsz olyan dolgokat, amik a gyógyulásodat segítik. Pl utazhatsz más városba is, ha ott tudnak elvégezni valamilyen vizsgálatot. Nézz utána, hogy jogilag védhető-e neked a táppénz rizikós munkakör miatt, mert elég csúnyán megbüntethetnek, ha csalásnak minősül, amit csinálsz.


Nem is tudom, hogy megéri-e. A következő hónapokban, folyamatosan nézned kéne a hátad mögé. Bármilyen ismerősöd feltehet a facebookra egy nyaralós képet, vagy hogy elmentetek együtt edzeni/kávézni/bármit csinálni és kész is a lebukás. Ha vannak közös ismerősök a kollegákkal, akkor ők is elszólhatják magukat teljesen jó szándékból is (ha meg megkéred őket hogy ne meséljenek rólad, akkor az fog pletykaként terjedni). A Murphy törvények alapján pedig biztosan kijelenthető, hogy random össze fogsz futni valakivel az utcán, akivel nem kéne (főleg ha kisebb városban élsz).

2018. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan intezheted a dolgaidat de ha kapnal ellenorzest szerintem nem tenned zsebre
2018. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%
9es, mákod volt. Kolléganőm is lusta volt dolgozni, kiíratta magát táppénzre, persze azért elmentek nyaralni, ara nem volt beteg. Egy kolléga felnyomta, és nem csak hogy kirúgták, de eljárás is indult ellene táppénzcsalás miatt. Ugyanis táppénz annak jár, aki nem tudja ellátni a munkáját az állapota miatt, tehát ha dolgozni nem tud bejárni akkor szórakozni se tud.
2018. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
Igy van ahogy a 17-es leirta!! Es ezek a nok meg is erdemlik mas tenyleg kinlodva veszeli at a terhesseget pedig szivesen menne dokgozni. Te meg a semmiert maradnal otthol, ha el mesz tappenzre legalabb lennel tisztaban a dolgokkal hogy mi van ha kapsz egy ellenorzest vagy bekopnek.
2018. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
28%

Vetélés miatt, és az életkorom miatt voltam veszélyeztetett terhes.

Volt táppénz ellenőrzés is, ami úgy nézett ki, hogy a háziorvos értesített, mikor kell bemennem, ott pedig egy független orvosnak kellett elmondanom mért vagyok veszélyeztetett terhes. Neki ezekkel az indokokkal semmi problémája nem volt.

Ja utaztam is 200 km-t, autóval, mert s.o.s kellett magzati szívultrahangot csinálni....


Ui. táppénz felülvizsgálat a régóta táppénzen lévőknek van!

2018. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%

Manapság miért lett ekkora divat a terhességet betegségnek tekinteni? Lassan már mindenki "veszélyeztetett".

Nem azt mondom, hogy mindenki 39/6 napig dolgozzon és a munkából menjen a szülőszobára, de rögtön a pozitív teszt után már táppénzre menni...

Persze, ha valakinek vészes hányása van, akkor nyilván ne dolgozzon, de mondjuk csak azért, mert "idős", meg hasonlók...hát kész röhej. Utána meg csodálkoznak, hogy 40 hétig otthon tespednek és nem bírnak megszülni...


De már a kórházban is ezt látom: van olyan kismama, akinek kb. semmi baja nincs, de nem lehet hazapaterolni az istenért se. Akárhányszor megmondják neki, hogy akkor most már minden oké, haza lehet menni, kitalál valamit, hogy ne kelljen. Igazából semmi baja, de kb. a seggét is a nővérrel törölteti ki, mert ő most "veszélyeztetett terhes" a nagy semmiért.

2018. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!