Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Próbaidő alatt elbocsájthat a...

Próbaidő alatt elbocsájthat a cég, vagy felmond ha kiderül hogy babát várok? Jelenlegi munkahelyem nehéz fizikai munka, első terhességem, így váltanom kell!

Figyelt kérdés
Mindenképpen munkahelyet szeretnék váltani,mert 5 évig kezeltek női infertilitással,és végre itt van a babánk,így mindent megtennék érte,hogy egészséges legyen és terhesség alatt se essen baja.Viszont félek a biztos rosszat a bizonytalan jóra váltani,mert az új munkehelyen nyilván próbaidős leszek,ami alatt előbb utóbb meglátszik majd a terhesség,és félek hogy kirúgnak.Legyek őszinte a holapi interjún,vagy sunnyogjak amíg rejtegetni tudom a pocakom?

2019. jan. 29. 16:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó te ne terjessz hülyeséget, hosszú évekkel ezelőtt elkaszálta a Alkotmánybíróság a bejelentési kötelezettséget. Már rég nem kötelezeő a védettséghez bejelenteni.
2019. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
9%
2019. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
59%
Ja, 2014-es cikk. Akkor valóban volt egy rövid időszak, amikor visszamenőleg is érvényes volt a felmondási védelem. Még akkor is élt, ha kirúgás pillanatában még anyuka sem tudta, hogy terhes. De azt hamar visszaállították, hiszen totál életszerűtlen. Be kell jelenteni, a védettség onnan él.
2019. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
65%
Alapvetően megszűnt a várandósság bejelentési kötelezettsége és valóban visszamenőleg el a vedelem, kivéve, ha közös megegyezéssel kerül sor a felmondásra, illetve ha rendkívüli felmondás történt. Bejelenteni pedig akkor kell, ha nehez fizikai, vagy az egeszsegere illetve a magzatra veszélyes munkát végez a terhes nő, ilyenkor ugyanis könnyített munkát kell kapnia. De ha teszem azt adminisztrátor valahol, akkor a maganugye
2019. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, egy 2018-as cikk. Gondolom jogász vagy hogy ennyire biztosan állítod, és tudsz jogszabályt is mutatni erről.

2019. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Elmos olvastad, amit belinkeltél ? Csak mert épp azt írja, nem kell bejelenteni, de van amikor indokolt, pl veszelyes munkakörnél. Magyarán csak megerősítetted, amit én irtam

2019. jan. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segít. Viszont munkahelyet váltottam, mert a főnökségem apraja nagyja arabokból állt, így empátiát nem is vártam,azonnal felmondtak,viszont elfelejtettek kijelenteni... Most ismét őszinte leszek, nem szóltam a tegnapi állás interjún, hogy terhes vagyok. Úgy gondolom, hogy 1-2 hónap alatt sikerül majd ügyesen bedolgoznom magam, hogy azután a Magyar főnökség elé állhassak, és esetleg dolgozhassak terhességem alatt is. Jelentkezni fogok, hogy mi lett a sorsom.🙂

Egyenlőre csak magamban bízhatok,jelen esetben egyetlen paragrafus sem szól mellettem, vagy a kisbabám mellett. Hát, belevágtam, igyekszem megharconi értünk!

2019. jan. 31. 07:05
 28/37 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondhattak volna fel, terhesség alatt el a felmondási védelem, de ezt már szerintem írtuk. Jo nagy marhasagot csináltál.
2019. jan. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
95%
Jól kicsesztél magaddal és átbasztad a munkàltatót, ezután ne várj korrektséget.
2019. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem mondhattak volna fel, munkaügyi bíróságra vihetnéd az ügyet, a cég jól megütheti a a bokáját..
2019. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!