Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Próbaidő alatt elbocsájthat a...

Próbaidő alatt elbocsájthat a cég, vagy felmond ha kiderül hogy babát várok? Jelenlegi munkahelyem nehéz fizikai munka, első terhességem, így váltanom kell!

Figyelt kérdés
Mindenképpen munkahelyet szeretnék váltani,mert 5 évig kezeltek női infertilitással,és végre itt van a babánk,így mindent megtennék érte,hogy egészséges legyen és terhesség alatt se essen baja.Viszont félek a biztos rosszat a bizonytalan jóra váltani,mert az új munkehelyen nyilván próbaidős leszek,ami alatt előbb utóbb meglátszik majd a terhesség,és félek hogy kirúgnak.Legyek őszinte a holapi interjún,vagy sunnyogjak amíg rejtegetni tudom a pocakom?

2019. jan. 29. 16:33
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, utolso, de nyilvánvalóan volt annyi esze a cégvezetőnek, hogy közös megegyezést írjon, így nincs miért perelni
2019. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Nos,akkor innentől az itéljen el a döntésemért,aki előtte kérdez,és tudja majd a miérteket!Persze könyebb lett volna egyszerűen a táppénz válsztani,majd élni havi 60.000forintból az én részemről,de hozzá teszem,a férjem sem milliomos!!! Sokkal több pénzt keresek kevesebb munkával jelenleg,mint az eddigiekben nehéz fizikai munkával!Istenigazából leírtam azt is,hogy nem szól védelmemben egy törvény sem,és így is örülhetek,hogy bejelentettek 10hónapja,mert azelőtt feketén kellett dolgoznom! Azt hiszem,elég segítséget kaptam itt,az pedig lényegtelen hogy ki milyen bal lépésnek tartja a választott járható utam!Továbbra is köszönöm a segítséget,negatívummal találkozok a virtualitáson kívül is,van min stresszelni,köszönöm az utolsó okos kommentelőknek!
2019. jan. 31. 22:08
 33/37 anonim ***** válasza:
81%

1, A törvény épp a te védelmedben szol, mert terhesség alatt felmondási védelem illet meg kivétel ez alól a próbaidő.

2, Nem kell táppénzre menni, ha nincs egészségügyi ők.

3, A munkáltató könnyített munkát kell higy adjon.

4, Ha nincs ilyen, akkor felment a munkavégzés alól és otthon süttetheted a hasadat ugyanannyiért, mint amennyiért addig dolgoztal

2019. febr. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy próbaidő alatt nem jönnek rá, hogy átverted őket?
2019. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt javaslom, tedd félre a fizudat, mert ha megtudja a cég, hogy elsunnyogtad az àllàsinterjún, hogy terhes vagy, sok jóra nem szàmíthatsz. Akàrmennyire vergődsz azon, hogy milyen bunkó itt mindenki, igazuk van. Inkàbb meg kell húzni a nadràgszíjat és elmenni tàppénzre, hogy utàna legyen rendes csed, gyed, mint stresszelni azon, hogy kirúgnak e próbaidő alatt.Akkor aztàn ugrik minden, és nem csak pàr hónapra.
2019. febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit mondanék, hogy ha uzemorvosi vizsgálaton felteszik a kérdést, hogy terhes vagy e és arra nemmel válaszolsz, a próbaidő után sem leszel védett a kirúgással szemben. A vizsgálat végén nyilatkoznod kell róla, hogy nem titkoltál el semmit és válós információkat adtal meg es mivel nem úgy volt, alapot adtál a rendkívüli felmondására
2019. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de gratulálok kérdező! Pont az ilyen hazug számító picsák miatt vannak hátrányban a nők a munkaerő piacon a férfiakkal szemben. Mert sok kanca bejátssza ezt, hogy felveteti magát, majd hogy "védve" van, vagy megvan a minimális x idő a támogatásokhoz, már le is lépnek, hogy "jaj, hát terhes vagyok". Amúgy meg kit érdekel, hogy arabok a főnökeid? Ez Magyarország és rájuk is a magyar törvények vonatkoznak.
2020. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!