Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közfoglalkoztatottként ilyen...

Közfoglalkoztatottként ilyen esetben járnak az ellátások?

Figyelt kérdés
1 éves szerződést kaptam,ami jövő év február végéig tart.Ha február elején megszülök,akkor biztosított vagyok,és ugyanúgy jár minden? Ilyen esetben is minden úgy van mint ha hagyományos munkahelyen dolgoznék és esnék teherbe?
2019. márc. 14. 06:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

10-es, ez nem csóróság, hanem sajnos a munkáltató hibája (vagy a rendszeré), amiért csak 1 éves határozott szerződést köt.

A kérdező meg nagyon jól teszi, hogy mindenre gondol, és érdeklődik, minden lehetőséggel számol.

1 éves határozott szerződéssel nehéz gyereket vállalni, ha terhesen nem hosszabbítanak...

2019. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

már szinte mindenhol határozott szerződés van, mert munkavállaló nem tudja felmondani, és lejártakor automatikusan megszűnik, nem járhatja meg vele a munkáltató, hogy évekig fizetés nélküli szabin kelljen tartani munkavállalót. Ez nem a kérdező hibája.


Másrészt attól hogy megkérdezi valaki mennyi pénz jár neki, az még nem jelenti azt, hogy csóró. Vazze te úgy vállaltál munkát, hogy nem kérdezted meg mennyi lesz a munkabéred? Ha megtetted, akkor csóró vagy?


Mertha nem jár neki CSED, GYED, akkor jár GYES, ami ugyan 25 ezer, de nem feltétlen jelenti ezt, hogy ennyiből élnek. Például lehet apja a gyereknek, aki keres annyit, hogy ne okozzon gondot hogy feleség nem dolgozik 2-3 évet. Lehet megtakarítása is a kérdezőnek. És millió meg egy opció. Legrosszabb esetben-ami nem feltétlen az- bölcsibe 6 hónapos gyerek már mehet és anyuka mehet dolgozni. DE felvehet egy dadát is és mehet vissza dolgozni.

2019. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Ne is haragudj de aki közfoglalkoztatott nyilván csóró.. Mert rákényszerül hogy nettó 56 ezer Forintért ezt a munkát végezze. Aztán hogy miért nem keres/talál jobb munkahelyet, kizárólag a kérdező múlik. De akkor is felelőtlenség ilyen alacsony jövedelemmel gyereket vállalni. Előbb tanulj, legyen jól fizető munka, saját ingatlan, utána a gyerek, és minden normális embernek így kéne.. Nem itt rinyálni utána hogy gyerek mellett nem talál munkát, pedig nagyon kell a pénz. Állambácsi pénzével éhen haltok
2019. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
közfogi nem 59 ezer.
2019. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
vagyis 56 ezer.
2019. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
de egyébként igazad van, nem közfoglalkoztatotta olvastam, hanem közalkalmazottra gondoltam, ami meg lehet 500 ezer is fizetésben, de a közfogi az a minimálbér.
2019. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
egyébként pedig, mivel minimálbér, helyben van, nem kell dolgozni érte, nincs felelősséged-versenyképes egy munkahellyel. Oké lehet rázni a rongyot, de az országban 200 ezer az átlagbér, ami egyébként a garantált bérminimum, úgyhogy olyan nagony sokkal többet mások sem keresnek. Gyakorlatilag ebben az országban az emberek 10-20%-án kívül, mindenki csóróságra vállal gyereket.
2019. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azta mindenit. Csodálkoztam is ,hogy az első 4 válaszban minden kérdésemre választ kaptam kedvesen,de azert csak jön valaki aki vírtuálusan leköp.

Akkor csak neked,csak most : nem vagyok csóró. Nagyon is jo körülmenyek között élek,és egyetemre is jarok.Leépítés miatt lettem munkanélküli.Lett volna rendes állás de nem azt választottam végül. A közfogit azert vállaltam el,mert olyan munkakörben lesz amit a jelen vegzettségemmel nem tudtam volna "normál" munkakörben megcsípni,de így igen.Jol fog mutatni az önéletrajzban,és hasznomra lesz ha már meglesz a diploma.és a kutya nem fogja kérdezni,hogy az közfogi volt-e. Egyebkent soha nem voltam közfogis, de garantálom,hogy több pénz van a számlámon mint neked. Az meg hadd legyen az en dolgom,ha igenis igényt tartok arra a plusz 40 ezerre amit kapok a gyes helyett ha gyed lesz. Ítélkezni azt tudsz látatlanba,primitív egy dolog,de nem hat meg.Téged jellemez.Többieknek köszi.

2019. márc. 14. 17:35
 19/21 anonim ***** válasza:
Jól tetted, én is ezért voltam közfogis. Nekem bejött és érdemes volt.
2019. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%
Vastag a bankszámlád, de közmunkás vagy?!!! Mesélj még 😂
2019. márc. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!