Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más gyerekének is van dolgozat...

Más gyerekének is van dolgozat írási problémái?

Figyelt kérdés

Gyermekem 3 osztályos. Imád tanulni, a házi pikk-pakk késszen van, hibátlan. Az összes értékelés a tanártól mindig nagyon jó. A dolgozatok elött gyakorlunk, próbadolgozatot nyomatok a netröl, szinte minden hibamentes.

Eddig szuper is a dolog.

DE

Tavaly félévtöl kapnak jegyeket. Ès habár 4-5-s jegyet kapot tavaly, idén viszont már két 3-as lett neki.

A dolgozat hibái mindig a legegyszerübb feladatok. Olyan feladatokban hibázik amit álmábol felébresztve is tud, olyan amin nincs mit gyakorolni, mert a tudás 100%. Ránézek a dolgozatra és olyan mintha nem is ö írta volna, mert ilyen hibákat soha nem szokott ejteni. Lesni nem tudnak, mert minden gyerek között egy papír fal van.

Az órai munkákra is mindig csak 5-t kap. Pont ezért mond a gyerekröl a tanár mindig csak jót.

ùgy érzem a dolgozatokat felületesen csinálja vagy koncentrációja nem jó. De itthon minden szuper.

Nem egy izgulós fajta, én sem stresszelem, olyan lesz amilyen lesz. De szinte mindegyiknél ledöbbenek, hogy a legegyszerübb feladatokat rontja el.

Amiért sajnálom, mert szeret készülni, minden dolgozat elött ö jön oda, hogy készüljünk együtt.


Van/volt másnál is ilyen probléma?

Lehetett ellene tenni valamit?


Most kértem idöpontot a tanárnötöl, hogy segítsen kitalálni, hogyan tudna a dolgozatra jobban oda figyelni.

De kiváncsi lennék, hogy másnál is van-e ilyen probléma.



2019. nov. 21. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha annyira okos a gyerek h a nehezebb feladatokat is negoldja, a könnyeket meg elhibazza, akkor lehet h már azokra állt rá az agya. Azaz már annyira könnyű neki a könnyű h lehet azt meg túl bonyolítja.
2019. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es ez végül is amit írsz felültetesség.

EZ is van, de miért ilyen felületes? Mit lehet ellene tenni?

2019. nov. 21. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is ilyen felületes. Azt hiszi annyira tudja, hogy mit fognak kérdezni egy-egy típusú feladatnál, hogy nem olvassa el rendesen. Aztán kiderül, hogy pl. nem aláhúzni kellett a jót, hanem bekarikázni a kakukktojást. Mantrázd neki, hogy olvassa el mindig háromszor, mielőtt nekikezd és a végén ellenőrizze.
2019. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem feltétlen felületesség, hanem egyszerüen túl alacsony a követelmény számára, ezért nem tud koncentrálni!
2019. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
3.-os lányom is pont ilyen úgyhogy követem a kérdést.
2019. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Bár én meg csak 21 vagyok de én tele vagyok dis-es gondokkal (dislexia stb) , nálam is ugyan ez volt , szóban kitűnő volt minden írásban meg jó hogy a hármast megkaptam . Ettől a problematol nem kell megijedni ha megfelelő szakemberhez elviszem már most akkor felismeheti hogy tényleg ez e a baj . Csinál pár feladatot a gyerekkel , számolnak stb és el.tudja mondani hogy mi lehet a probléma , és ha baj van már mehet a fejlesztés és egy év alatt kinőheti a gyerek(nálam ez túl későn történt meg)
2019. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3.-os a fiam. Figyelemzavaros. És kiemelkedően okos (nem csak szerintem, a tanítók szerint)

Sosem használja ki dolgozatoknál rendelkezésre álló időt, unatkozik. DE sosem ellenőriz, mert ő már megcsinálta a feladatot, nem fogja még egyszer. Na meg eszébe sem jut, hiszen kész van, mi dolga lenne még vele?

Az utóbbi néhány alkalommal, amikor felmérőt írtak, beleírtam NAGY betűkkel a tolltartójába, hogy Ha végzett és van ideje, olvassa át, ellenőrizze le. Így megcsinálja, és mindig talált hibát. Aprókat, de hiba volt. Javította. Legutóbb így már csak 1 pontot veszített, pedig előtte sorban jöttek a 3-asok is haza.

2019. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ah utolsó, ezen a témán is ezerszer átmentem. Mondtam, hogy meg ne tudjam, hogy ö adja be elsönek a dolgozatot, mert mindig ö az elsö mindenben...


De szerintem ha át is nézi akkor is felületesen nézi át.

2019. nov. 21. 12:07
 9/14 A kérdező kommentje:

Amit gondolok, hogy totál motíválatlan a dolgozatra.

Mindegy mi lesz, és igazából a jegy sem érdekli amit kap rá.

Tudja, hogy tudja.

Ès ami fura, hogy viszont iszonyat motívált a tanulásban, ahogy írtam a házijai is mind rögtön késszek, hibátlanul. Ès minden dolgozat elött jön oda és ö kéri, hogy lesz dolgozat tanuljunk.

2019. nov. 21. 12:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy eszébe sem jut átnézni. Te otthon reggel erre hiába figyelmezteted, mire eljut az akarhanyadik órában a dolgozat végéig, azt sem tudja, már, hogy miről beszéltetek.

Nekünk bejött ez a kis "puska" a tolltartóban. Ott van előtte, mintha AKKOR és OTT figyelmeztetném erre dolgozat közepén.

2019. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!