Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más gyerekének is van dolgozat...

Más gyerekének is van dolgozat írási problémái?

Figyelt kérdés

Gyermekem 3 osztályos. Imád tanulni, a házi pikk-pakk késszen van, hibátlan. Az összes értékelés a tanártól mindig nagyon jó. A dolgozatok elött gyakorlunk, próbadolgozatot nyomatok a netröl, szinte minden hibamentes.

Eddig szuper is a dolog.

DE

Tavaly félévtöl kapnak jegyeket. Ès habár 4-5-s jegyet kapot tavaly, idén viszont már két 3-as lett neki.

A dolgozat hibái mindig a legegyszerübb feladatok. Olyan feladatokban hibázik amit álmábol felébresztve is tud, olyan amin nincs mit gyakorolni, mert a tudás 100%. Ránézek a dolgozatra és olyan mintha nem is ö írta volna, mert ilyen hibákat soha nem szokott ejteni. Lesni nem tudnak, mert minden gyerek között egy papír fal van.

Az órai munkákra is mindig csak 5-t kap. Pont ezért mond a gyerekröl a tanár mindig csak jót.

ùgy érzem a dolgozatokat felületesen csinálja vagy koncentrációja nem jó. De itthon minden szuper.

Nem egy izgulós fajta, én sem stresszelem, olyan lesz amilyen lesz. De szinte mindegyiknél ledöbbenek, hogy a legegyszerübb feladatokat rontja el.

Amiért sajnálom, mert szeret készülni, minden dolgozat elött ö jön oda, hogy készüljünk együtt.


Van/volt másnál is ilyen probléma?

Lehetett ellene tenni valamit?


Most kértem idöpontot a tanárnötöl, hogy segítsen kitalálni, hogyan tudna a dolgozatra jobban oda figyelni.

De kiváncsi lennék, hogy másnál is van-e ilyen probléma.



2019. nov. 21. 10:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan biztos nem stresszeled, de hidd el, érzi ő, hogy rá vagy pörögve. Még nem érdeklik a jegyek annyira, de a tanulást élvezi. Mi jobbat kívánhatnál. Ezt erősítsd és tartsd meg benne, hogy majd akkor is szeressen tanulni, amikor már a jegyek is érdeklik. Ez inkább felső tagozatban jön elő szerintem. Írod, hogy tavaly félév óta kapnak jegyet. Szerintem még nem állt rá, hogy ezek fontosak lehetnek.
2019. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nincs ötletem a gonddal kapcsolatban. De jól értem, hogy elsőben és másodikban félévig nem volt osztályozás?

Nálunk már elsőben is volt, vagy jegy vagy százalék vagy szöveges formában értékelés. Kb első év második felétől érdekelte is, hogy milyen sikerült a dolgozat.

Szerencsére az elejétől oda figyel, ilyen hibákat nem vét. Talán a tanár is kellene, hogy többet figyelmeztesse őket, hogy ne kapkodjanak és nézzék át a feladatokat.

2019. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#7: nekem is harmadikos a fiam és ADHD-s. Pont ugyanaz van vele is, letudja a feladatokat, részéről ennyi. Eddig négyes-ötösöket hozott haza, most meg kapott emiatt egy hármast és egy egyest is... A tanár azt mondta, ő többször szólt neki, hogy ellenőrizze le, amit írt, de nem volt hajlandó! Telis-tele volt hibákkal, amit írt, láttam is a dolgozatot. A fiamat nem érdeklik a jegyei, és ezt a tantárgyat utálja is. Most éppen azon gondolkodom, mit tudnék tenni.

Kérdező, nem lehet, hogy kevés időt kapnak és izgul, hogy nem lesz kész időben? Az otthoni gyakorlás más, tudja, hogy van ideje mindent átgondolni.

2019. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hátha valakit még érdekel, hogy mi lett.


Ma voltam a tanáranál. Ö is azt mondta, hogy a gyerekem a legjobb az osztályban, ö is csak azt látja, hogy a gyerekemtöl bármit kérdezhet mindig 100%-s és mindenben extra feladatot is megcsinálja. Gyors és szuper az órán.

Ès ö is csak néz, hogy a gyerekem miért is teljesít a dolgozatokba rosszul.

Igazából ö sem tudja miért. Ès sokat nem tudott tenni. Oda hívta a gyereket és végül is elmondtuk a gyereknek ezt, hogy szuper de a dolgozatban jobban kell figyelnie.


Ha valaki akarja akkor a dolgozatot külön teremben másik tanárral megírhatja. Mindig van 2-4 gyerek akik külön írják. Ezt nem muszáj de aki akarja mehet. A gyerekemet kértük, hogy a köv dolgozatnál írja ö is külön teremben.

2019. nov. 26. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!