Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » "Baj" ha egy harmadik osztályo...

"Baj" ha egy harmadik osztályos fiú hármas tanuló?

Figyelt kérdés
Persze nyilván jobb lenne ha kitűnő lenne, de nem az. Nem érdekli az iskola, a tanulás. Sokszor nem figyel oda. A dolgozatok rendre a figyelmetlenségek miatt lesznek rosszak. Ha odafigyelne jobban, tudná az anyagot, jobbak lennének a jegyek.
2019. nov. 22. 10:44
1 2 3
 11/26 Coffelia ***** válasza:
100%

Baj, és még nem is biztos, hogy konkrétan a gyermek az úgynevezett "büdösdisznó", hogy jaj miért nem tanul. Harmadikban egy egészséges érdeklődésű kisgyereknél még tartania kellene a lelkesedésnek, a természetes tudásszomjnak, és annak a szerelemnek, hogy a tanítónéni avagy bácsiba minden titkok tudója...

Ahol ez ilyen kicsinek már nincs meg, ott kiölték belőle, túlzott szigorral, a játékosság normális szint alá csökkentésével... Nekem határozott meggyőződésem, hogy sok iskolában a kiégés felé taszítják a gyerekeket a tudásszomj fenntartása helyett.

Szerintem nézz utána, hogy máshol ez hogy megy, mert harmadikosként két helyesírási hibával már hármassal indulni egy tollbamondással... az nagyon nem normális. Ha minden tárgyból ez van, akkor ott csak az kitűnő, akit ostorral csapkodnak de az biztos szétszorongja az agyát...

2019. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

"Mindenképp pótolni kéne a hiányosságokat, mert ami most még 3-as, az jövőre lehet, hogy már csak 2-es lesz, hogy a többi évet ne is említsem. "


errol eszembe jutott egy felsos fiu aki maganorakra akart jarni apamhoz. matekkal voltak problemai, szogfuggvenyekbol kellett felkeszulnie (volt asszem 3 hete) hogy ne bukjon meg. elso alkalommal felmertek, hogy mik a srac hianyossagai. nem tudta a haromszog belso szogeinek osszeget. ugyhogy apam nem vallalta.

kerdezo, meg most lepj kozbe, mert ha most nem tanulja meg az alapokat (nem csak matekbol, minden masbol is), kesobb olyan hianyossagai lesznek, hogy nem fog tudni haladni

2019. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk így már sokkal árnyaltabb a kép.

Amit a helyesírás osztályzásáról írtál, hát mit mondjak, kinyílt a bicska a zsebemben. Általános iskola 3. osztályában így osztályoz?????? Ez a tanító sokat tesz azért, hogy megutálják a gyerekek a tanulást, az iskolát!


Van arról információd, hogy ez (ill. a másik rosszabbul menő tárgy, a matematika) csak nálatok gond, vagy sok osztálytársa van hasonlóan vele? Ha sokan vannak ugyanígy, mint a fiad, akkor nem a te fiadban van a hiba.

El tudom képzelni, hogy az érdektelensége már a tanító hozzáállásának a következménye.


Hát igen, a magyar oktatásügy és a kontraszelektált pedagóguskar állatorvosi lovát látjuk!

Csak éppen téged ez nyilván nem vigasztal, kérdező.


Ha sok gyereknek gond az, ami a fiadnak, akkor érdemes lenne közösen jelezni a problémát az osztályfőnöknek. Nem azt, hogy a tanár helytelenül csinálja a munkáját (azt mindenki önérzetesen visszautasítja, ha egy laikus akarja az ő szakmai munkáját megítélni), hanem arról a veszélyről beszélni, hogy így ezek a gyerekek megutálják az iskolát, a tanulást; ami egész későbbi tanulásukra, előmenetelükre, így felnőttkori pályájukra is kihatással lehet.

Ha érdemi változás nincs (és tartok tőle, nem lesz), akkor fölvetődhet az iskolaváltás, esetleg alternatív iskola keresése. Ez megint óriási dilemma, mert lehet, hogy a Waldorfban mondjuk 8 vagy 12 éven át jól érzi magát egy gyerek, de ha azt szokja meg, hogy mindenből csak annyit csinál, amennyi jólesik, csak addig, ameddig kedve van hozzá, akkor megint rosszul fog járni, csak nem most, hanem mikor dolgozni kezdene. Szóval valami arany középutat kéne keresni, ha iskolát váltotok.

Ha erre nincs lehetőség (pl. mert kis településen laktok), akkor jobb híján annyit lehet, hogy folyamatosan tudatosítani benne, hogy a böszme tanító által adott jegyek nem a reális tudását tükrözik, viszont a normális tanító által adottak igen, tehát ott igenis törekedni kell a jó jegyre, meg kell tanulni, amit fölad neki.


Én pl. helyesírásnál egyszerűen diktálnék neki egy szöveget, aztán átnézném. És megmondanám, hogy milyen a helyesírása. Legyen neki ez egy ellenpont azzal szemben, amikor egy kifelejtett mondatvégi pontért hármast kap (ha minden más hibátlan).

2019. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

A helyesírás akkor fog jól menni, ha sokat olvas rendes könyveket (nem fórumot:)) Olyan sok nekik való könyv van manapság. (Pl. Az "Egy ropi naplója" sorozat nagy kedvenc volt nálunk az osztályban.)

Matekot viszont gyakorolni kell. Akár neten is találsz interaktív feladatokat, de valamit muszáj lenne, mert később nagyobb szívás lesz. Szerintem hétvégén szánjatok rá 2 órát a matekra és ösztönözd valamivel, mondjuk utána áthívhat egy barátot vagy kimész vele focizni és hasonló - tuti nem személyiségromboló tárgyi - "ajándék", ami ebben a korban a vonzó lehet. Vagy ha neked nem fér bele, akárcsak mert sok hisztivel jár, fizesd be különórára.

2019. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Helyesírással kapcsolatban: 4-dikes fiam már a harmadik ropi naplóját olvasta ki az elmúlt 2 évben, meg még emellett rövidebbeket. Katasztrófa a helyesírása. :(
2019. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
63%
Keres neki másik sulit ahol kedvesebb normálisabb a tanító.
2019. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Andi80018 ***** válasza:
71%
Én is azt gondolom, lehet a tanár nem megfelelő számára, illetve versenyistálló a suli. Milyen alapjában az iskola? Mit mondanak a felsősök? Én volt, hogy beszélgettem felsős gyerekkel, szülőjével, és érdeklődtem, mi várható. Illetve neked kell tudni, valóban gyengébb-e a gyerek, vagy tényleg csak egy-két hibával dolgozik, így kap rosszabb jegyet. Nem mindegy. Nekem a fiam 2.os, de pl. ha rosszabb értékelést kap matekból, akkor is tudom, hogy jó matekos, csak elkapkodta, nem figyelt oda. Nem mindegy, hogy érti-e a gyerek a dolgokat, vagy más tényezők játszanak szerepet.
2019. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy később se lesz jobb. Van olyan ismerősöm aki általánosban végig kettes hármas tanuló volt, gimi végére meg évfolyamelső, a képe ki is került a folyosóra (minden évben kikerül egy kiemelkedő tanuló képe). Kiköltözött Amerikába és ott végezte el az egyetemet, ahol jelenleg is tanít.

Azért nem ártana ha sikerülne felkeltened az érdeklődését.

2019. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a gyerekkel van a baj, hanem a maximalista tanárokkal.

Mi az, hogy lemarad a pont a mondat végéről és 3-ról indul a jegy? Normális ez a tanár?

Így keserítik meg a gyerek életét.... :(


Nincs másik suli a környéketeken, én elvinném máshova, hátha a környezetváltozás, új tanító jó hatással lenne rá.

2019. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%

Bocs az offért.

„Van olyan ismerősöm aki általánosban végig kettes hármas tanuló volt, gimi végére meg évfolyamelső,…”

Hogyan vették fel ilyen jegyekkel gimibe az említett gyereket? Ok, ha maximális felvételit írt, akkor elképzelhető…

2019. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!