Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » "Baj" ha egy harmadik osztályo...

"Baj" ha egy harmadik osztályos fiú hármas tanuló?

Figyelt kérdés
Persze nyilván jobb lenne ha kitűnő lenne, de nem az. Nem érdekli az iskola, a tanulás. Sokszor nem figyel oda. A dolgozatok rendre a figyelmetlenségek miatt lesznek rosszak. Ha odafigyelne jobban, tudná az anyagot, jobbak lennének a jegyek.
2019. nov. 22. 10:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy vették fel ez nem most volt, 1996-ban a gimnáziumnak pedig sosem volt magas elvárása (8 évvel később engem is felvettek oda minden kérdés nélkül, csak nem azt választottam végül).


Egyébként ez nem egyetem, gimibe simán mennek a rosszabb tanulók is. Az, hogy nem elit gimi, hanem egy sima egyházi, látod nem akadályozta meg abban, hogy előre jusson az életben.

2019. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, persze, egyetértek azzal, hogy vannak, akiknek később „nő be a fejük lágya”, vagy egyszerűen csak normálisabb közegbe kerülnek középiskolában, amitől jobban tudnak „teljesíteni”.

És igen, tudom, hogy régen sok suli simán felvett gyengébb általános iskolai eredményekkel is gyerekeket. De sajnos ma egy 2-es 3-as tanulónak nagyon korlátozottak a lehetőségei a gimibe jutásra.

2019. nov. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2-3as tanulót gimibe nem fognak felvenni! Most nem Én 3-as 4-es voltam, 1994-ben simán mentem gimibe. Elvégeztem, de a fősulira nőtt be a fejem lágya, ott tanultam igazán. Na ott voltam kitűnő.

Viszont most a gimibe a felvételi iszonyú nehéz, 45 perc van rá. Aki nyögve csinálja az általánost az nem tudja megírni. Meg lehet nézni előző évek felvételijét. Rásadásul egy cosmó szakiskola is követeli a felvételit. És a jegyek is számítanak. Most máshogy van ez, mint régen. Régen én se jutottam volna túl egy varrónő sulin, de mivel akkor nem volt szigor a felfelé lépésben így több szakmás, diplomás lett belőlem. Későn érő típus voltam.

2019. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
A 23-asnak sajnos igaza van, egy rossz tanuló nem nagyon fogja tudni jóra megírni a felvételit. Elég csak ránézni az országos átlagokra, milyen alacsonyak (főleg a matek, amivel a kérdező gyermekének már ilyen korán gondjai vannak). De még ha valami csoda folytán sikerül is magas pontszámot elérni, akkor is romlanak az esélyei, mert a középiskolai továbbtanulásnál az általánosból vitt 7. év végi+8. félévi jegyek is számítanak.
2019. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már kamasz az enyhén figyelemzavaros gyerekem, és azt kell mondjam, alsóban 4.-re ő is totál „kiégett”, gyűlölte már az iskolát, azért, mert kevés sikerélménye volt. Ami azért volt rém szomorú, mert átlag feletti intellektussal bíró, érdeklődő gyerekről van szó, aki ráadásul a folyamatos megalázásokra építő, félelemben tartó légkörben szorongott is (és tudjuk, ez nem segít a teljesítésben). Végül átvittük egy gyerekbarátabb suliba, ahol lassacskán visszatért a motivációja. A régi sulijából hallok máig sztorikat, még olyan gyerekeket is kicsinált ez a lélekgyilkos rendszer, akik alsóban még jól bírták, és nincs semmiféle gondjuk (mint pl. figyelemzavar).

Azt gondolom, önmagában a jegyek nem lennének igazán érdekesek, az viszont gond, ha kiirtják a gyerekből az érdeklődést, és ne adj' isten elkönyveli magát hülyének. Nekem legalábbis ez lenne az aggályom.

2019. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Ti jobban tudjátok a mostani rendszert, igazatok lehet. Nálunk volt egy srác, szerintem a legokosabb fiú volt de iszonyat lusta, és nem törődöm, kicsit bajkeverő is. Viszont kimagaslóan intelligens gondolkozása volt, nem tudom, hogy leírni, nem a tanulnivalót tudta jól, hanem úgy mindent, véleménye is volt stb. Nagyon kevésre vitte, ha igazak a pletykák hajléktalan is volt egy ideig.
2019. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!