Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szombati munkanapon viszed...

Szombati munkanapon viszed elsős gyereked iskolába? Főleg olyanok, akik nem dolgoznak.

Figyelt kérdés
Én most itthon vagyok a kicsivel, de mikor még dolgoztam, akkor sem mentem be szombati munkanapokon. Ráadásul most egymás után kettő lesz, nagyon megterhelőnek érzem, hogy egy 6 napos hét után, 1 nap pihenővel kezdjen egy újabb 6 napos hetet. Gondoltam, hogy legalább ez egyik ilyen nap itthon maradhatna, majd én leigazolom neki. Tudom, hogy nincs ilyenkor rendes tanítás, de legalább nem kell korán kelnie. Az oviba sem ment ilyenkor, de mint írtam én sem dolgoztam, nehogy már a gyereket száműzzem.

2019. nov. 29. 14:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem viszem. Egyik gyerek elsős, másik harmadikos és egyikőjük sem megy. Ahogy én sem és az apja sem. Számunkra a hétvége a családról szól. Mi dolgozunk, a gyerekek meg tanulnak épp eleget, ez a két nap bőven kijár.

Ja és nem tudom a 8-as munkahősének pl mi baja van, de tök igaza van a 79%-osnak, nehogy már ne férjen bele 1-1 nap szabadság!!!, mikor mindennap a melóban rohadunk. És jelzem, ez NEM lógás, a szabimat arra veszem ki, amire akarom, a gyereknek pedig leigazolom, tehát annyival kevesebbje marad, nekünk meg annyival kevesebb szabi.

Az meg szerintem is felháborító, hogy a dec.24-ét pl le kell dolgozni. Az egy ÜNNEP, hihetetlen hogy még ezt sem képesek odaadni.

2019. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen, hiszen nem lövöm el cak úgy az igazolásokat.

Plusz egész másképp állnak a szombati napokhoz, mint egy hétköznapjoz.

Sokszor nevelésmentes nap van ( vetélkedők, karácsonyozás, stb) 12 körül jöhetnek is el akár

2019. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik szombaton megy, mert mennek Nagykarácsonyba kirándulni.


A másikra nem megy.

Én dolgozom.

2019. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
37%

Megy, tanulás úgysem lesz, játszanak délig, aztán jön haza. Kár erre ellőni az igazolást.


(Dec 24 nem ünnepnap)

2019. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%
De, 24-e ünnepnap! Végülis "csak" Szenteste....
2019. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
47%
Megy, ahogy a harmadikos testvére is. Ilyenkor náluk csak lazulás van a suliban, nincsenek komoly órák, számonkérések. Volt, hogy mesefilmet néztek, játszottak. Délután nincs napközi, ebéd után hazajöhet. Én nem szívesen használnám fel erre a szülői igazolásokat, máskor lehet, hogy fontosabb dolog miatt fognak kelleni. De te tudod.
2019. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%
De mit "dolgoznak" ők le mikor 24.e amúgy téli szünet időtlen idők óta.
2019. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Gimnazista fiaimnak nem lesz tanítás egyik ledolgozos szombaton sem így nem is kell bemeniuk az iskola döntött így .

Az alsós lányom még nem szóltak mi lesz ezeken szombatokon.

2019. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk a 18-as mond valamit. Tényleg nem értem, mit kell kvázi a téli szüneten “letanulniuk” a gyerekeknek. Azt még érteném, hogy felügyeletet biztosítanak pl az alsósoknak, hogy akire nem tudnak aznap vigyázni, ott se legyen gond, de kötelezővé tenni minek?
2019. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%

Pontosítsunk: a KORMÁNY szerint nem ünnepnap! De csak a saját önös érdeke miatt, hogy nehogy egyetlen egy nappal is kevesebb bevétel legyen és ők kevesebb pénzt nyúlhassanak le.:) Egyébiránt pedig 24.-e Szenteste és a kormánytól független nagyon is ünnepnap.


A másik: iskola válogatja, hogy hol "kell" menni és hol nem. Ez is nevetséges, mert a mi városunkban pl két suli van, az egyikben minden szombatot megadnak, a másikban mindegyiken menni kell. És akkor magyarázd el a gyereknek, hogy neki miért kell mennie, míg a tesójának nem, mert a mi gyerekeink pl pont nem egy suliba járnak, egyik az egyikbe, másik a másikba. Tehát az egyiket vinni kéne, a másikat meg nem. Hát mi nem visszük egyiket se, probléma megoldva.


Harmadik és egyébként a leglényegesebb: A 24.-e az iskolásoknak már eleve téliszünet, akkor ugyan mégis mit "dolgoznak" le??! És miért iskola válogatja hol kell és hol nem? Tehát ez még csak véletlen sem kötelező, ez szimplán a gyerekek szívatására van kitalálva..

2019. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!