Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szombati munkanapon viszed...

Szombati munkanapon viszed elsős gyereked iskolába? Főleg olyanok, akik nem dolgoznak.

Figyelt kérdés
Én most itthon vagyok a kicsivel, de mikor még dolgoztam, akkor sem mentem be szombati munkanapokon. Ráadásul most egymás után kettő lesz, nagyon megterhelőnek érzem, hogy egy 6 napos hét után, 1 nap pihenővel kezdjen egy újabb 6 napos hetet. Gondoltam, hogy legalább ez egyik ilyen nap itthon maradhatna, majd én leigazolom neki. Tudom, hogy nincs ilyenkor rendes tanítás, de legalább nem kell korán kelnie. Az oviba sem ment ilyenkor, de mint írtam én sem dolgoztam, nehogy már a gyereket száműzzem.

2019. nov. 29. 14:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
88%
Másodikos a lányom, de egy szombaton sem fog menni, bár mi dolgozunk. Nem marad le semmiről, mert csak játszanak és délben el lehet hozni őket. Nálunk viszont nincs aki napközben érte menjen (másik városba jár), de a felügyelete ithhon megoldott. Tavaly egy szombaton ment suliba, 1/4 1-kor telefonált az igazgatónő, hogy mikor megyek a gyerekért, mert már csak ő van az egész iskolában. Szóval ezért nem megy. Az osztályfőnök rugalmasan kezeli ezeket a hiányzásokat.
2019. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
23%
Azzal egyetértek, hogy a gyereknek mivel már téli szünetbe esik a dec. 24.e, ezért az nm logikus, hogy az azt kiváltó szombaton is be kell menniük a suliba. Ellenben ne háborogjatok már, hogy mióta kell dolgozni dec. 24.én... multinál dolgozom, az összes külföldi cégnek support-ot nyújtó kollégám bent lesz 24.én, 27.én és 31.én is (vagy legalábbis elosztják egymás között, hogy ki melyik napon jön be). Én is dolgozom végig. Ez nem a kormány önös érdeke (mondom ezt úgy, hogy abszolút nem vagyok a jelenlegi rendszer híve), hanem ez egy általános, bevett európai gyakorlat. Más kérdés hogy szabinak gondolom más országokban is kiveszik a dolgozók.
2019. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
56%
18 vålaszolo vagyok ,fiaim mig åltalånos iskolåsok voltak adig sulijukba az ilyen szombatokan nem kellet bemeni nekik csak ügyelet volt .most gimibe sem kell bemeni ilyenkor.
2019. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%

#24 Nincs mit rajta elviselni. Számunkra akkor sem lesz munkanap, ha fejen állva pörögsz. :) Szenteste és attól még, hogy a kormány nem nyilvánította a saját, jól megfontolt érdeke miatt ünnepnapnak, még igen is egy ünnep, így hát mi speciel nem dolgozunk és a gyerekek sem mennek suliba, ennyi.

Amúgy neked nem tök mindegy ki dolgozik szombaton és ki nem?! Te azt csinálsz, amit akarsz, más meg azt, amit ő jónak lát. Nem olyan nehéz ám ez.

2019. dec. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
59%

Ha volt program, órarendi óra (még ha rövidített is) vagy esetleg ilyenkor adventi barkácsolás, akkor igen, vittem (most harmadikos, viszem, és szabin leszek, vsz én is ott maradok vele).

De abban sem látok semmit, ha anyanapot tartotok :) és igazolod neki. Bár én ezeket inkább akkorra szoktam tartogatni, ha már nagyon fáradt (szokta jelezni a tanítónéni, hogy kellene 1 nap szabi).

Ill az is előfordult már, hogy az osztályfőnök leigazolta a szombatot azoknak, akik nem mentek.

2019. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
32%

Viszem hát!

Jár nekem is egy kis pihi gyerekek nélkül .

2019. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
Mennek a gyerekek igen, mind a két szombaton. Moziba mennek, már alig várják! Csak játék és szórakozás van, délben jönnek haza.
2019. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%
Bár nem elsős, hanem harmadikos, azért válaszolok: tavaly igazoltam egy napot neki, a másikon beteg volt, így orvosi igazolása volt. Idén viszont olyan programot találtak ki nekik, hogy Ő maga sem szeretné kihagyni. Szóval megy.
2019. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek büdös bemenni szombaton, az ugyanúgy húzza a száját akkor is, amikor helyette otthon maradhat, mert munkaszüneti nap lesz a munkanap helyett? Vagy csak kapni szeretünk, cserébe meg háborgunk, hogy valamit tenni is kell érte?"


Szombat helyett szívesebben mennék azon a napon, amit le kellene dolgozni. Inkább bemegyek pl hétfőn és kedden pihi, vagy csütörtök pihi és péntek munka, mint egy 6 napos hét, a világ legnagyobb baromsága ez az áthelyezés.

2019. dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nálunk volt , hogy témazárót is írtak szombaton! Akkor ide tettem fel kérdést, jól le lettem oltva, hogy nem királykisasszony, aki hétköznap tudja, az hétvégén is. egy együttérző választ nem kaptam. Fölös kérdést kiírni.
2019. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!