Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Októberi gyerek semmiképp nem...

Októberi gyerek semmiképp nem mehet szeptemberben iskolába? Mindenképp évvesztes lesz? Külön kérelmezni sem lehet, hogy mehessen?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 22:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%
9-es, ha kérdésed van, írd ki és ne más kérdésénél okoskodj. A Kérdező csak annyit akart tudni, hogy lehet-e kérelmezni a korábbi kezdést. Ne követelj itt indoklást tőle, hogy miért szeretné vinni a gyerekét iskolába. Semmi közöd hozzá.
2019. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
18%
Igen lehet kérelmezni, nekem a lányom szeptember 22.-én született a lányom, és nekem az ovodába szoltak, hogy kérelmezem hogy mehesen iskolába, mert iskola éret. De én nem kérelmeztem, nem bántam meg, így is majdnem a legfiatalabb az osztályba.
2019. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem evvesztes lesz hanem erettebb ! Ne eroltesd, ha kovetkezo szeptemberbe kezdi a sulit, jobban felfogja a tanulnivalot, nem kell annyit kinlodni vele.
2020. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Hibatuja válasza:
17%

Teljesen igaza van a "LevyCyuS" kommentelőnek!

Konkrétan alsó tagozatos gyerekek tehetséggondozásával foglalkozunk. Meggyőződésem, hogy az évvesztes gyerekek nagyobb esélyt kapnak, úgy a tanulásban, mint az alkalmazkodásban. Jobban tudnak figyelni, könnyebben tanulnak. Hihetetlen, de ez a döntés, gyermekünk egész életére kihathat. Felnőtt korban is megfontoltabban döntenek. Kisgyermek korban 1 év nagy idő.

Javaslom a kérelem elfelejtését! 

2020. jan. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2020. jan. 2. 09:06
 16/26 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 14-es, ezt a mi tapasztalataink nagyon nem támasztják alá.

Kislányom 20 fős osztályában 4 gyerek kezdte 6 évesen az iskolát, és rajtuk kívül van még pár őszi, tehát alapból évvesztes gyerek, de az osztály több mint fele visszatartott (van, aki októberi, és közel 8 évesen kezdte a sulit.)

Az osztályban a négy "kicsi" közül hárman az élbolyban vannak, kitűnő tanulók, versenyeket nyernek. Az összes problémás gyerek a visszatartottak közül kerül ki! Nyilván nem mindegyik idősebb gyerekkel van gond, de akivel van, az mind idősebb. Ezek alapján én már nem nagyon hiszem el, hogy aki idősebben kezdi a sulit, az feltétlen előnnyel indul. Sőt.

2020. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó én is ezt tapasztalom, én 25 éves vagyok, általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaim alatt az évvesztesek voltak a rossz tanulók. (Egyetemen már nagyon sokan voltunk így nem tudom az életkorokat.) Az én gyerekem októberben lesz 6 és már most iskolaérett, ezért gondolkodtam el, hogy esetleg mehetne szeptemberben iskolába.
2020. jan. 2. 14:03
 18/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, egy tizest fiatalítottam magamon. 35 vagyok.
2020. jan. 2. 14:03
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

Hihetetlen milyen eltérőek a tapasztalatok. Én is évvesztes voltam, ezelőtt 26 évvel, és kitűnő tanuló. Írtam, olvastam már óvoda utolsó évében. És az évvesztesek többségénél ezt tapasztaltam.

És voltak gyerekek, akiknek még hat évesen is korai volt az iskola. Ők végigkínlódták az első osztályt, aztán megbuktak. És/vagy folytatták a második osztályt egy olyan osztályban, ahová a gyengébb képességű vagy egyéb módon hátrányos helyzetű tanulók jártak.

2020. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
14, komoly szakember lehetsz, ha látatlanban kijelented, hogy ne.
2020. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!