Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sport vagy tanulás?

Sport vagy tanulás?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lányom, aki kajakozik. Nsgyon jó benne, nemzetközi tornákat is nyert már egyéniben és csapatosban egyaránt.

Az edzője is mondta, hogy nagy jövő áll előtte a sportban.


Jövő évben lesz 8-adikos és el kell dönteni, hogy sport vagy tanulás.

Én azt szeretném, ha gimibe menne, onnan pedig egyetemre, de ő sportiskolába akar menni.


Ti hogy döntenétek?



2020. febr. 9. 13:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
20%

A fiam 2 hónap múlva 13. Nem tudja mi akar lenni. Ismerős hasonló korú lányát kérdeztem, ő se tudja!

Én elképzeltem. Aztán besokalltam. És rájöttem, nem akarok középfokú végzettséggel pl. művezető lenni. Pedig nem volt célom tovább tanulni. Aztán mérnök lettem. De végül a technikusi végzettségem tudom jobban hasznosítani a munkakörömben.

Ennyit arról, hogy tudja a gyerek, mit akar.

Mai fejjel már mennék pénzügyi pályára. Akkor nem érdekelt....

2020. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
29%
Én a környezetemben meg nagyon is ezt látom, Bp 40-es korosztály. Szinte senki sem az eredeti tanult szakmájában van, ezek szerint ők sem tudtak gondolkodni! Ja, nem. De látom az önmegvalósító tetkós van csak felpontozva.
2020. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
34%
Továbbá, persze a legtöbben ezzel áltatjuk magunkat, hogy persze mehet én továbbtanulni attól még. De van egy fogadásom, h nem fog. Pont ezért miket is pozitív példaként felhoztatok, mert nem lesz meg a motiváció. Minek menne, ha már így is van szakmája? Mehet dolgozni, pénzt keresni. A másik, egy szakiskolában teljesen más a gyerekek összetétele, az elvárás, a követelmény. Kötve hiszem, h ilyen sulikba főiskolára/egyetemre készítenék fel a gyerekeket. Itt a sport alá lesz rendelve a tanulás.
2020. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően tanulás párti vagyok, de ha tényleg ennyire tehetséges és ennyire ez az álma akkor ne vedd el tőle.
2020. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
94%

Az élsporttal plusz pontokat lehet szerezni az egyetemi felvételin. Nekem volt élsportoló csoporttársam a fősulin és a mérnöknek tanuló pasija is élsportoló volt, szóval a kettő nem zárja ki egymást.

Amúgy valószínűleg jobban jár egy szakmával, mint egy büfé szakkal...

2020. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el abba a sportiskolába. Vagy sikeres lesz, vagy jól megutálja az egészet. Utóbbi esetben még mindig válthat iskolát.
2020. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
33%
ėn meg azt mondom most mėg ne foglalkozål ezel ,ilyeneken elėg lesz oktober,november tåjån agyalni.lesznek nyilt napok,stb .
2020. febr. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

63%os és miből gondolod, hogy amit anya-apa megparancsol neki, majd az mellett kitart és élete végéig abban fog dolgozni? Téged nem zavar, hogy kitörölhet a megélhetéssel, ha gyűlöli amit az ilyen irányitasmaniás szülő megálmodott neki? Hogy gyomorideggel indul be dolgozni?

Soha senki nem tudhatja hogy x év múlva is jó lesz-e az a szak amire ment. Nem, nem azért mert ő kiskorúként választotta, a szülő döntése is lehet bukó.

Akkor inkább már ő válasszon elvégre az ő élete. Bár aki "szros kölyöknek" titulálja a saját gyerekét, annak nem tudom mit tépem a számat. Wc re elmehet a "szros kölyke" mikor akar vagy majd azt is te tudod jobban?

Kiborít mikor ilyen fogyatékkent kezelik páran a saját gyereküket.

2020. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
6%
Semmifele megparancsolasrol es iranyitasrol szo nincs. Meg szerencse, hogy leirhatom szabadom a velemenyemet, teljesen mertekben jogodban all nem egyeterteni vele. Igen, 13 evesen meg csak szros gyerek es mint leirtam 1000bol 1 aki igazan tudja, hogy mit akar, felnott koraban szeretni is fogja es meg is el belelo. Ez ritka mint a feher hollo. Es igen, nem iranyitani, de terelgetni fogom a kepessegeinek megfelelo iranyba olyan szakma iranyaba amibol meg tud elni, es az egesz karrierje/elete nem egy serules miatt fut esetleg zatonyra. Jo a sport B tervnek. De ha A tervnek akarjatok, akkor is kell B, ami a tanulas es a gimi.
2020. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelmű sportiskola, azzal szeret foglalkozni, kiteljesedik benne és később élsportoló vagy edző lehet belőle.
2020. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!