Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sport vagy tanulás?

Sport vagy tanulás?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lányom, aki kajakozik. Nsgyon jó benne, nemzetközi tornákat is nyert már egyéniben és csapatosban egyaránt.

Az edzője is mondta, hogy nagy jövő áll előtte a sportban.


Jövő évben lesz 8-adikos és el kell dönteni, hogy sport vagy tanulás.

Én azt szeretném, ha gimibe menne, onnan pedig egyetemre, de ő sportiskolába akar menni.


Ti hogy döntenétek?



2020. febr. 9. 13:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%

Én csak megkérdeztem, hogy mégis hogy garantálod 100%-osan hogy amit te kitalálsz neki, az majd beválik. Hogy valóban jó lesz benne, hogy valóban érdekli, hogy valóban szeretni fogja a munkáját? Erre miért nem válaszolsz? Ja, hogy nem tudod garantálni, de te majd jó megaszondod neki hogy milyen pályát válasszon. Mi jogon? Mert te felnőtt vagy ő meg a "szros kölyök"? Nagy érv. Jó lenne mondjuk ha a saját kudarcaidat meg a saját frusztrációidat nem egy 13 évesen akarnád leverni.

Mindenki a saját értelmi képességeiből indul ki.

Az meg sokat elmond rólad, hogy leírsz egy karrirert csak azért mert te abba úgyse tudnál kiteljesedni. Lásd a lenézett "tetoválóművészt akit felpontoztunk": Ugye amihez te hülye lennél, és nem lenne benned elég motiváció, akkor már másban sem lenne.

2020. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Mar megvalaszoltam. Nem en valasztom ki, dontom el, iranyitom vasakarattal egy adott palya fele. Egyutt kozosen hozunk errol dontest, ami tobb tenyezos. A legfontosabb, h ot mi erdekli, de ehhez meg hozzajon, h van-e hozza tehetsege, kitartasa, milyen targyakban jo, mit szeret tanulni stb. ill. meg tud-e belole elni. De egy 13! eves csak annyit lat, hogy szeret sportolni es milyen jo lesz majd ezzel foglalkozni. De az arnyoldalait nem latja, ugyanis nincs ehhez megfelelo elettapasztalata, mivel meg gyerek, ezert kell a szulo es kompromisszumos megoldas. Ami jelen esetben az, hogy teljes gozzel kajakozik tovabb, elmegy gimnaziumba, eltelik 4 ev, es ha meg mindig ez erdekli mehet ilyen palyara.sokkal jobb eselyekkel indul majd egy gimibol foiskolara, egyetemre mint egy sportsulibol.Nem lehetetlen, h sima sportsulibol is bekerul, de sokkal kevesebb eselye van. En reszemrol lezartam ezt a parbeszedet, mint irtam minden jogod megvan ahhoz, h mas legyen a velemenyed mint az enyem.
2020. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
94%

Anyám borogass, de sötét vagy xD

"sokkal jobb eselyekkel indul majd egy gimibol foiskolara, egyetemre mint egy sportsulibol." - már mért is? ha gimiben csinálja az érettségit több pontot kap vagy mi? ne csináld már xD

ha sportsuliban, ha gimiben, ha szakgimnáziumban (már ez a neve a szakközépiskoláknak) csinálja az érettségit ugyanannyit számít. rohadtul nem számít honnan megy, ezt kb le is szarják jó magasból, a pontok számítanak.

2020. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
11%

Felvételinél ugyan nem számít, hogy gimnáziumban vagy sportiskolában érettségizett-e, de műveltség megszerzése terén a gimnázium hatalmas előny.


Komáromi gimi és Szerdahelyi sportsuli? Egyértelműen gimi, ha a lányodnak jó feje van és szeret, tud tanulni.

2020. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
95%
Mindenhol ugyanaz a tananyg, kérem szépen. Ha valaki nem kapó rá, a gimiben se fog magára semmi műveltséget magára szedni. Ismerek olyan egyetemistát, aki nem tudja felsorolni a megyéket, pedig elit suliban végzett. Az iskola nem határozza meg a műveltséget, a műveltség alapjait a család adja, a maradékot a saját személyisége, kíváncsisága. Ha fogékony, művelt lesz. Ennyi.
2020. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, csak adjon érettségit az iskola, az a lényeg. Ha ad, akkor menjen a sportiskolába. Aztán onnan is ugyanúgy mehet egyetemre.
2020. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Tanulás. Idővel kiöregszik belőle és, ha valami bakeset éri, ami miatt fel kell hagynia a sportot se árt, ha van B terve.
2020. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sport mellett állhatatosabb, kitartóbb lesz valaki, és az agynak is jót tesz a mozgás, semmi hátránya nem fog belőle származni.
2020. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
79%
Gimi magántanulóként. Csomó ma sikeres sportoló így érettségizett le, ment egyetemre. Magántanulóként sem kell elszigetelődnie, bejárhat, ha akar, de a sok edzésre is lesz ideje.
2020. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!