Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sport vagy tanulás?

Sport vagy tanulás?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lányom, aki kajakozik. Nsgyon jó benne, nemzetközi tornákat is nyert már egyéniben és csapatosban egyaránt.

Az edzője is mondta, hogy nagy jövő áll előtte a sportban.


Jövő évben lesz 8-adikos és el kell dönteni, hogy sport vagy tanulás.

Én azt szeretném, ha gimibe menne, onnan pedig egyetemre, de ő sportiskolába akar menni.


Ti hogy döntenétek?



2020. febr. 9. 13:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
74%

8!

Nem minden 13 éves olyan éretlen, mint amilyen te voltál. Az én gyerekem is akart tetkót úgy 10 éves korától, amikor is úgy döntött, tetováló művész szeretne lenni. Nem mondtam, hogy idióta, meg nem tud ennyi idősen dönteni. Azt mondtam, ha még akkor is akarja, 16 évesen megkaphatja. Folyamatosan rajzolt, tervezett, a helyi tetovaloszalon személyzetével össze ismerkedett, olyannyira, hogy 14 évesen oda mehetett iskolai gyakorlatra -ném Magyarországon élünk. 16 éves korában aláírtam neki az engedélyt, meglett a tetoválása. Azóta rájött, hogy önmagában a tetoválásból nem fog megélni, pláne eleinte, ezért választott egy oylan szakmát, amivel pénzt kereshet mellé pedig továbbra is tetoválónak készül

2020. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Sportiskola
2020. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%

12!


Hacsak nem értelmi fogyatékos az a 13 éves, van valami elkepzelese a jövőjéről. Nyilván nem mindegyik jelenti ki, hogy márpedig ő gyermek szívsebész lesz, de a többség tisztában van vele, hogy mondjunk az egészségügyben szeretne dolgozni.

A kérdező gyereke meg egyértelműen sport pályára akar menni, hiszen most is sportol. A világon semmi nem szól a sima gimnázium mellett.

2020. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 8.os kézilabdázik!

Ha lenne itt lehetőség sportiskolát választani az lenne..

Így gimi, plusz edzés, plusz a bajnoki meccsek.. Így keményebb lesz!

Szerintem az a 13 éves aki így sportol mint a tiéd, biztos tudja mit szeretne 🙂

2020. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen sport ÉS tanulás. A sportiskola olyan szempontból lenne jobb, hogy szakmát is kap a kezébe. A gimnázium is klassz dolog, de az csak érettségit ad, szakmát nem. Ez persze nem azt jelenti, hogy középiskola után hátradôlehet a gyerek. A sport mellett ugyanúgy tanulni kell, mint bármilyen más munka mellett.
2020. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
7%
14! Szerintem meg az a gyakoribb, hogy egy gyerek elkepzeli magat tanarnak vagy orvosnak vagy sporolonak, ilyen palyat valaszt, aztan ahogy felno koppan egyet, h jaj ez a valo eletben megsem olyan. En pl. pont igy jartam, annyira celtudatos es hatarozott voltam, a szuleim belementek pedig mar 19! voltam aztan jott a nagy csalodas. A tanarpalanta rajon, h nem tud belole megelni (volt errol pont itt kerdes), az orvos rajon, h o gyereket szeretne es megsem buli gyerek mellett a sok ugyelet, a sportolo meg leserul vagy kioregszik vagy esetleg terhes lesz, es mehet ehberert tesitanarnak legjobb esetben. Szerintem igenis a szulo dolga iranyitgatni, terelhetni a gyereket, azert, h tenyleg olyan hivatast valasszon, amit a kesobbiekben, felnott fejjel nem fog banni barmit hozzon is az elet. Ha jol tanul az a gyerek termeszetesen gimnazium, mellette sportolhat.
2020. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
74%

17!


Hát, ha valaki 19 évesen ennyire nem tud gondolkodni, az szomorú. A környezetemben szerencsére nem ezt látom.

2020. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
96%

17!


Amúgy kérlek fejtsd ki, mivel jobb a gimnázium, ami semmi de semmi végzettséget nem ad az érettségin kívül, mint az itt említett sportiskola, ahol lesz egy érettségije, plusz egy szakmája is. Ez után is, a gimi után isnugyanuyg mehet egyetemre, ha akar.

2020. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
6%

Hjaj, hány 13 éves hiszi itt azt, hogy nagy lett már! :DDDD


Akkor most komolyan, 10 évesen tetováló akart lenni, 16 évesen az lett, aztán a végén csak leesett neki, hog yezzel éhenhal. Akkor mégis kinek lett volna igaza, ha beleállsz és azt mondod neki, hogy édes gyerekem, NEM!


Ugyanaz a vége, csak nem dob ki az ablakon időt meg energiát.


Kajakozzon, hát akkor menjen sportiskolába! Nem az én gyerekem. Az enyém gimnáziumba jár és továbbtanul. A tiéd meg lapátol, aztán lapátol, aztán edzhet más gyerekeket, akik majd lapátolnak. Mit bánom én? :DDDD

2020. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
90%

20!


Továbbra is tetováló művész lesz. Nem, eszembe nem jutott volna lebeszélni róla. Annyiban volt terelgetés, hogy gondolkodjon, mi az amit mellette csinálhatna, hiszen tudja, hogy ezzel hosszú évekig semmit nem fog keresni. Ennek van értelme. Úgy donteni viszont, hogy hülye vagy gyerekem, nem leszel tetováló, hanem mész x iskolába ritka nagy baromság lett volna. Nyilvánvalóan kell egy kis ész ahhoz, hogy az ember ezt felfogja, láthatóan neked nincs elegendő.

2020. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!