Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit javasolnátok egy ilyen...

Ti mit javasolnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A fiad vagy a lányod kijárta az iskolát, aztán úgy dönt, hogy nem tanul tovább. Persze elmondod neki, hogy akkor miből él majd meg.

De a gyereket ez nem érdekli, szóval ti mit tennétek egy ilyen helyzetbe?


Eltartanátok hiszen a gyereketek?


Kényszerítenétek a továbbtanulásra?


Vagy valami más?



2020. márc. 9. 08:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

8 általános után még tanköteles. Vagy ha már nem, akkor ott alapvetően nagyobb bajok vannak/lesznek, minthogy anya eltart-e vagy sem.


Mit tennék? Nyilván eltartanám, mert a gyerekem, és mert kiskorú, az utcára mégsem tehetem ki 16 évesen. Kapna enni, kapna tiszta ruhát, tisztálkodási lehetőséget, fűtött szobát, ágyat. Kb ennyit.

Eltartanám, de csak a minimum szinten. Nincs szórakozás, telefon, internet, fodrász, mozi, buli... vagy tanul (és akkor van zsebpénz), vagy dolgozik és akkor ezekre futja.

2020. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tanköteles még.

Vagy dolgozzon, vagy járjon iskolába.

Szerintem hamar rájönne, hogy jobb lenne egy szakma.

De egyébként miért gondolja így? Valami miatt nagyon rossz tapasztalatai lehetnek az iskolával kapcsolatban. Ha már nem tanköteles, akkor gondolom, hogy nehezen ment neki, sokat szenvedhetett. Jó lett volna, ha az általános iskola évei alatt kap segítséget, de ez már mindegy.

Ha szakmát tanul, az sokkal gyakorlatorientáltabb, mint az általános iskola, lehet könnyebben megy majd neki.

2020. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudjátok ány évesen járta ki a 8 osztályt, ha ilyen a hozzáállása simán lehet hogy betöltötte a 16ot mire kiszenvedte magából a 8 osztályt.


Kényszeríteni nem kényszeríteném semmire, viszont közölnék hogy 3 hónapja van munkát találni, utána havi 50 ezret fog fizetni az ottlakásért és ellátásért. Ha nem tanul, miért kéne eltartani?

2020. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ultimátumot adnék. X hónapja lenne rá, hogy eldöntse, mit akar. Ha a továbbtanulás mellett dönt, támogatjuk. Ha dolgozni akar, akkor tegye azt, segítünk munkát keresni ha tudunk. Ha viszont egyiket sem, akkor a következő lenne: lakhat nálunk és az étkezését is biztosítjuk. De ezen felül semmi mást. Nem kap se költőpénzt, nem fizetjük a telefonszámláját + internetét és az új kütyüket (telefont, tévét, számítógépet stb) és a ruházkodását, egyéb kiadásait sem álljuk. Ez előbb utóbb eredményre vezetne szerintem.
2020. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%
Nincs ilyen opció, hogy nem érettségizik le. Nem is tudom, hogy jut neked eszedbe, hogy belemenj ebbe.
2020. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
elküldeném dolgozni
2020. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

15# az érettségi még hagyján de legalább egy szakmát tanuljon.

Én mérnökként sokkal kevesebbet keresek, mint a fodrász barátnőm. Nem feltétlenül kell

érettségi és az egyetem, ha nem akar már sokat tanulni.

De egy jó szakma, ami érdekli mindenképp kell. Anélkül mehet közmunkára havi 50 ezerért.

2020. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
8 általános után még iskola köteles úgyhogy olyan nincs hogy nem akar iskolába járni.
2020. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Hát, szeirntem keressen nagyon gyorsan valami képzést, amire még akár csak alibiből is beiratkozik, amíg ki találja, hogy mi szeretne lenni. De mondjuk okés, adnék neki egy kis gondolkodási időt, hogy mondjuk kitalálja, mi szeretne lenni. Mondjuk pl fél-háromnegyed-egy évet; de szerintem azért erősen javasolnám neki, hogy képezze magát; bár, ha akarja elmehet dolgozni is. Szal én pl adnék neki mondjuk egy évet, amíg vállalom, hogy eltartom anélkül is, hogy tanulna, hogy dolgozna, találja ki, vagy ha nem talál ki semmit X ideig , akkor menjen el dolgozni. De egy ideig azért biztosan vállalom még, hogy eltartom, de azért ne éljen vissza vele, nem lehet ezt így a végtelenségig, azért az neki se jó még például, ha eltartott, és kuncsorognia kell, ha akar valamit. Tehát egy idő után már neki is kellemetlen lenne mindig kérni. Meg szóval nem lenne saját keresetet, függésben is lenne, és nem is tudna magának megvenni ezt-azt.
2020. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
*ja meg költekezés, saját élet felépítése, lakásra gyűjtés, saját gyerekeire ha akar,stb. Meg pl addig amíg itthon van és mondjuk már eljutunk oda,hogy már dolgozik is, azért adjon bele a rezsibe, kajába valamennyit. Szal csak annyi, hogy vegye ki a részét az eltartásból is.
2020. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!