Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit javasolnátok egy ilyen...

Ti mit javasolnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A fiad vagy a lányod kijárta az iskolát, aztán úgy dönt, hogy nem tanul tovább. Persze elmondod neki, hogy akkor miből él majd meg.

De a gyereket ez nem érdekli, szóval ti mit tennétek egy ilyen helyzetbe?


Eltartanátok hiszen a gyereketek?


Kényszerítenétek a továbbtanulásra?


Vagy valami más?



2020. márc. 9. 08:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
*megélhetés,ezt a szót kerestem eltartás helyett. :)
2020. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy tök jól hangzik a többség szájából, hogy van x ideje, hogy munkát keressen, ha nem tanul, aztán kalap-kabát mehet otthonról.


Most komolyan: Ti utcára tudnátok tenni a saját gyereketeket?


Azt gondolom, bármi is van, akármilyen léhűtő is, azért vagyok az anyja, hogy vigyázzak rá (nem mellesleg valahol a szülő felelőssége az is, hogy milyen felnőtt lesz a gyerekből, tehát ha nem akar sem tanulni, sem dogozni, ott a szülő is mocskosul elcseszett valamit).

Nem kapna luxust, de a minimumot, az ágyat, meleget, tisztálkodást, kaját mindenképpen. Még ha a tökét is vakarja 24/24-ben. Csak mert az anyja vagyok, és az én felelősségem (is) hogy ilyen lett.

2020. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

# 22-nek, itt szerintem nyaggatási idő van. :) Arra gondolok, hogy van már az a pont, amikor a szülő el kezdi terelgetni, el kezdi mondogatni, szajkózni a gyerekének, hogy most már ideje lenne elmenni dolgozni.

Ha meg pedig félne mondjuk neadjisten a gyerek, hogy pl csalódna magában, mert nem vennék föl mondjuk rögtön az első interjún, akkor pedig próbálnám a lelkét is támogatni, amellett, hogy pl hajtogatom neki, hogy most már azért igazán kereshetne valami melót. Meg, ha pl nem akar egyből beleugrani a közepébe, akkor kezdjen mondjuk egy négyórással , tehát ilyen "félműszakossal"; de mondjuk lehet, hogy talán ezt nem mondanám neki, de már ez is valami. Szóval van egy türelmi időszak, amíg gondolkodjon a gyerek, hangolódjon rá, jöjjön rá, mi szeretne lenni; van egy idő, ahonnan megy a "nyaggatási idő", amikor el kezdi az ember "rágni a fülét " a gyerekének, hogy "okés, most már keríts valamit, mert én sem tudlak a végtelenségig eltartani. Neked se jó, ha nem tudsz megvenni ezt-azt; te is biztos már szeretnél külön lenni, önálló életet élni; és hogy válallni a felelősséget pl a te életedért." -meg ilyenek.

2020. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
*tehát a ráijesztés az csak legvégső esetben fordulhatna elő, amikor már elpattan a húr, amikor már nagyon idős a gyerek is, sok ideje csak teng-leng; már bőven nagykorú, és éppen nem csinál semmit, csak "lógatja a lábát a levegőben". És szóval nincs alatta talaj, meg ilyen egzisztencia, meg megélhetési ilyen pénz, tehát nincs ilyen anyagi háttere amit a gyerek biztosítani tudna magának. Szal amikor már nagyon el kéne mennie,amikor már nagyon feszül a húr már, nagyon közel szakad a cérna (tehát még nem,de mindjá elpattanódik.)
2020. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

*Meg pl egy olyat el lehet mondani, hogy mondjuk például x éves korodig költözz el, mert nem vagyok hajlandó a végletekig eltartani./pl x éves korodig hagyd el a házat

És akkor itt a "nem vagyok képes" helyett a "nem vagyok hajlandót" kéne kihangsúlyozni; ha a nem vagyok képes-esetleg nem működne. Tehát hogy a józan ész, hogy pl mi lesz vele ha a szülők már neadjisten nem lesznek; de amúgy a ráijesztésnél az előbbi kommentemben meg konkrét ilyen fenyegetésre gondoltam, hogy azt csak a legvégső esetben. Tehát ez a verzió már csak a legvégső esetben ekkora ijesztéssel, hogy "Oké, kapsz 4 hónapot , hogy munkát találj és beleadj a rezsibe, mert különben kiraklak az utcára." Vagy ilyesmi,tehát ezt csak a legvégső esetben szabadna szerintem,de oda meg nem kéne eljutni. Tehát szerető, gondoskodó, példamutató család lenne az opcionális, hogy 'életképes' embereket neveléséhez. De szóval jó esetben meg megvan a gyerekre is az igény, hogy el kezdjen önálósodni, mondjuk pl legyen saját lakása, ahol már ő a főnök, és akkor pl ő mondja meg mikor van lefekvés, vagy pl nem kell moindjuk kezdetben annyi mindenkihez alkalmazkodni, ha pl fürödni akar, akár reggel akár este.

2020. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

És ha az x hónap múlva még mindig a tökét vakarja, akkor kirakod az utcára? A saját gyerekedet?

Aki lepontozott, az kirakná a saját gyerekét?

2020. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Értem én amúgy az elvet, én sem vagyok hajlandó eltartani egy léhűtőt... de akkor is az én gyerekem, án szültem, én neveltem (még ha csak ilyenre is sikerült -mondhatni leszakítottam, hát szagoljam)
2020. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hát,én például a magam részéről nem tom, de pl ha ráijesztek mondjuk mert legvégső esetben , akkor azt neki nem kell tudnia, hogy az csaj ijesztegetés; hogy menjen el dolgozni, de lehet,hogy ettől annyira megijed, hogy elmegy dolgozni,d e mondjuk nemtom. De mondjuk akit kedvesen, szeretettel neveltek, de nem elkényeztetve, az talán szóval nem kerül ilyen szituációba, tehát ott talán nem kell a szülőnek ehez folyamodni.
2020. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!