Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Màshol is úgy van, hogy...

Màshol is úgy van, hogy elsöben nem lehet haza hozni a hàzi feladatot es kötelezö a napközi es vagy megcsinàlja/érti a kicsi, vagy beíràst kap üzenöfüzetbe hogy nem szorgalmas nincs kész?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon zavaro, hogy nem ülhetek a gyermekem mellett segíteni öt.

És ha nem megy neki vagy nem tudja megcsinàlni, egyszerüen csak kap szorgalom értékelés címen az üzenö füzetbe beíràsokat hogy ez meg az sem volt kész


Most ezt törvény szabàlyozza màshol is van épphogy kikerülve az ovibol elsö osztàlyba, hogy ellehetetlenítik a szülöi segítseget?


Oké hogy hétvégén haza lehet hozni, de azzal nem lehet elösegiteni azt hogy naponta legyen felkészült és megelözni a beiràsokat



#1. osztály #első osztályos #hàzi feladatot megtiltjàk haza hozni
2020. szept. 3. 19:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van, ez az adott iskola szokása lehet.

Semmiképpen sem tudod órák után hazahozni? Ez nagyon furcsa.

2020. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem hozták haza, napköziben csinálták, és ha beírást kapott volna, hogy nincs kész, visszaírtam volna a tanerőnek, hogy mivel ő volt vele, ő dolga ezt megoldani.
2020. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Emiatt nem napkozis a fiam. A mi sulinkban is igy van, a napkozi gyerekmegorzo. A napkozis tanar a lecket annyira nezi meg hogy tesz egy lattam jelet es ennyi. Ha nincs kesz akkor fekete pont, beiras is.

Akkor vettem ki a napkozibol mikor irni kellett ketto < jelet. Na a gyerekem egy jelet nyujtott el egy sorba es a tanar nem szolt erte. Masnap jott a beiras is a rendes oran.

2020. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az durva hogy beiràssal tanitjàk öket és ennyi.

Én is kivenném napköziböl.

De vmi paragrafus szerint pedig kötelezö es a tanàrok sem javasoljàk a beszoktatàs szocializàlodàs miatt beszoktatàsnàl.


De mindezzel szembe menve viszont az ürlapjukon van olyan lehetöség hogy nem kèrek napközit.


Ma ugye kapàsbol kitöltetlen/negyedrèszben kitöltött kiszinezetlen feladatlapokkal jött haza. A làttam jel rajta is van, es ezzel gondolom a negativ skatulyàzàs is..

2020. szept. 3. 21:29
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar most ilyen gondok vannak akkor en nem hagynam a napkoziben
2020. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ha huzamosan hiànyos "munkàval"fog hazajönni, kiveszem napköziböl az biztos. Az nem nevezhetö oktatàsnak hogy beirnak es ennyit tesznek csak le az asztalra.

Irogatni en is tudok.

2020. szept. 3. 21:32
 7/26 A kérdező kommentje:

Habàr azzal vedekeznek, igy szok nak hozzà az önallo munkàhoz.

Igy.beirogatassal." büntetéssel"

Ez nem oktatàs

2020. szept. 3. 21:33
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Már a 3.napon elsősöknek feladatlapot adtak? Nálunk 2-3 hétig játékos tanulás van. Napköziotthonos az iskola, így kötelező du.4-ig benn lenni a gyereknek.
2020. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mivel láttamozzàk, igy gondolom az feladatlap, amiket hazahoz.


Olyanok vannak rajta pl hullanak a fàrol a levelek, szaggatott vonallal jelölve amilyen hullàmban hullottak le es a vonalakat àt kellett rajzolni es a lehullott faleveleket (kb egy cm-es nagysaguak!)lerajzolni a földre.

Neki ez nagy munka volt. Igy lett meg a negyede aztàn elment töle a kedve.


A kicsi el volt keseredve azon is, hogy olyat kellett szinezni amit nem lehet (mert fekete feherben nyomtattàk ki es fekete nyomtato tintàval ki van sok apro dolog szinezve es arra alig fog a ceruza meg pl egy pici seprüt is kellett igy szinezgetni. Mintha nem lennének képesek arra hogy egy szinezö minimum körvonalakbol all es nem feketén kinyomtatva vagy ne kérnének akkor szinezést egy centis fekete szürke àbràkra)


De most ha ezeket igy elöadnàm el is kapàlnàm magam a gyerekemmel együtt. Nem akarok igy bemutatkozni.

De ugy irnék egy mailt, erdeklödve, hogy ugy kivancsi lennék, hogyan motivàlnak, ismerik e a gyerek passzivitàsa mögött mi àll vagy bàrmi megkérdezik e meghallgatjàk e vagy le van ejtve lattam es ennyi.

2020. szept. 3. 22:02
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megírják a napköziben. Volt már jó nénink, aki ellenőrizte is, volt nemtörődöm, aki csak láttamozta, és katasztrofális, aki rávette a gyereket egy rossz megoldásra. De minden esetben ha idehaza észrevettem, és befejeztük/kijavítottuk, másnap azt értékelte az osztályfőnök.

Szóval nálunk hazahozzák, és a napközi sem kötelező, fura suliba jártok.

2020. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!