Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Màshol is úgy van, hogy...

Màshol is úgy van, hogy elsöben nem lehet haza hozni a hàzi feladatot es kötelezö a napközi es vagy megcsinàlja/érti a kicsi, vagy beíràst kap üzenöfüzetbe hogy nem szorgalmas nincs kész?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon zavaro, hogy nem ülhetek a gyermekem mellett segíteni öt.

És ha nem megy neki vagy nem tudja megcsinàlni, egyszerüen csak kap szorgalom értékelés címen az üzenö füzetbe beíràsokat hogy ez meg az sem volt kész


Most ezt törvény szabàlyozza màshol is van épphogy kikerülve az ovibol elsö osztàlyba, hogy ellehetetlenítik a szülöi segítseget?


Oké hogy hétvégén haza lehet hozni, de azzal nem lehet elösegiteni azt hogy naponta legyen felkészült és megelözni a beiràsokat



#1. osztály #első osztályos #hàzi feladatot megtiltjàk haza hozni
2020. szept. 3. 19:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki a napköziből ha tudsz vele otthon tanulni. Ha nem akarsz balhét velük akkor hivatkozz valami családi okra, mondjuk a család időbeosztására, ami miatt a későbbi elhozás saaaajnooos szinte megoldhatatlan többlet teher lenne számotokra és hasonlók. És ne engedd lerázni magadat valami paragrafus-hivatkozással, nincs kötelező bentlét normál iskolákban.
2020. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

10# igen ha hazahozhatnà, legalàbb esélyt kapna javitàsra.de ugy vettem èszre a késöi munka màr kàros is 6 évesen, a faleveleken - csinàlta ugyan-, de itthon màr elsirta magàt. Kudarcélmény a HARMADIK napon.

Es igy teljesen képbe is kerültem mi a baj.

Pici fekete szinezhetetlen àbràk es rajzoljon 1 cm -s faleveleket (holott alap, hogy a nagyobb motivumoktol kellene a kisebbek felè haladni, ahogy az oktato tankönyvükben is van, amit még nem hasznàlnak mert "beszoktatàs" van vagy minek nevezzem ezt)

2020. szept. 3. 22:21
 13/26 A kérdező kommentje:
Jo tanàcs inkàbb nem irok mail 11#.megfontolando tényleg
2020. szept. 3. 22:22
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Most jut eszembe, akár a koronavírusra is hivatkozhatsz, hogy nem szeretnéd a gyereket a délutáni tömegnek kitenni (bekamuzol hozzá mondjuk egy asztmát, ami miatt veszélyeztetett).

Tényleg ne hagyd magatokat, egy életre megutálja a sulit.

2020. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Akkor ez az ut marad.

Köszönet!

2020. szept. 3. 23:11
 16/26 Andi80018 ***** válasza:
100%

Én eljöttem a munkahelyemről, mert nem akartuk napköziben hagyni a gyereket.Ebben a suliban csak annyi volt, hogy írtam ezzel kapcsolatban egy levelet az igazgatónak, azzal, hogy otthon vagyok, és megoldjuk a tanulást. Nem kötelező a napközi, sőt, örülnek, ha nincs ott a gyerek délután. :-D Most harmadikos, ugyanúgy elhozom órák után, csak sportra megy vissza heti kétszer délután.


Nálunk nagyon bevált, hogy sokat tudtam vele foglalkozni elsőtől.

2020. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Andi80018 ***** válasza:
100%
Egyébként nálunk is az volt, hogy a lecke se volt meg napközi alatt, és még az órai munkája is hiányos volt. Igazából azzal, hogy a gyereket elhoztam órák után, átmentem magán tanárba, minden aznapi órai munkáját átnéztem. Volt, hogy az is hibás volt, de le se ellenőrizte a tanár, úgy maradt.
2020. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nàlunk meg folyamat arra helyezik a hangsulyt hogy senki ne vegye ki napköziböl, a gyerek erdeke is szocializacios szempontbol,mert délutanonként vannak az eseteges szülinapozàsok is tartva


Vmiért nagyon nem akarjàk azt, hogy otthon tanuljanak.nem egyszer hivtàk erre fel a figyelmet.


Olyan erzesem van, tartok attol is, ha virussal/csaladi indokokkal indokolok is, màr csak a kivétel önmagàban pecsét lenne a kicsin.


Rugalmas munkaidöm van es kombinàlt is home officcal, meg tudom oldani hogy 16 helyett 14:30 ra menjek èrte. Mert akkor màshova tolom ki a munkaidöt.


De én màr amugy idegileg is kezdek kibukni, es addig nem merek forro fejjel beleugrani semmibe.

Magamtol is tartok, hogy jo tanitoja lennék e itthon vagy azt is végig görcsölném e.mint azon az ominozus 3.napon napon amikor màr sirt a kicsi. Ezt olyan fajo làtni!!


Es anno itthon pedig sokat jatszottunk hasonlokat(szoktattam hozzà) pl kakukktojas keresés, vagy képek közti különbsègek keresèse, vagy kösd össze kinek melyik az àrnyéka,MINDIG moka kacagàs es jatek volt és van mosolygo fej nyomdànk is.

A suli vagy a tanito meg valahogy ràm olyan teljesitmèny kényszert rak ezekkel hogy büntetès beiràssal motivàlna es voltaképp a gyermekem kudarcélményeitöl vagyok rettegèsben hogy egy eletre megutàlja igy majd a tanulast, hogy ilyenek miatt hogy lelkileg nem vagyok toppon, kezdek nem bizni magamban hogy igy is tudnàm e otthon JÓL tanitani, pozitiv ingerekkel, biztatva stb.


Tegnap ejszaka en végig bögtem.

Es igy "forro" fejjek nem merek nagyobb döntéseket hozni magyon tartok a megbélyegzestöl is ha kiveszem, probàlom par hetet kivàrni mig elül ez bennem, meg tudom figyelni tendàl e arra hogy minel többmindent kitöltön maga egyedül, vagy ez lesz a jellemzö hogy nem csinalja/nem akarja/nem tudja.


Hàl ég, a tanito emlitett olyat, hogy kb honap végén összehoz ujra egy online szülöit, ami a gyerekek értékelését (tanitoi/szülöi meglàtàsokat)fogja felölelni nem egyénileg azèrt (arra ott lesznek a fogadooràk), de igy talàn a lényegi kérdéseket majd akkor meg lehet beszélni màs szülökkel is karöltve.


Szoval egyelöre

-probàlok lecsillapodni, összekaparni magam, hogy racionalis tudjak lenni

-megfigyelni merre tendàl a kicsi(föleg azt hogy kezdi megutàlni a sulit vagy örömmel megy, haza akar e minden nap jönni hamarabb, reggelente hogyan indul neki, élményei föleg pozitivak, vagy a negativ élmények mélyek e, azaz önbecsülest rombolo kudarcélményei vannak e, vagy csak olyanok, hogy pl jaj elestem)

- es nem eljàtszani a tanito bizalmàt es nem beskatulyàtatni a kicsit


Ezt az egy honapot most igy terveztem egyelöre

2020. szept. 4. 09:11
 19/26 A kérdező kommentje:

Megkerdeztem egy másik sulit random, évközi àtvételre van e lehetöség.

Azt mondtàk hogy ilyen indokkal hogy mert nem tetszik egy szabàly biztos hogy nem.

2020. szept. 4. 10:19
 20/26 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy "jó tanítója" lennél a gyereknek, de nem tudod úgy elmondani, ahogy a suliban a tanítónéni mondja, és előfordulhat, hogy bizonyos dolgok máshogy rögzülnek a gyerekben, mint ahogy bent kérni fogják.

Nálunk is kifejezett kérés, hogy alsóban napközis legyen a gyerek. Ott tanulnak, együtt tanulnak, bármit nem értenek, vagy gond van, az a személy magyarázza el, aki az órát is tartja nekik.


De nem is értem. 4. nap... Esélyt sem adsz a sulinak.

2020. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!