Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Màshol is úgy van, hogy...

Màshol is úgy van, hogy elsöben nem lehet haza hozni a hàzi feladatot es kötelezö a napközi es vagy megcsinàlja/érti a kicsi, vagy beíràst kap üzenöfüzetbe hogy nem szorgalmas nincs kész?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon zavaro, hogy nem ülhetek a gyermekem mellett segíteni öt.

És ha nem megy neki vagy nem tudja megcsinàlni, egyszerüen csak kap szorgalom értékelés címen az üzenö füzetbe beíràsokat hogy ez meg az sem volt kész


Most ezt törvény szabàlyozza màshol is van épphogy kikerülve az ovibol elsö osztàlyba, hogy ellehetetlenítik a szülöi segítseget?


Oké hogy hétvégén haza lehet hozni, de azzal nem lehet elösegiteni azt hogy naponta legyen felkészült és megelözni a beiràsokat



#1. osztály #első osztályos #hàzi feladatot megtiltjàk haza hozni
2020. szept. 3. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

#20-as nem értem, milyen tanári magyarázatról beszél. Nálunk a napköziben felügyelő tanár volt, nincs magyarázat, csak annyira figyel, hogy csendben üljenek a helyükön a gyerekek, ha pedig kivisznek valamit neki, akkor láttamozza (nem ellenőrzi).


Nálunk is kifejezett kérés volt, hogy napközis legyen, mert az milyen jó a gyereknek. Tényleg nagyon szuper volt, az első félév után vettem ki napköziből, addigra olyan lemaradása lett mindenből, hogy alig győztük behozni... Mindezt úgy, hogy ő hazahozta mindig a cuccát, és a napköziben nem megcsinált/rosszul megcsinált feladatait esténként megcsináltuk. Sokszor este nyolckor-kilenckor végeztünk, mert délután fél ötkor úgy hoztam el a napköziből, hogy alig készült el valami feladat, az is rosszul. Csak írásból általában egy A4-es oldalt kaptak házinak, igazi élmény volt egy fáradt gyerekkel esténként nekilátni. Ha újra kezdhetném vele, akkor első naptól otthon tanulnánk, ahogy a kisebb tesójával is csináltuk.

2020. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

#20 vagyok

Nálunk a napköziben is azok a tanítónénik vannak, akik délelőtt az órákat tartják. Most 4.-ben változott annyit, hogy a magyartanító már nem napközizik az osztályban, de a matekos igen, meg a másik napközis is van velük heti 5x is tanórán.

2020. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nàlunk nem a tanitoi lesznek a felügyelök. Majd pontositom hogy ez minden napra érvényes e, vagy csak hébe hóba.


I.félévben a teljes önàllo munkavégzést nem hiszem, hogy úgy kellene kialakitani egy gyermekben, hogy beiràsokat gyüjt.

2020. szept. 4. 14:38
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"I.félévben a teljes önàllo munkavégzés"

Egyáltalán nem szükséges még az önálló munkavégzés.


Negyedikesem van, de még éppen ma is megnézte az osztályfőnök mindenki táskáját, hogy minden benne van-e, ami kell itthon.

2020. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Andi80018 ***** válasza:
100%

Nekünk is az volt, mint a 24-es válaszolónál. Én úgy gondolom, ha valaki megteheti, akkor vigye haza a gyereket órák után, és otthon tanuljanak. Ennél hatékonyabb nincs, ráadásul nem fárad el, még később lehet vinni sportra-zenére, stb. De mikor este hazaér, már semmit nem kell csinálni, és mégis megvan a lecke, gyakorlás.

Egyébként gyereke válogatja, van olyan osztálytársa a fiamnak, akik simán hozzák az ötös eredményt a napközi ellenére is, viszont megfigyelhető, hogy mindnek van legalább egy testvére, aki idősebb, vagy nagyon nyugodt típus, aki már elsőben is simán tudott figyelni.

2020. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nálunk lehet dönteni,hogy kérek egy napközit vagy sem. Egy évben egyszer lehet változtatni. Elsőbe napközis volt,pénteken elhoztam mindig ebéd után. Most másodikba is kértem,ő nem akar az lenni,de mivel dután játszanak úgy vagyok vele,hogy használja ki amég van suli..lehet 2hét múlva bezárnak. De nálunk jelenleg a vírus miatt úgy vannak aki tudja vigye nem kötekednek. Az én lányom is most 2 napot végig van 3 napot ebéd után elhozom.

Sztem beszéld meg az igazgatóval vagy akire ez tartozik,hogy te megtudod oldani és tanulsz vele inkább otthon. :)

2020. szept. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!