Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova forduljak ha az osztályfö...

Hova forduljak ha az osztályfönök és az igazgató nem tesz semmit? Összevesztem az szmk-s anyukával aki az osztály pénzt szedi.

Figyelt kérdés

Eddig minden évben egy összegbe fizettembbe ahogy a többi szülö is az osztálypénzt.

Idén jeleztem hogy ezt havonta fogom fizetni csak,mivel nem tudni mikor állnak át digitális oktatásra a gyerekek így értelmetlennek tartom az egész évit kfizetni már most. Havi 3000ft amúgy az osztálypénz. Az szmk-s anyukának nem tetszik,mert így havonta ugrálhat be a bankba befizetni. Mondtam hogy akkor az osztály számlára utalok közvetlenül de ennek a nőnek semmi nem jó. A vita odáig fajult hogy azt mondtam nem fizetek semmit ha vmit vesznek osztályénzböl utolah befizetem a gyerekemre eső költséget ha láttam a számlát. Ki van akadva hogy plussz munkát csinálok neki meg miattam kell többet futkoznia,van vnit olcsóbban tud megvenni számla nélkül,elveszem az idejét a családjától. Szerinte vigyem másik iskolába a gyerekem mert ez egy elit iskola és a gyerekének is elmondta hogy Xy-ék szegények még osztálypénzt se tud fizetni. Az ő gyereke hangadó amugy az osztályban és a barátaival összefogva piszkálják az én gyerekem. Gúnyolják hogy csoró táskában felejtett penészes szendvicsekkel dobálják mivel mi olyan csorók vagyunk hogy biztos kajára se telik.

Jeleztem az anyukának nem kéne belekeverni ebbe a gyerekeket,az osztályfönök nem tesz semmit-gyerekem neki nem panaszkodik,ha látja és hallja közbelép ugyan de legtöbbször nincs ott. Az igazgató és ő is azt mondja felnőttek vagyunk beszéljük meg és háritanak hogy az iskola amúgy sem kérhet hivatalosan osztálypénzt az szmk-s anyuka milyen jó felnhigy már 6. Éve vállalja ezt a plussz feladatot.



2020. szept. 17. 06:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nem normális közösség, jobban jársz, ha a gyereket máshová viszed. Ha befizeted, akkor is gúnyolni fogják.


Másrészről én utánanéznék a pénznek. Mert ha nem mondja meg a számlaszámot, akadékoskodik, eltűnt a pénz. Március óta nem volt iskola, a tavalyi pénzből bőven kellett volna maradnia.

Azt nem szabhatja meg, ki milyen ütembe fizeti be.


Én is szmk-s vagyok, a tavalyi pénzből maradt, és erre a tanévre nem kértünk - főleg a bizonytalan helyzet miatt is. Igaz, mi adunk bankszámlaszámot, és átvételi elismervényt is a beszedett készpénzről. A szülői értekezleten szoktunk bevétel-kiadás kimutatást odaadni mindenkinek.

Tavasszal pedig annak, aki előre befizette, felajánlottuk, hogy az időarányos részt visszafizetjük.

2020. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kifejezetten kérték (gimi) az utalást, a kimutatást pedig mindig megkaptuk e-mailben. Szerintem is valami nem oké arrafelé.
2020. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

Mire kell ennyi pénzt beadni?

Mi 2000ft-ot szedtünk gyerekenként egész évre. Igaz, hogy elsős a gyerekem, de én túlzásnak érzem,hogy 30.000 ftot kell beadni.

2020. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, hogy ha van közös fb csoport, messenger, akármi, nyilvánosan írd oda neki, hogy érdekelne, miért ilyen titkos minden, miért nem jó havonta utalni, miért nem lehet tudni a számlaszámot, meg hogy mire megy a pénz. Talán csak nem az a helyzet, hogy nem tud elszámolni a pénzzel? Ettől majd ég a feje, egyúttal a többi szülő fülében is elülteted a bogarat, hogy esetleg lenyúlja a lóvét a kedves anyuci. Ha meg nem is, legalább egy kis nyomásgyakorlás hatására elérheted, amit akarsz.
2020. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
98%

Én se értem mire költenek ennyi pénzt egy évben.

NÁlunk tavaly másodikban egész évre volt 2000 Ft az osztálypénz.

A legnagyobb része általában a kirándulásra szokott elmenni, de tavasszal ugye az is elmaradt.

Tisztasági csomagot mindenki külön viszi be, nem a közös pénzből fizetik, szóval havi 3000 Ft/gyerek rengetegnek tűnik, főleg h tavasz mellett most ősszel sem lesz sajnos osztálykirándulás.

2020. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
97%

Atyaég, 30 ezer egy tanévre? Az havi 3000. Mégis mire?

Nálunk 1000 ft/hó, de ebből még a kirándulás is kijött. Igaz, 1 napos.

És osztálypénznél nem játszik a számla nélkül 'ócsóbb'. Nincs ilyen, más pénzével KIZÁRÓLAG számlára vásárol nálunk az szmk-s, pont emiatt.

2020. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Hát még jobban áll a bál. Tegnap este a férjemnek panaszkodtam az szmk-s anyukáról és mérgembe mondtam hogy lehet elsumákolja a pénzeket abból van iphone meg nyaralások. Nem láttam hogy a fiam hallótávolságon belül van.


Ma az osztályfönök jelezte hogy a gyerekem a csóró vagy cseszegetésekre azzal vágott vissza hogy a hangadó anyukáját sikkasztással vádolta. Mindenképpen meg kell beszélnünk ezt a dolgot mert ez egy súlyos vád.

Kértem az osztályfönököt hívjon össze egy rendkìvüli szülőit mert szeretném leváltani a jelenlegi szmk-s tagot. Valamint jeleztem higy szóljon az anyukának hogy szeretném megnézni azt is hogy mire ment el az osztálypénz. Nem túl segítőkész egyébként,védi az szmk-s anyukát így tisztességes meg úgy,anno senki nem vállalta ezt a poziciót stb...

2020. szept. 17. 17:00
 18/35 A kérdező kommentje:

Az anyukának pedig jelezni se tudok,mivel letiltott miután írt hogy rágalmazasért meg becsületsértésért feljelent minket.

Az oszt.fönöknek ezt is emlitettem hogy nem lehet vele beszélni le is tiltott ne tudjak neki irni.

2020. szept. 17. 17:02
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos az anyukának vaj van a füle mögött. Kíváncsi vagyok, mi fog ebből kosülni.
2020. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, üssed csak ezt a vasat tovább, mert tuti, hogy sumákol, azért cirkuszol ennyire. Hátha beijedsz és abbahagyod.
2020. szept. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!