Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova forduljak ha az osztályfö...

Hova forduljak ha az osztályfönök és az igazgató nem tesz semmit? Összevesztem az szmk-s anyukával aki az osztály pénzt szedi.

Figyelt kérdés

Eddig minden évben egy összegbe fizettembbe ahogy a többi szülö is az osztálypénzt.

Idén jeleztem hogy ezt havonta fogom fizetni csak,mivel nem tudni mikor állnak át digitális oktatásra a gyerekek így értelmetlennek tartom az egész évit kfizetni már most. Havi 3000ft amúgy az osztálypénz. Az szmk-s anyukának nem tetszik,mert így havonta ugrálhat be a bankba befizetni. Mondtam hogy akkor az osztály számlára utalok közvetlenül de ennek a nőnek semmi nem jó. A vita odáig fajult hogy azt mondtam nem fizetek semmit ha vmit vesznek osztályénzböl utolah befizetem a gyerekemre eső költséget ha láttam a számlát. Ki van akadva hogy plussz munkát csinálok neki meg miattam kell többet futkoznia,van vnit olcsóbban tud megvenni számla nélkül,elveszem az idejét a családjától. Szerinte vigyem másik iskolába a gyerekem mert ez egy elit iskola és a gyerekének is elmondta hogy Xy-ék szegények még osztálypénzt se tud fizetni. Az ő gyereke hangadó amugy az osztályban és a barátaival összefogva piszkálják az én gyerekem. Gúnyolják hogy csoró táskában felejtett penészes szendvicsekkel dobálják mivel mi olyan csorók vagyunk hogy biztos kajára se telik.

Jeleztem az anyukának nem kéne belekeverni ebbe a gyerekeket,az osztályfönök nem tesz semmit-gyerekem neki nem panaszkodik,ha látja és hallja közbelép ugyan de legtöbbször nincs ott. Az igazgató és ő is azt mondja felnőttek vagyunk beszéljük meg és háritanak hogy az iskola amúgy sem kérhet hivatalosan osztálypénzt az szmk-s anyuka milyen jó felnhigy már 6. Éve vállalja ezt a plussz feladatot.



2020. szept. 17. 06:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%
Ezt ne hagyd. Nem fog feljelenteni hidd el. Most lebukott azert kapálozik ennyire meg jajgat...majd ird meg mindenképp mi lett belőle erre kiváncsi leszek..ez rengeteg pénz amiről beszélünk itt ahhoz hogy ennyi kelljen egy bizonytalan iskolai tanévben
2020. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi a csudára költötök havi 4000Ft-ot fejenként???
2020. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Hányan vagytok egy csoportba? Mire szokott kolteni mit mond? Mert ennyi penzbol ha 3000*10*25 gyerek van azis 750.000.....
2020. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
96%

1. Osztálypénzt követelni a törvény szerint nem lehet. Hátrányos megkülönböztetés nem érheti azt a gyereket aki nem fizeti be, márpedig a gúnyolódás az annak számít.

2. Azért furcsa, hogy nincs elszámolás. Ha egy átlagos 30 fős osztályt nézünk ez kis híján egymillió forint évente. Mi a fenére kell ennyi pénz? Főleg, hogy kirándulni sem mentek.

2020. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi pénzből mondjuk kerül uj telefonra meg utazásra is...tuti sunnyog...
2020. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Ti havi 3000 ft-ot mégis mire szedtek? Mi még 12.-ben se szedtünk havi 1000 ft-nál többet, pedig egy végzős osztálynak azért szerintem a legnagyobbak a kiadásai... (pár hónapja végeztem)


Nehogy engedj neki. Tarts ki amelett, hogy te havonta fizeted, DE csak úgy ha látod is hogy mire költi.

2020. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sok volt amúgy anno az osztálypenz, de ezt szavaztuk meg az első szülőin. Az volt az elképzelés, hogy abból fedezünk majd a 8 év alatt minden iskolai dolgot, tehát a kirándulásokat, ajándékokat és majd a ballagást is. Az en gyerekem végülis nem járt végig oda: az utolsó éve végén kaptam egy elszámolást arról, hogy összesen mennyit fizettem be, annak mennyi része meng el az évek alatt a kiadásokra és mennyi volt a későbbiekre a megtakarítási rész. Ezt vissza utalták
2020. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%

Te nem rágalmaztál senkit nyilvánosan. Hatodikos gyermeked nem büntethető. (Ilyenért akkor sem, ha elmúlt 12 éves). Tehát az anyuka már itt bukta a dolgot. De nyugodtan be lehet lebegtetni a rendőrségi feljelentést, sőt, akár meg is lépni, ugyanis ha számla nélkül vásárolt a befizetett összegekből, akkor nem tud elszámolni, tehát ténylegesen kimutatható lesz a sikkasztás.

Egyébként a 30.000 brutál összeg. Nálunk, budai iskola 5-6.000 Ft/félév, ebből fénymásoló papír, tisztasági csomag és tanári ajándék van véve meg mikulás-csomag. A kirándulásokra külön fizetünk, mindig a pontos részvételi díjat.

Szerintem ne hagyd annyiban, nyugodtan gyűjtsd össze a bizonyítékokat, és gondold át, hogy hol érdemes jelezni a problémát. Ha az igazgató és az osztályfőnök nem akar tenni semmit, a rendőrséghez meg nem akarsz egyből fordulni, akkor szerintem az iskola fenntartójához és az oktatási jogok biztosához fordulhatsz. Sok sikert!

2020. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom.mi lett???
2020. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Havonta fizetem az osztálypénzt. Az anyuka összeállitja a kimutatásokat.

Rendkivüli szülőit a járványhelyzet miatt nem lehet tartani hogy a leváltásról szavazzunk.

A gyerekemnek nyilvánosan osztály elött kellett elnézést kérnie a másik gyerektől. Suliba nem szólnak egymáshoz.

2020. szept. 28. 06:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!