Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak, ha a kislányoma...

Mit csináljak, ha a kislányomat folyton terrorizálja egy osztálytársa?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökkel beszéltem, azt mondta, hogy ő is észrevette, hogy piszkálja a kislányomat, ő sokat próbál ezzel a lánnyal beszélgetni, de nem hallgat rá. Azt javasolta, hogy beszéljünk a szülőkkel. Ez decemberben volt, beszéltünk is velük. Akkor 1-2 hétig nem volt gond, de januárban újra kezdődött. Lökdösi, ütögeti, gúnyolja, megdobálja sárral (érdekes mindig, ha új dolog van rajta). Tudom, hogy gyerekek és valamilyen szinten kettőn áll a vásár, de nem fogom hagyni, hogy el vegye ez a kislány a kedvét a sulitól. A szülőkkel múlt héten beszéltem, de szerintük biztos csak félreértés, az én lányom hazudik, illetve csak játszanak. Szerintem nem valami vicces, amikor sírva jön ki az iskolából.

Szerintetek ha ez az egész nem marad abba, akkor mit tudnék tenni? Az osztályfőnök csak annyit tud mondani, hogy beszéljek a szülőkkel, de ugye ez nem használt. Amikor a szülőknek mondtam, hogy az osztályfőnök is észrevette, hogy a kislány piszkálja az enyimét, kiakadtak, merthogy nekik nem mondott semmit erről.

Tehát a szülőkkel nem lehet dűlőre jutni, az osztályfőnök nem segít, akkor mégis mit tudok tenni? Kérjek egy időpontot az igazgatóhoz?


(Igen, tudom, hogy a vírus miatt bezárt “minden”, de a mi sulinkban van felügyelet, az osztályból több szülő se tudta megoldani a vigyáztatást, így mi rendesen megyünk suliba)


7 éves másodikosokról van szó, a válaszokat előre is köszönöm!


2021. márc. 9. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
hát, ha a gyk-n tudsz lógni, akkor jó eséllyel nem dolgozol, miért van a gyerek suliban?
2021. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Mert délutános, éjszakás nem lehet az ember?

Szünete sincs ugye?


Ez nehéz eset. Most a vírus miatt is. Ilyenkor az lenne a jó ha a szülők ill ofő együtt tudnának beszélni.

Erre kéne megoldás (akár online)

Nem is lehet annyiban hagyni. Ez később csak rosszabb lesz

2021. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

2-ban tanítok. Nálunk is van ilyen "bántalmazó" kislány. Ott tudjuk, hogy gond van otthon, nem törődnek vele. Próbáljuk megadni neki a figyelmet, hangsúlyozzuk a pozitív tulajdonságait. Ez segít. De az is igaz, hogy nálunk, a bántalmazott kislány se semmi! Provokálja, aztán ő sír.


Mondom ezt úgy, hogy az én egyik lányom is ilyen. Piszkálja a testvérét, aztán bőg hangosan, ha a nővére odacsap. Tehát lehet h tényleb a te gyereked sem egy angyal. Tudom írtad te is. De úgy, mintha nem gondolnád komolyan! Pedig a provokáló, kicsi odaszólások is bosszantóak egy idő után.


Ami a lényeg, hogy te ezt nem tudod megoldani. Ezt az igazgató sem. Ezt a tanító tudja/tudná.

2021. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Az osztályfőnöknek mondd meg, hogy ha nem oldja meg, akkor nem a másik szülővel fogsz beszélni, hanem az igazgatóval. Egyébként van az a helyzet, amikor már jobb másik iskolát keresni.
2021. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
#4 látszik nem jártál több műszakba sose te elmeroggyant!
2021. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Milyen 4-től 10ig,ez hülye. 2-től 10 az, plusz utazás okoska. Istenem.. Csak a 8tol 4ug munka van ebedszunettel irodán nem? Idiota.
2021. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályfőnök miért nem szól a másik szülőnek? Mivel ő van jelen amikor ezek az esetek történnek, ő látja felnőtt szemmel, tehát ha ő mondja el mi történik, akkor az hiteles mindkét félnek - elméletileg. Persze csinálhatja úgy is az a lány, hogy a tanító nem látja épp... Attól még szólhat a másik családnak a tanító, hogy panasz van a gyerekükre.


Lányod szól ilyenkor a tanító néninek?

2021. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez a tanítónő alkalmatlan a feladatára. Mi az, hogy te beszélj a másik szülővel? Ami az iskolában történik, azt ott is kell megoldani. Nem a játszótéren balhéztak össze.

Sajnos nekünk is van egy ilyen gyerek az osztályban, és nem csak az én fiamat piszkálja, hanem gyakorlatilag mindenkit. Már mi is beszéltünk az anyjával, először én, akkor persze egyből az volt a válasz, hogy az ő gyereke az maga az ártatlanság, az enyém kezdte. Legközelebb már a férjem hívta fel, ő keményebb, neki nem nagyon mert ellentmondani. Igazgatónál is jártak, de a nő is elintézi annyival, hogy jaj, hát csak játszanak. Elég szomorú, ha egy kisgyerek így játszik. Valószínűleg vagy őt bántják otthon vagy a szülei viselkednek így egymással, azt hozza be a suliba. És az a baj, hogy mindenhol van ilyen gyerek, akárhova viszed. Szerencsére nálunk azért a tanítónő jobban kezeli a helyzetet, de megállítani ő sem tudja. Ha behívják a szülőket 1-2 hétig nyugi van utána. A fiam kifejezetten örül emiatt az online oktatásnak. De hogy felsőben mi lesz, attól én is félek, mert ott már nem tutujgatják őket úgy, mint alsóban. Én sokat szoktam beszélgetni a fiammal erről, itt inkább verbális agresszió van, nem fizikai. Szoktam mondani, hogy miket válaszoljon neki, néha be is jön, de sajnos a fiam általában hangosan elkezd visítani, ha beszólogatnak neki, és a másik gyerek ezt nagyon élvezi. Sajnos örök dilemma ez.

2021. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Védje meg magát a lányod, 7 évesen csak képes visszaütni/lökni/szólni.
2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a normális válaszokat! :)


Azért írtam, hogy suliban van, mert ha nem írom, akkor abba kötöttetek volna bele, hogy mit pörgök ezen, úgyis online vannak. Mindenesetre köszönöm az aggódásodat, de sajnos az egy órás ebédszünetem nem terjed ki arra, hogy délelőtt otthon maradjak a lányommal és tanuljak vele. A munkámat meg nem fogom itt kifejtegetni, hisz a kérdés szempontjából irreleváns.


Igazából ez a kislány is talán figyelem hiányos lehet, 6 testvére van, szülők folyton dolgoznak... Az enyémmel próbálom beszélni, hogy kerülje, szünetbe legyen mással, de egymással szemben ülnek órán, így ott is megy a kakaskodás.


Alapjáraton az enyém eléggé kis mimóza lelkű, másokat se szokott piszkálni, de mindig azt mondom, hogy ne hagyja magát, mert az se jó, ha hagyja, hogy eltiporják, de ez nem számít provokálásnak! Szerintem, ha már az elején egyszer rendesen visszaszólt volna a kislánynak, akkor nem fajultak volna idáig a dolgok, mert nem használta volna ki, hogy ilyen kis nebántsvirág.


A tanítóra sajnos nem nagyon lehet számítani. Szerintem az ő dolga lett volna az is, hogy igenis elmondja a szülőknek, hogy a kislány nem tud beilleszkedni az osztályba és másokat piszkál.


A suli váltást csak nagyon utolsó lehetőségként szeretném venni, mert egyébként nagyon szeret idejárni, sok a barátja, a napközibe is nagyon szeret menni (ott nincs együtt ezzel a kislánnyal), de már ő is mondta, hogy már inkább elmenne másik iskolába... de sajnos valahogy meg kell tapasztalnia, hogy mindenhol lesznek seggfejek, csak nem mindegy hogy hogy...

2021. márc. 9. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!