Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam a nála gyengébb osztály...

A fiam a nála gyengébb osztálytársait terrorizálja, ofő emiatt állandóan engem zaklatott mivel javíthatnám meg szeptemberig a viselkedését?

Figyelt kérdés

Idén fejezte be a 9. osztályt, most végre nyári szünet van, és nem kell aggódnom mit csinál odabent. Rengeteget dolgozok gyerek apja sehol, nem segít semmit! Arra se volt időm hogy bemenjek szülőikre. Hiába magyarázom el neki hogy ne piszkálja azt a pár osztálytársát akiket szokott eltelik két hét megint értesülök mi történt. Egyszer majdnem kirúgták mert testnevelésen a medicinlabdát az egyik általa piszkált gyerek mellkasának vágta mert az visszaszólt neki amikor elege lett a beszólásaiból.

Szeretem a fiamat, mert nem buta (csomó négyese van), sportol, jár küzdősportra is magabiztos de amit azzal a néhány osztálytársával csinál arról nem tud leszokni bármit mondok neki. Engem idegileg kezd kikészíteni hogy miután végeztem a munkával, aggódnom kell nem e csinált valami rosszat megint a suliban a fiam. Szeptemberig meg kell változnia, kérlek titeket segítsetek!


2015. jún. 27. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez sok tekintetben olyan, mint az állatidomítás. Sokat kell vele együtt lenni és közös programokban résztvenni. Egy fiúgyerekek ebben a korban nagyon elkelne egy férfi-minta. Egy nyár alatt nem lehet bepótolni sok év elvesztett lehetőségeit.
2015. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez amit leírtál nem olyan mintha rágná a körmét, hogy "le tudod szoktatni". Itt sok-sok hosszú, és mély beszélgetésre lenne szükség, hogy kiderüljön miért viselkedik így, mit akar az erőfitogtatással megmutatni vagy esetleg kompenzálni. És igen, sok együtt töltött időre.
2015. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Előbb vagy utóbb csúnyán el fogják verni. Nálunk is volt egy ilyen gyerek, egyszer csak besokalltak a "gyengébb" gyerekek és szóltak haveroknak, tesóknak stb (akik keményen boxoltak) és hazafele egy elhagyatottabb részen enyhén fogalmazva "szétverték" és kórházba került, viszont utána már megváltozott tehát hasznos volt a lecke. Szerintem ez próbáljátok elkerülni, beszéld meg vele, stb. biztos meg van az oka hogy miért viselkedik így.
2015. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
Szerintem vidd el pszichológushoz, és hogyha ennek ellenére sem változik meg, akkor szivasd ott ahol tudod, mint ahogy ő bánik az osztálytársaival. Attól , hogy a fiad érzelmileg sérült, még nem kellene mások életét megkeserítenie. Biztos ezzel próbálja kompenzálni az önértékelési problémáit.
2015. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom 4-es, a kérdezőnek mint anyának gondolom az lenne az elsődleges célja, hogy rendbe tegye a fia lelki sérülését, így én a szívasd ahol tudod verziót nem javasolnám.. Ha Te nem tudsz beszélni vele, főleg hatni rá, akkor vagy keress olyat aki igen, vagy tényleg vidd pszichológushoz.
2015. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Mivel büntetted? Telefon/internet/zsebpénzmegvonás vagy valami? Azért durva hogy a saját idegeid miatt aggódsz, nem azért hogy a fiad egyszer csak maradandó károsodást okoz és börtönbe zárják.

Az meg hogy nem tudtál elmenni szülőire kamukifogás. Lehet kérni egyéni időpontot is az osztályfőnöktől ezt megbeszélni. Gondolom nevelési tanácsadóba is derogált elmenni.

Ha a gyereked terrorizálná az enyémet, minden erőmmel azon lennék h kirúgassam ha te már nem csinálsz semmit. Nem hiszem el hogy a hét minden napján 12 órát dolgozol és soha egyszer se érsz rá bemenni de a gyereket se tudod semmivel se megnevelni...

2015. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Valószínűleg komoly lelki gondjai vannak a fiadnak.
2015. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mondd el neki, hogy majd x év múlva az egyik terrorizált gyerek megkeresi a múlt sérelmei miatt és szívfájdalom nélkül szétlövi majd a fejét.
2015. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vélhetőleg nem most kezdődtek a problémái a fiadnak, és tudnod kell, hogy a rendbetételük is sok időt és energiát vesz igénybe.


A 4. hozzászóló valóban „érdekes” mentalitású ember lehet, ha nem látja át, hogy azok a gyerekek, akik a gyengébbeket terrorizálják, már épp eléggé „meg vannak szivatva” az élettől. Lásd a kérdező gyerekét, akinek az életében nincs jelen az apja, az anyja pedig látástól vakulásig dolgozik, nem ér rá vele foglalkozni.

A gyerekem (alsós) osztályában is volt egy kisfiú, aki folyton terrorizált másokat. Ő is persze a gyengébbek felé ment, onnan is tudom, hogy a fiam (aki egyébként nem verekedős) egyszer már nem bírta tovább az ok nélküli hátbarúgásokat, lökdöséseket és odakente a földhöz, majd elmesélte, hogy rájött, valójában milyen gyáva a másik gyerek, mert attól kezdve hozzá nem nyúlt többet.

De bocs, elkalandoztam. Az osztálytársgyerekről kiderült, hogy totál gázos a családja, és nem foglalkoznak vele a szülei (apja neki is eltűnt a ködben), az anyja örült, hogy milyen önállónak tűnő, magabiztos gyereke van… Csak közben másokon verte le a problémáit, amiket otthon nem tudott kiadni magából.


Szóval, a fiadnak vélhetően az a gondja, hogy nincs önbizalma. Igen, jól olvastad – és én is a te szövegedet, amelyben leírtad, hogy „magabiztos” a gyerek szerinted. Azonban lássuk be, ha egy ember magabiztos, érzi, hogy szeretik, elfogadják, akkor nincs szüksége arra, hogy másokat szekáljon, hogy „lefele üssön”.

Önértékelésünk alapját a családunktól kapjuk, ahogy bánnak velünk a szüleink gyerekként, az nagyon meghatározza az énképünket később. Ha apám lelépett, elhagyott, nem érdeklem, anyám nem ér rá velem foglalkozni, akkor azt fogom magamról gondolni, hogy nem vagyok elég értékes ember, hiszen nem érdeklek senkit. Az édeskevés, ha néha azt mondják, hogy szeretnek. Éreztetni kell, figyelni kell rám, foglalkozni velem.

Ha pedig úgy érzem, nem vagyok „elég jó”, utálni fogom a világot, és be akarom bizonyítani, hogy „f***a gyerek vagyok”. Kamaszként alapból lázad az ember, hát még ha rájön egy ilyen családi háttér.

Az is lehet, hogy a „gyengébbek”, akiket bánt irigylésre méltók a szemében, mert mondjuk velük foglalkoznak a szüleik…


Bocs, ha rosszul esett, amiket írtam, nem kritikának szántam, csak arra akartam rámutatni, hogy nincs „csodaszer”, amit beadsz a gyerekednek, és hopp „megjavul”, hogy neked ne kelljen aggódnod munka után.

Ha megfenyegeted, csak rontassz a helyzeten. Látod, hogy a kirúgással fenyegetés sem hatott, mert csak a szorongását erősíti minden ilyen „támadás”.


Mindenen lehet változtatni, az élet folytonos fejlődés kell hogy legyen, ám ezért tenni kell. Azt ajánlom, keress egy pszichológust (sajnos a nevelési tanácsadóban most nyári szünet van, de tán ott tudnának segíteni), és menj el, kérj tanácsot!


Ha hülyeségnek tűnnek, amiket írtam, olvasd el az alábbi linken lévő cikket egy tanárnővel, aki kis „gengsztereket” rajzoltat, és „szelidít meg”. Tudom, hogy a fiad nem ennyire problémás, de talán segít másik oldalról látni a dolgokat.


[link]


A végén van a legjobb: „Ebből a rajzból ismertem meg István másik arcát, ami az agresszív, rossz tanuló, kezelhetetlen gyerek képe mögött van. Valójában egy őzzel, vagy ahogy odaírta, egy őzikével azonosul, ez az állat jelképezi őt. Azt mondta róla, egyedül van, mert az anyja elhagyta őt, és bármikor lelőhetik a vadászok. Miután megrajzolta ezt, sosem tudtam úgy ránézni mint addig. Onnantól kezdve tudtam, hogy kicsit sem szabad vele erőszakosnak lenni, hanem valami egész másra van szükség. Utána nagyon megkedvelt, bennem feltétel nélkül megbízott. Másnak nem is engedelmeskedett, mindenkinek azt mondta: Judit néni a góré”.

2015. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kilencedikes gyereknél ezt nem fogod egy nyár alatt megoldani, és feltehetőleg egyedül sem fogod megoldani. Ki kell deríteni az okát, hogy miért van rá szüksége, hogy ezt csinálja. Biztos ezzel menőzik, ami viszont arra enged következtetni, hogy nincs minden rendben az önbizalmával, hiába erős. Örülhetsz neki, hogy nem tépte ki a haját az a szülő, akinek a gyerekének a mellkasának dobott a fiad egy medicinlabdát. Már sokkal hamarabb foglalkozni kellett volne ezzel a problémával, de még most is azt mondom, pszichológust neki.
2015. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!