Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek április közepén...

Szerintetek április közepén ki nyitnak az iskolák?

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 12:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen egyet értek veled 30!

3. osztályos kislányom is rájött arra, hogy a tanárok mennyire másképp viselkednek mikor nyílt óra van, mint általában. Ezt ő maga mondta nekem. Párszor leültem vele meghallgatni az órát, hát el voltam képedve. A tanár mintha a bevásárlólistát olvasná, úgy mondja az anyagot. Az egyik gyerek kérdezni akart volna, ráförmedt hogy majd óra végén. Óra végén a tanár elköszönt, és kilépett. Mikor még nem volt ez az online világ, dolgozatírásnál olyan kétértelmű kérdést tett fel a tanár, amire még én magam se tudtam a választ. A gyerekek 90%-ának rossz lett az a feladat. Ugyanúgy beleszámolta a pontszámításba.

Én nem mondom, hogy minden tanár ilyen, mert vannak kiváló pedagógusok és ez a helyzet mindenkinek nehéz. Viszont sok tanár nagyon el van szállva magától, főleg azok akik kisgyerekekkel foglalkoznak.

2021. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

#21 Nem értem, miért csak tűzoltás van még mindig? Egy évük volt a tanároknak megtanulni a rendszert, ami amúgy nem is rossz ahhoz képest, hogy állami software. Nálunk konkrétan kva lusták a tanárok, vagy eddig sem dolgoztak semmit. Egyetlen online órája sem volt sem az elsősömnek, sem a negyedikesemnek. Kiadják a feladatot, hogy TK.54/1.2.3.4, és viszlát! Magam is tanárnak készültem, ezért mondom, hogy ez nem munka! Nem kell interaktív tanagyag, de egy kicsit igazán jobban megerőltethetnék magukat a tanárok!

Ne nyissák ki az iskolákat, de akinek be kell járnia dolgozni, az vigye be ügyeletbe! A többieknek pedig tartsanak normális oktatást! Mi a francot csináltak eddig az iskolákban, ha elképzelésük sincs, mint kellene átadni egy gyereknek és hogyan? Ez nem az online/offline oktatás kérdése. Egy eddig normálisan, lelkiismeretesen tanító tanár online-ban is ugyanúgy megtalálja a gyerekek motiválásának eszközeit, mint az órán.

Tűzoltás? Tavaly áprilisban még megértő voltam, de azóta egy ÉV telt el!

Bocs, nem rád vagyok mérges, de a jelenség már mindennek a teteje!

Azért az sem véletlen, hogy nem vagyok hajlandó olyan közegben dolgozni, ahol ennyire semmibe veszik a gyereket, és képtelenek egy változáshoz alkalmazkodni egy év alatt sem. Én nagyon dühös vagyok.

2021. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik a mi iskolánk elég ritka kivétel, itt felkészültek időben, ha esetleg megtörténne az, ami 1 éve. Már szeptemberben azzal kezdtek, hogy minden gyerek kapott sulis e-mail címet, a classroomban létrehoztak minden tárgynak külön termet, a gyerekeknek heti 1 órában tartottak foglalkozást a digitális eszközök használatáról. Sajnos már az első félévben többször is szükség volt rá. Bele bele hallgatva az órákba, se a gyerekekkel, se a tanárok hozzáállásával sincs baj, egész pozitív élmény. A leckével sem foglalkozunk többet, mint amikor ténylegesen suliba járt, először furcsa volt, hogy minek még online napközi is, de végül nem rossz dolog.
2021. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan nézve otthon fejezik be a gyerekek a tanévet.
2021. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
21%
Ez borzasztó. A gyerekek még kevesebbet fognak tudni mind a tudományokról, mint a szocializációról, a közösségi szabályokról. Mintha pont erre menne ki ez az egész, mindenki legyen még hülyébb.
2021. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűen csak a 4hetes zárás alatt azonnal el kellett volna kezdeni oltani a már regisztrált pedagógusokat. A többinek meg a klik-en keresztül felajánlani a soron kívüli oltást. A 4 hétbe belefért volna az ismétlő oltás is... De valóban, az a cél, hogy hülyéből legyen sok... és hát nem a pedagógus a szavazóbázis.
2021. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

#31!

Érdekes, amit írsz. A tavalyi kínlódás után nélunk (4. osztélyos gyerek) teljesen flottul mennek az órák. A tanítónénik a gyerek osztályából jelentkeznek be, ugyanúgy a tábla előtt áll, magyaráz, néha munkafüzetéből prezentál, akinek kérdése van, óra végén vonalban maradva megbeszélgetik, a differenciálásban részt vevők szintén opcionálisan óra végén átbeszélhetik a feladatot.

Most jól működik a rendszer, a gyerekek tudják, ki mikor szólalhat meg, 1-2 renitens kivételével figyelnek, csinálják is.

2021. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

#37 Jó nektek!

Nálunk a mai 4-es feladatkiosztás szó szerint ennyi:

"KÖRNYEZETISMERET: Keresd meg az Atlaszodban az Északi -középhegységet, majd keresd meg a tagjait is .

Börzsöny ,Cserhát,Mátra,Bükk,Aggteleki-karszt, Cserehát, Karancs-Medves hegység,Zemplén

IRODALOM:

A történelmi olvasmányok végére értünk. (A világháborúkról is vannak olvasmányok, de azokhoz nincsenek feladatok, ezért azokat egyelőre kihagyjuk.) Ma összefoglalás következik.

Oldjátok meg a MF. 60/2. és 61/5.a feladatait!

Ezekről kérek képet!

MATEK:

Egy új hét, egy új témakör kezdődik. A testekkel fogunk foglalkozni, amivel már tavaly is találkoztunk!

Ma a MF. 67/1.2. feladatait kell megoldanotok!

Erről küldjetek képet!

Előre jelezném, hogy a héten pénteken egy dolgozat vár rátok, egy google-űrlap. Tavaly is írtunk ilyet, nem kell izgulni!

A márciusi jegyet a dolgozat+ a visszaküldött munkátok alapján fogjátok kapni.

Meg fogom írni, hogy milyen feladatokra számítsatok!"


Ez a kösszb+ kategória. Ma először volt egy zoom-os angol órája a gyereknek, eddig erről szó sem volt.

A kétjegyűvel való szorzásra azt írta a tanár, hogy azt online-ban nem tanítja meg, majd utólag. WTF?


Mondom, mivel tanár végzettségű vagyok, és itthon vagyok GYET-en, én tudok segíteni a gyerekeknek, de így is éppen negyedannyit tudok egy gyerekkel foglalkozni, mintha iskolában lennének. Egyszerre kellene a két gyereknek kétféle órát tartani, a harmadikkal gyurmázni, és eközben főzni, mostni, takarítani.

2021. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

37!

Nagyon szerencsések vagytok, örülök hogy van ilyen példa is.

Mióta bezártak a sulik a kislányom nem nagyon látott táblát, a tanárok ahogy látom otthonról oldják meg a helyzetet. Sajnos a minőséggel is vannak problémák nálunk. Az egyik tanárnőnek rossz a mikrofonja, borzasztóan recseg,ropog, alig érteni valamit. Gyerekek már jelezték neki, azt mondta, hogy a gépükkel van akkor a baj. Érdekes, 24 gyereknek egyszerre rossz a gépe és csak annál az egy tanárnál. Már mi szülők is szóltunk neki, hogyha kell majd mi veszünk neki egy új mikrofont, ezen ne múljon. Azt mondta nem kell, ő meg feleslegesen nem fog erre kiadni pénzt. Múlt héten már mondtam a lányomnak hogy inkább ne is nézze azt az órát, teljesen felesleges mert semmit nem ért belőle.

2021. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!