Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az osztályozó vizsgát miért...

Az osztályozó vizsgát miért igyekszik mindenki elkerülni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Mert annak a jegyétől függ hogy hányas leszel félév/év végén. És sokan félnek hogy elrontják és rossz jegyük lesz
2021. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pedig ha belegondolsz, sokkal kényelmesebb, beosztod magadnak hogy tanulsz, ha meg mindent jól tudsz nem kell annyira izgulnod.
2021. ápr. 14. 23:11
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Igen csak sokakat megrémít hogy egy egész éves/ féléves anyagból kell írniuk amit meg is kell tanulni. Szerintem sem egy szörnyű félelmetes dolog
2021. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer évvégén 1-es kaptam matekbol a gimiben, s pótvizsgán kellett részt vennem.

Kérdezte a matek tanár, hogy hogy erzem magam.

Mondtam neki, hogy nagyon jól, mert míg a többiek 9 hónapot tanultak, nekem csak kettőt kell.

Mosolygott, majd mondta, hogy augusztusban találkozunk.

3-ast irtam, majdnem négyest, pedig nem igazan tanultam.

Többi evben mindig 2F volt.

Szóval nekem is jól jött.

2021. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
99%
Mert az egész Nyarad el van szúrva , pótvizsga miatt .tanulhatott meg az egész évi anyagot.
2021. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Azert, mert mig a tarsaid gondtalanul nyaralnak, buliznak, pihennek, szorakoznak, kvazi a jol megerdekelt munka utan, addig te tanulhatsz augusztusig. El van cseszve a nyarad.szeptemberben meg ulhetsz be a suliba megint.
2021. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Mert apránként számot adni könnyebb, mint egyben.

Emiatt nem olyan egyszerű az érettségi sem.

2021. ápr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
99%

U.i.: a pótvizsgásra reagálva

egy tárgyra készülni nem ördöngösség, de mindenre?

2021. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, hogy pótvizsgára vagy sima osztályozóvizsgára gondolunk. A pótvizsga szerintem szívás, mert valószínűleg a szinte semmiről kell felkészülni nyáron.

A sima osztályozó vizsga meg egy elég király dolog szerintem. Önként jelentkezel, felkészülsz, aztán nem kell bejárni arra az órára. Én gimisként amiből csak lehet igyekszem minél hamarabb oszályozózni, hogy kevesebb órám legyen. Nyilván azért ezen sem szabad megbukni, mert ha mégis összejön, akkor nyáron ugyan úgy pótvizsga. De ha jelentkeztél, akkor nyilván alap, hogy minimum annyit készülsz, hogy be bukj, szóval nem para. Én speciel nem kerülöm az osztályozó vizsgát, mert szerintem jó dolog.

2021. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjétek a pótvizsgát az osztályozóvizsgával. Ha pótvizsgára kell menni, akkor az augusztus végén van, mert megbukott a diák, és egész nyáron tanulhat. Nyilván nem fog. Amúgy meg nyáron nehezebb is egyedül felkészülni, és ha 9 hónapig a suliban nem tanult, amikor minden nap volt iskolában, vajon otthon egyedül, tanár nélkül majd fog? Ah, dehogy.

Az osztályozóvizsga az meg év végén van, ha valamiért a gyerek nem tudott bejárni suliba. Mi most a járvány miatt ilyen helyzetben vagyunk a lányommal. 7. osztályos, 13 éves. Folyamatosan könyörgöm az igazgatónak, hogy hívja be évközi vizsgára, hogy ne az egész éves anyagból kelljen vizsgáznia. 13 tantárgy 2 napba besűrítve, és pl. a törikönyvet láttad milyen vastag? Persze egyetemen ez tök jó, de azért egy 13 éves gyereknek? Teljesen más tanulási stratégiákat kíván, mint ahogy eddig csinálta. És ez egy darab lehetőség. Ha egyest ír, megbukott. Év közben meg van vagy 5-6 dolgozat, házi feladat, órai munka stb. Ő pl. matekból nagyon rossz, de eddig 3,4 volt, mikor hogy sikerült, mert lelkes, és jelentkezik órán, na meg a többieknek sem megy, és a tanár viszonyít. Ha év végén egy darab vizsgája lesz matekból, én attól tartok, hogy meg is bukik. De ha kap egy kettest, annyira annak sem örülök, mivel a jegy számít a továbbtanuláshoz.

A fiam is így van, ő alsós, hát az pont nem érdekel. Olvasni, számolni tud, ott biztos átmegy, de a kettes sem érdekel, mert sehova nem számít.

2021. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!