Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan kezeljem ezt a szituációt?

Hogyan kezeljem ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

Dolgozatot írnak holnap, de még nem tudtam rávenni hogy tanuljunk, mert mostanában minden összejött nálunk, és emiatt a 10 éves gyerekem pedig napok óta hisztizik, ha hozzászólok. Csak játszik, tanulni nem akar. Egész álló nap veszekedtünk, nekem is nagyon elegem van már, de úgy döntöttem veszek egy utolsó nagy levegőt, és nyugodtan, kedvesen beszélgetek vele, segítek neki, és kértem, hogy csak 10 percet tanuljunk. Ismét ordítás volt a válasz, nálam meg elszakadt a cérna, sírva jöttem ki tőle. Totál elegem van, ha lehozom a csillagokat az égről, akkor is csak veszekszik velem.

Nem baj ha nem kitűnő tanuló, de az utóbbi időben szerzett pár rossz jegyet, így fontos lenne most egy jobb dolgozat.

Segítsetek, mit csináljak vele, hogy vegyem rá a tanulásra?


2022. febr. 6. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
Hány éves, hányadikos?
2022. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Fura, hogy készülnie kell a dolgozatra egy 10 évesnek.
2022. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
4%
Remélem, kamu... nagyon remélem :(
2022. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Az iskolába kell tanulni, nem otthon hétvégén.
2022. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
10%

Ilyenek a mai fiatalok. Majd később jönnek rá,hogy mennyire fontos a tanulás,most nincsen életcéljuk. Ennyi idősen meg minek kell? Majd amikor középiskola körül kellene ötletelnie,hogy mit szeretne lenni és azért küzdeni. Aztán rájön,hogy mégsem az akar lenni, hát akkor meg mivan, megy tovább az élet ő meg egy másik szakmát választ és azért küzd.

#4 A mai oktatás már megköveteli,hogy hétvégén is tanuljanak a gyerekek. Gimnazista végzősként nem tudok annyira visszaemlékezni,hogy mikor nem tanultam hétvégenként. Most,hogy itt van/volt ez a pandámia, a távoktatás nem könnyítette meg a helyzetemet, mindent most utolsó évben kell saját magamtól bepótólnom és már úgy élek szinte mint egy egyetemista, pedig még nem is érettségiztem le.

2022. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is kellett tanulnom a hétvégén már másodikban 🤷‍♀️ (Határozottan emlékszem, hogy a szorzótábla bemagolását mindig házinak kaptuk, hogy a tanórán műveleteket gyakoroljunk.) Ha nagyon belustultunk (hárman vagyunk tesók), akkor anyu bejött a szobánkba olvasni és addig nem állhattunk fel az asztaltól, amíg meg nem tanultunk mindent. Akkor átnézte a leckét, kikérdezett és mehettünk a nappaliba játszani.
2022. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem véletlenül hisztizik, Azt kell megoldani, amiért azt teszi. Utána majd fog tanulni, addig nem.
2022. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
Mivel egy alamuszi nyuszi vagy akinél a gyerek az úr.. Nos. Ideje lenne határozottnak lenni.
2022. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, mik jöttek nálatok annyira össze, ami miatt ilyen lett. Azt kell előbb megoldani. Ezt a dolgozatot meg most elengedni. Ha mgoldjátok a fennálló problémákat, a gyerekkel is értelmesen lehet majd beszélni arról hogy a saját érdekében javítson a jegyein.
2022. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Mivel játszik?

Ha géppel akkor a net kinyomva, és ha kész a lecke akkor talán, ha nem állat ként viselkedik.

2022. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!