Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos szülők, nálatok...

Első osztályos szülők, nálatok ez, hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy lányom most kezdi az első osztályt. Megkaptuk a listát, és bevallom kicsit el vagyok hülve, hogy a leendő osztályfőnök felsorolta a márkákat " javaslat" gyanánt (ami sokkal inkább kritérium) milyen csomag színesceruzát, festéket, pasztelt stb vegyünk.. Nem a legdrágább, de nem is a legolcsóbb, és nem is az a probléma, hogy nem tudjuk megvenni. De mi a helyzet a másik szülővel, aki nem tudja ezeket a márkákat megvenni a gyereknek?

Szülőin is csak azt sorolta a leendő osztályfőnők ő miből mit szeret használni..

Ti mit gondoltok erről? Egyáltalán nektek előírták milyen márkát vegyetek?



2022. júl. 29. 15:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Hugom sulijaban is voltak ajánlott márkák. Tényleg megeri egy jobb minőségi, kicsit drágább grafit/ceruza/ragasztó, mint a legsz4arabb.
2022. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

"Félre értetted. A kettő lap nem ugyan az, de mind a kettő fa mentes."


Itt elvesztettem a fonalat. Ha tudod hogy nem egyforma, mi a probléma? Meg kell azt is venni.

2022. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

22# mindkettő famentes..

Mi a különbség? A fejléc.



Őszintén? Szerintem oly mindegy milyen lapra rajzolnak, meg kreatívkodnak. Ennyi lenne a lényeg.

2022. júl. 30. 15:16
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted. Amúgy meg nem, mert pl festeni nem tud a műszaki kartonra, a famentesen szebbé lehet színezi, a nem famentes pedig jó ceruza rajzra. De őszinte leszek, már most sajnálom a tanító nőt, akihez a te gyereked kerül, mert ritka kötözködni típus vagy.
2022. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom lehet magánvéleményem. 🤷‍♀️ Ahogy neked is meg van.

Attól mert van véleményem, ami lehet eltér, még nem fogok leállni az iskolával vitázni, minek kell ennyi féle papír (amit ismerős 2 gyereke el is mondott, hogy a felét nem használták el idáig pedig 6.osztályba megy a nagyobbik gyerek)

Nem is a papír ára ami zavar mielőtt azt hinnéd, mert nem fog földhöz vágni.

De az értelmetlen dolgok megvásárlását nem szeretem.

Beszélgetni nyitottam a fórumot, nem vitának, se nem kötözködésnek.

2022. júl. 30. 17:18
 26/42 anonim ***** válasza:
64%
akkor ne vedd meg, nem fog belehalni a gyerek, max ha kell kér mástól. kicsit ciki, de majd megszokja. 🤷‍♀️
2022. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Millió haszontalan és értelmetlen dolgot vásároltál már meg eddig is q gyereknek és ezután is fogsz. Hisztizhetsz még kicsit, bár nem értem miért épp a rajzlapokon és a színes ceruzan, hiszen azokat épp használni fogják. A tisztasági csomag, ruhaszalveta és egyéb okosságok nem zavarnak?
2022. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Na most ki kötözködik?

Nem, képzeld sosem vettem értelmetlen dolgot a gyerekeimnek.

🤷‍♀️


Miért zavarna a tisztasági csomag? Ha nem kérnék, akkor is magamtól csomagolnék a gyereknek. Mert alap dolog.

2022. júl. 30. 20:34
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, dehogynem. A tisztasági csomagot 1000 gyerekből 1 használja az első pár hét után. Tema lezarva.
2022. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Hm.. Te biztosan ismered a gyerekemet ugye? 😂
2022. júl. 30. 21:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!