Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola és a facebook?

Iskola és a facebook?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők!


Érdekelne nektek van e külön létrehozott csoport gyermeketek osztályának, az osztályfőnöknek és szülőknek, nem pedig a gyerekek részére?


2022. aug. 5. 16:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
Használják a tanító nénik folyamatosan, így én is kénytelen voltam regisztrálni, de inkognitóban vagyok és csak az iskolai dolgokra reagálok. Ha valaki véletlenül rámtalált, annak más fórumon elmagyaráztam, hogy miért nem jelölöm vissza.
2022. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%

3 gyerekem van, az egyik osztályában van messengercsoport, és villámgyorsan beleírkál mindent az ofő. A másiknál csak fb csoport van, az kicsit lassabb áramlás, de jó. A harmadiknál nincsen semmi ilyen, onnan tudok meg mindent utoljára.

Nálunk is van olyan, aki csak emiatt van a fb-on, Kovács család néven. Hidd el, hasznos. Ha nagyon nagyon nagyon ódzkodsz tőle, akkor kell egy jó haver, aki átküldi neked az infókat. De ez elsőben, ha mindenki ismeretlne, nem fog működni.

2022. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%

Van, oviban is volt, mindkettőnél külön messenger csoport is, az utóbbiban aktívabb mindenki.

Nálunk is vannak olyanok akik csak ez miatt regisztráltak, csak ezekre használják, egyikőjük pl hülye álnéven van...

2022. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem csak az of és a szülők vannak benne, hanem az összes tanár akinek köze van a gyerekhez

#13

2022. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
15%
Azért elég vicces világot élünk, nem is olyan régen még internet sem volt, mégis mindent tudhattak a szülők anélkül is. Nekem sincs facem és nem is csinálnék emiatt.
2022. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

15#


Ugyan így gondolom.

Egyszerűen nevetséges, 35 éves vagyok, felnöttünk elvégeztük az iskolát nélküle, és a szülő még is tájékozott volt a gyermeke dolgairól..🤷‍♀️


Barátnőmet kérdeztem, neki nagyobb gyerekei vannak, nekik pl már 5.osztálytól a gyereknek saját messengernek kell lennie, az iskola kérésére..

2022. aug. 5. 19:54
 17/30 anonim ***** válasza:
17%

Mi megoldjuk,mert a férjem fent van a face-en.

Én nem regisztráltam rá soha,és nem is fogok.

2022. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát, 15-16-os írásotokra azzal tudnék reagálni, amikor anyámék lecserélték a tekerős csapokat karosra nagyanyám házában, és a két mama (mivel süketek, jól hallhatóan) összesúgtak a hátunk mögött, hgy meccsoda hüjjeség mán ez, hát nem volt jó az a tekerős 50 évig, variálnak itt ezek... Én meg úgy gondolom, amikor spórolásból zuhanyozás közben elzárom a vizet, hatalmas találmány, hogy a karos csapnál ki tudom újra ugyanazt a hőfokú vizet facsarni a csapból és nem kell fülig habosan megint állítgatni.

Szal ja, 35 éve is tudott anyám mindent rólam, vagy nem, de mivel ma már arra számítanak a tanítónénik is, hogy fb-ja a legtöbb szülőnek van, erre a csatornára tervezik a kommunikációjukat.

Szóval persze, lehet boldogulni a modern technika nélkül is, dacból, de egyszerűbb vele.

2022. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de a kettőnek köze sincs egymáshoz. Persze értem mit szeretnél kihozni belőle, csak még sem lehet a kettőt egy kategóriába sorolni.


Szerintem meg egyáltalán se nem praktikus, se nem normális egy gyereket a facebookra rászoktatni, az iskolának meg végképp nem kellene.


Tudod, ha azt mondja az iskola itt van egy weboldal, ahol csak is kizárólag az iskolai dolgok vannak, az iskola dolgozói ezt lehet használni, azt mondom rendben. Talán még azt is kijelentem praktikus. De a facebook? Hát nem.

Lassan ott tartunk, hogy a gyerek nem tud kézzel írni mert minden digitális.

Én szeretek kinyitni egy könyvet, eskü hiába csapom fel a laptopot.. Nincs meg az az érzés.

2022. aug. 5. 21:02
 20/30 anonim ***** válasza:
85%
Na, kérdező, most már ferdítesz. Kifejezetten a szülői csoportról kérdeztél. Az már hogy szoktatná rá bármire is a gyereket???
2022. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!