Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola és a facebook?

Iskola és a facebook?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők!


Érdekelne nektek van e külön létrehozott csoport gyermeketek osztályának, az osztályfőnöknek és szülőknek, nem pedig a gyerekek részére?


2022. aug. 5. 16:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen olvastad volna az előzö hozzászólásomat, barátnőm gyerekeinek már 5.osztálytól kérik a messengert az iskolában.
2022. aug. 5. 21:10
 22/30 A kérdező kommentje:
Igen, az eredeti kérdésem a szülő-tanár csoportról szól.
2022. aug. 5. 21:12
 23/30 anonim ***** válasza:
97%

Ha tetszik, ha nem online világot élünk. Sokkal gyorsabban lehet így elintézni bármit. És hogy miért pont a facebook?! Mert az szinte mindenkinek van. Próbáltam én direkt oktatáshoz tervezett alkalmazáson keresztül kommunikálni a szülőkkel, egy részüknek a letöltés és regisztráció sem ment, volt egy anyuka, akivel 2 óra alatt sikerült és aki letöltötte sen nézte rendszeresen. Na facebookon ilyen probléma nincs, az a "leghülyébb" szülőnek is van és használja is. Ráadásul látom, hogy ki látta már amit feltettem. Szavazásra bocsátani is könnyebb valamit. Online oktatás előtt még mindent kinyomtattam, beragasztottam az üzenőbe és kértem, hogy a szülő írja alá. Egy csomó idő, energia és papír. Plusz én például telefonálni utálok, miért lennék köteles telefonon beszélgetni szülőkkel, ráadásul saját pénzen? Arról nem is beszélve, hogy annak ami írásban történik nyoma marad, míg a szó elszáll.

A facebook nem ördögtől való, miért kell annyira ellenkezni? Ésszel kell használni és nincs probléma. (nem Magyarország)

2022. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Van. Olyanokat írnak bele, amiket előttem is írtak. Online suli alatt ott volt chatszobában a szülői is, amikor a gyerekek mentek de a suliba nem mehetett be más (az ajtón nem lehetett bemenni, csak engedéllyel) a rajzokat is amiket csináltak a gyerekek és kitettek felrakták. Zárt csoport, csak a tagok látták. Idén az osztálykirándulást is ott szavaztatta meg a tanárnő stb

Már ilyen világot élünk, ami lehet digitálisan megy, az ügyintézések jó része is e-papíron elérhető. Rengeteg papírhulladékot is kivált, azt sem lehet mondani, hogy elhagyta, otthagyta a suliban, kivan téve, mindenki tud róla időben.

2022. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekeknek van Facebook, hanem a szülőknek, levelezéshez. A gyerekek úgy tudom, az FB szabályzata szerint nem is használhatnák... Sokkal egyszerűbb, mint köremaileket küldeni, és visszaolvasni is. Ha meg nem akarsz tartalmakat megosztani, ismerősöket jelölgetni, akkor semmit nem kell. Nálunk ilyen "mi volt a lecke, mert Pisti beteg volt" kérdésekre meg "holnapra hozzanak be kék filctollat" figyelmeztetésekre van. De egyszerűbb mondjuk megvitatni ha bármi probléma felmerül vagy pl. szavazni lehet... stb.
2022. aug. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Van. Volt oviban is. Hasznos. Nem kell hozzá aktív fb használat. Én se használom, csak olvasom. Nincs posztom, nem tolok képeket.
2022. aug. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"már 5.osztálytól a gyereknek saját messengernek kell lennie, az iskola kérésére.."

Messenger. Nem Facebook. Az lehet facebook nélkül is. És szerintem praktikus hogy nem kell eljárkálni ha beteg elkérni a leckét pl.

Igen amúgy az én szüleim is mindent tudtak annak idején. Ja nem 😂😂😂😂 Még aláírást is hamisítottam. Szülőire középiskolába meg én jártam mert anyumék nem mindig tudtak volna időben odaérni. Másik városban tanultam kb 1 óra vonat útra.

2022. aug. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

Osztályfőnökként válaszolok (5. osztály egy nyolcévfolyamos gimnáziumban). Mivel nincs minden szülőnek facebook fióka (nekem sincs) így én egy google levelezőlistát hozok létre a kommunikáció elősegítése.


A párhuzamos osztályban facebook csoport van.

2022. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem, miért kellene különcködni, kedves kérdező. Attól, hogy visszaregisztrálsz Facebookra, és belépsz a szülői csoportba, még nem kell naphosszat a közösségi oldalt bújni, nem kell bejelölni senkit (még a többi szülőt sem), nem kell megosztani semmit magadról. Nem tudom, mi ebben a nehézség. Nem értem, miért akarod a saját dolgodat megnehezíteni. Illetve ha tetszik, ha nem, digitális világban élünk, a XXI. században. Ez nem jelenti azt, hogy naphosszat a neten kell lógnia mindenkinek, vagy ilyesmi, de sajnos vagy nem sajnos, senki nem tudja teljesen kivonni magát a digitális életből. (Ez egyébként a gyerekekre is igaz! Nem szerencsés, ha már kicsiként állandóan a képernyő előtt ülnek, a telefont nyomkodják, meg a Facebookon élik az életüket. De ha meg teljesen megpróbálod kivonni őket, akkor csak lemaradnak, és majd felnőttként kell szembesülniük pl. azzal, hogy egy csomó hivatalos ügyet is lehet/kell online intézni.)


Egyébként én tanár vagyok, osztályfőnök is. Személy szerint használom a Facebookot, és van szülői csoportunk, ahol közlöm az információkat. Pár éve még e-mail volt, de a Facebookot mindenki jobban szereti használni. Ennek ellenére én amúgy nem tartom szerencsésnek, hiszen a Facebook nem egy hivatalos felület. Sokkal jobb lenne, ha lenne egy hivatalos oktatási felület erre a célra, pl. a Kréta is lehetne ilyen, de egyelőre nincs ilyen, illetve nem optimálisan van megcsinálva pl. a Kréta, így mindenki utálja, a szülők pedig nem is nézik annyira, mint a Facebookot.

2022. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Megint jön az összehasonlítás, én is 35 vagyok, óriási naivitás hasonlítgatni a mi gyerekkorunkat a mai gyerekek korával. Semmi köze a kettőnek egymáshoz!


Mi lesz veled, ha online oktatás lesz? Sajnos óriási esély van rá.


Abban egyetértek, hogy a Facebook-nak vannak sötét oldalai, és függővé tehet, de ezzel szemben rengeteg jó tulajdonsága is van. Én a terményeimet például enélkül nem is tudnám eladni!


Ráadásul ki fog lógni a gyerek a közösségből, nagyon megfontolandó különcnek lenni.

2022. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!